20 li Tek Diskli İrTem Çekilir Tip Hububat Mibzeri

Ynt: 20 li Tek Diskli İrTem Çekilir Tip Hububat Mibzeri

hayırlı olsun ,senesi bol olsun mürsel bey.
maşallah cok hoş ve kaliteli bi mibzer.benimde hoşuma giden bi tip.
2015 de hibeye yazılcaksın ve cıkarsa hibeli almış olacaksın peki hibe cıkmıycak olursa(inşallah cıkar) cebindenmi ödüyceksin tamamı.birde hibe ne kadarını karşılycak .

ademin link=topic=78031.msg923399#msg923399 date=1412174764' Alıntı:
hayırlı olsun. Guzel makıne. Bunu secme sebeplerınız neler.sakalakla falan fıyat farkı ne kadar.
teşekkürler inşallah daha iyisi sizin olur.pazarlık da arasında 2 ile 2,5 bin tl oynuyor şu özellikleri için tercih ettim
1.şanzımanlı oluşu nedeni ile çeşitli ürünleri ekebilmesi
2.hem çekilir hem asılır tipte ekim yapma özelliği
3.malzeme kalitesi+işçilik
4.mibzer diskleri ve küreklerinin imalatından dolayı saplı ve engebeli arazide toprağı kucaklamaması
5.baskı yaylarının tasaramı ve kalitesinin uzun ömürlü olması
6.bakım ve servis işlerinin basit ve anlaşılır olması
7.kalitesine göre fiyatı nın uygun oluşu
diğer modellerde yaşadığım ve caymama sebep olan belli başlı özellikler ise şunlar;özdöken nin HBM-B modeli olan çift hortumlu büyük tekerlekli mibzeri inceledim bana göre çok dandik bir mibzer di hala bir gelişme yok bir iki sefer ekim yaptım ekim esnasında boşaltma klepeleri çok sorun çıkartıyordu,dişli ile tohum klepe arasına sıkışıyor sıkışma nedeni ile klepeyi aşağıya doğru indiriyor ve dişli altından tohum sarfiyatı oluyordu tekerinin yüksek olması nedeni ile ekim yatağı iyi hazırlanmayan tarlada hortumlar çıkıyordu özellikle bu mibzerin gübreyi ayrı atması için yapılan spiral hortumlarının hemen hemen hepsi ayaklara bağlanan yerlerinden çıktı veya ortadan bi yerden kopuyordu,şakalak ın normal modelleride aynı boşaltma klepesi olduğundan aynı sorunu yaşayan kullanıcılardan duydum bundan da vazgeçtim bunların içerisinde ekermak daha iyiydi ekermak alacaktım fakat irtem i görünce hepsinden vazgeçtim.

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=78031.msg923423#msg923423 date=1412182135' Alıntı:
hayırlı olsun ,senesi bol olsun mürsel bey.
maşallah cok hoş ve kaliteli bi mibzer.benimde hoşuma giden bi tip.
2015 de hibeye yazılcaksın ve cıkarsa hibeli almış olacaksın peki hibe cıkmıycak olursa(inşallah cıkar) cebindenmi ödüyceksin tamamı.birde hibe ne kadarını karşılycak .
sağol abi inşallah bu yıl 2013 ün bütün izlerini sileriz,bayinin dediğine göre %40 nı devlet karşılıyormuş inşallah çıkar 2 arkadaş birlikte yazılıyoruz çıkmazsa bi çaresine bakarız abi

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78031.msg923446#msg923446 date=1412184610' Alıntı:
Maşallah çok güzel..
adamlar yapmış ..
hayırlı olsun Güle güle kullanın..
teşekkürler inşallah bereketi de bol olur :)
üçemli link=topic=78031.msg923449#msg923449 date=1412184760' Alıntı:
Hayırlı ugurlu olsun.Güzel tercih yapmıssiniz.
teşekkürler inşallah hayırlısı olur bence en güzel tercih buydu
alper4u link=topic=78031.msg923451#msg923451 date=1412184900' Alıntı:
Bugün mibzer almaya kalksam aynısını gider alırım.Benimde istediğim tip bu.Hayırlısı olsun Mürsel bence doğru bir seçim yapmışsın.Güle güle kullan.
teşekkürler Alper inşallah dahada iyisi senin olur inşallah hibesi de çıkar bayiden öğrendiğim bu tipinde patlama yapmış ben orada iken ellerinde 2 adet vardı hibesiz alanlar oldu tek sorunu 20 li olması şimdi bu modellerinin çift diskli olanı da çıkmış araç üstünde gördüm

