SAME nin zor anları...:(

Ynt: SAME nin zor anları...:(

Samenin ağırlıkları niye söktün, hem ordan geri geri çok rahat çıkardın, kralı alıp gelesim geldi valla :D Bu gün benim 4 tekerli remorkla çıktığım yere insen 6 ay yazın gelmesini bekliyicez gibi.

yer düz ise ilk seferde uzaktan gelebildiği maksimum hızla denemesi gerekirdi ( yalnız ön ağırlıklar sökülü olduğundan kötü olmuş ) .2 ci yapması gereken işi en sonunda yapmış . yinede başarı . demekki oluyormuş .
atalarımız ne demiş at sahibine göre kişner . genel olarak araç kullanmak ayrı bir şey , şöför olmak ayrı bir şey .

144fenomen link=topic=78017.msg923306#msg923306 date=1412143008' Alıntı:
Romorkun çift dingilli olması da dezavantaj.Ama ileri çekerken çok geriden hızlı kaptırsaydı asılırdı gibime geliyodu bils-*-
10 tonluk romork için aksine bu tip avantaj bence.10 tonluk iki ayrı dingilli romork olsaydı kıpırdamazdı belkide

sameler dıger emsal motorlardan hafıf bu bı gercek yukde iyi deıller bayırda yukde hemen patinaja alıyorlar Amcamda var bahce serısı o da öyle bılmıyorum cekıslı serı motor ondan mııdr ama hafıf lıgınden dıye tahmın edıyorum hemen patinaja alıyor burda bı erkunt olsaydı bı kerede cıkardı cunku erkuntlar asırı agır agırlık heme avantaj hem dez avantaj bence romork cıft dınggılı olması daha ıyı 4 teker olsa kıpırdamazdi

zac link=topic=78017.msg923381#msg923381 date=1412170028' Alıntı:
sameler dıger emsal motorlardan hafıf bu bı gercek yukde iyi deıller bayırda yukde hemen patinaja alıyorlar Amcamda var bahce serısı o da öyle bılmıyorum cekıslı serı motor ondan mııdr ama hafıf lıgınden dıye tahmın edıyorum hemen patinaja alıyor burda bı erkunt olsaydı bı kerede cıkardı cunku erkuntlar asırı agır agırlık heme avantaj hem dez avantaj bence romork cıft dınggılı olması daha ıyı 4 teker olsa kıpırdamazdi
same dıger emsallerıne göre hafıf mı.benim 75 dolu depo ve benle bıtlıkte 4350 kılo gıbı bır rakama ulasıyor neresı hafıf bunun ben daha agırlıkları çıkardım arkalardan.ben çekişinden okadar memnunum ki.burda kimse kusura bakmasın bu bayırda bu romorku dınlemez bu motor soför kendınde arasın hatayı.biz aynı yükle 3 araba pancar arabalarda dahıl 28 ton geldı.3075 ve tumosan 8095in çıkamadıgı yerden sameyle çıktım.mf bayırda kesıldı vıtes degıstırıken kaldı bıdahada kaldıramadı tumosan kesilmedı ama oda oldugu yerde hopur hopur hopladı.ben çıkarım dedıgımde güldüler ama çıkncada ben güldüm.okadarda basıt motor degıldır same

arapörenli link=topic=78017.msg923405#msg923405 date=1412177169' Alıntı:
same dıger emsallerıne göre hafıf mı.benim 75 dolu depo ve benle bıtlıkte 4350 kılo gıbı bır rakama ulasıyor neresı hafıf bunun ben daha agırlıkları çıkardım arkalardan.ben çekişinden okadar memnunum ki.burda kimse kusura bakmasın bu bayırda bu romorku dınlemez bu motor soför kendınde arasın hatayı.biz aynı yükle 3 araba pancar arabalarda dahıl 28 ton geldı.3075 ve tumosan 8095in çıkamadıgı yerden sameyle çıktım.mf bayırda kesıldı vıtes degıstırıken kaldı bıdahada kaldıramadı tumosan kesilmedı ama oda oldugu yerde hopur hopur hopladı.ben çıkarım dedıgımde güldüler ama çıkncada ben güldüm.okadarda basıt motor degıldır same
bılemem ama amcamın samede öle hemen patinaja alıo argon modelı yukde ozellıkle
burda bacak kadar motor nasıl cıkarıyor 10 ton vardır o yude https://www.facebook.com/video.php?v=10201982900475739&set=vb.1282218032&type=3&theater

Osman orası her zamanki yolsa niye çıkmıyo.. yol değilse niye zorluyosunuz :)

Aynı yeri.. Geri geri çıkabilmesi de ilginç..

Not: ön ağırlık kepçeli motorlar dışında tüm motorlara şart..

Zafer gelip römorka baktımı, ne yaptınız?

zac link=topic=78017.msg923411#msg923411 date=1412178571' Alıntı:
katılıyorum Aynen ama amcamın samede kuru yerde hemen patınaja alıyo :S
ona bişey dıyemıcem argonun segmentı farklı.ben benım samede o yönden şikayetçi degılım forumda bir sürü çekilmiş videosu var.burdakı römorku bıle çıkartır dıye iddalaşabılırım o derece