Hayırlı olsun :) Bizde bu yıl irtem aldık balta ayak daha kullanmadık ama kalite kendini belli ediyor

hayırlı olsun... güle güle kullan.. irtem cok kaliteli bir makine...
benim bu mibzer de sorun gördüğüm tohum ve gübre için merdivenleri çıkıp doldurmak zor olur ..
en azından tohum kapak bölümüyle gübre kapağı ayrı olsa cok daha kullanışlı olurdu...

hayırlı olsun abi benimde hayalimdeki mibzer bizim bayide getirmiş aynısından çok hoşuma gitti biz şakalak kullanıyoruz ama ilk fırsatta asılır tip irtem alacağız baskı tekerli alsan daha iyi olmazmıydı?

erdal_btn link=topic=78031.msg923527#msg923527 date=1412197630' Alıntı:
hayırlı olsun... güle güle kullan.. irtem cok kaliteli bir makine...
benim bu mibzer de sorun gördüğüm tohum ve gübre için merdivenleri çıkıp doldurmak zor olur ..
en azından tohum kapak bölümüyle gübre kapağı ayrı olsa cok daha kullanışlı olurdu...
bende ilk önce öyle düşündüm doldurma işi nasıl olacak diye orada kullanan başka biri bana bi video gösterdi römork a yanaşınca 2. merdiven hizasında doldurma yapıyordu hemde baya bi hızlı şimdi hidro motor ile bant yaptırmış dolumu basit
İsmail Pelit link=topic=78031.msg923528#msg923528 date=1412197744' Alıntı:
hayırlı olsun abi benimde hayalimdeki mibzer bizim bayide getirmiş aynısından çok hoşuma gitti biz şakalak kullanıyoruz ama ilk fırsatta asılır tip irtem alacağız baskı tekerli alsan daha iyi olmazmıydı?
sağol ama daha almadım bayi ile anlaştığım mibzerin marka ve modeli bu,ama kullananların yorumları da benim için değerli şu kesin irtem olacak başka bir marka düşünmüyorum bayi ile el sıkıştık pazarlık başladı öncelik desteklemeli alım.

hayırlı olsun bende bu sene şakalak 16 lı aldım ilk kez çekili tip kullanıcaz bundan önce 3 mibzer degiştirdim ilk mibzerim öztunçtu ortak kullanım oldugu için parçaladık 2 mibzerim balta ayaktı bu senede hibe çıktı bayimizde saolsun bayramdan önce getirdi bakımlarını yapıp ekime gidecegiz sadece

Hayirli olsun konya fuarinda incelemistim gercekten super cok iyi bi tercih bende mibzer alacak olsam hic dusunmeden bunu alirdim bu sezon ekim yaparsaniz makinanin artilati eksileri neler paylasimlarinizi bekliyorum

hayırlı olsun bende bundan alacaktım son anda vazgeçtim kibar kullanacaksın güneşte durmayacak yagmurda durmayacak emanet vermeyeceksin filan dediler bende anam babam kara mibzer aldım ama güzel bi mibzer pancar ible ekebilir

tümosan 4155 link=topic=78031.msg923515#msg923515 date=1412195022' Alıntı:
Hayırlı olsun :) Bizde bu yıl irtem aldık balta ayak daha kullanmadık ama kalite kendini belli ediyor
teşekkürler :)
cevo link=topic=78031.msg923562#msg923562 date=1412235918' Alıntı:
Hayirli olsun konya fuarinda incelemistim gercekten super cok iyi bi tercih bende mibzer alacak olsam hic dusunmeden bunu alirdim bu sezon ekim yaparsaniz makinanin artilati eksileri neler paylasimlarinizi bekliyorum
sağolasın buyıl ekim yapamayacağım 2015 yılı için hibeye başvuru yapacağım model bu
rahimavci link=topic=78031.msg923584#msg923584 date=1412247437' Alıntı:
hayırlı olsun bende bundan alacaktım son anda vazgeçtim kibar kullanacaksın güneşte durmayacak yagmurda durmayacak emanet vermeyeceksin filan dediler bende anam babam kara mibzer aldım ama güzel bi mibzer pancar ible ekebilir
sağol,bana öyle kibar davranacaksın demediler irtem içanadolu da satış rakamlarını artırmak için zorlu koşullarda uzun yıllar çalışabilecek,bozkıra uyumlu sağlam bir mibzer yaptı dediler,şahsi fikrim o kadar nazik bir mibzer olmadığı kaliteli bir mibzer