Fiat 60 66 traktor hakkında yardım

Arkadaşlar 98 model bir 60 66 ile pazarlık halindeyiz benim fordun üstüne 15 vereceğiz
beni asıl düşündüren konu şu traktör 98 model yarım çamurluk yeni rekteviyeli traktörün üstünde ttf damgası var fakat yağ çubuğun altında iveco yazıyor tekerleri nh yazanlardan büyük 16,9 14 30 bu traktör avrupamıdır.

Ynt: Fiat 60 66 traktor hakkında yardım

Black.Boyss.37 link=topic=78057.msg923635#msg923635 date=1412268748' Alıntı:
Arkadaşlar 98 model bir 60 66 ile pazarlık halindeyiz benim fordun üstüne 15 vereceğiz
beni asıl düşündüren konu şu traktör 98 model yarım çamurluk yeni rekteviyeli traktörün üstünde ttf damgası var fakat yağ çubuğun altında iveco yazıyor tekerleri nh yazanlardan büyük 16,9 14 30 bu traktör avrupamıdır.
ankara türk traktör üretimi zaten çoğu türk traktör üretimi 98-99 yıllarında ttf tümosandan motor almayı bıraktı iveco 8035 ve 8045 serisini geliştirerek üretmeye devam etti

kardeşim dikkatli olun!!! ben 60-66dt yi satın almıştım;ve şuan onu satarak kurtuldum diye düşünüyorum.hiç kimse iyi malını satmaz.bu lafı hiç ama hiç unutma.bu kadar meraklı isen al bitane 75 lik sıfır dt veya tek çeker orj.kab.turuncu tümosan;en azından sıfır.el alemin ikinci el motoruna masraf yapma.başladımı arıza çıkarmaya,arkası gelir.rektefiye olduysa zaten en az 8-9 bin aydamışlardır.sana deneyimlerimi anlattım.tanıdık bildik olmadığı zaman ikinci ele bulaşmayın...

Abi ikinci el işi nasip bence. Ne kadar usta olursan ol makinanin içini goremedikden sonra. Bütçe bu kadar 60 hp ustu traktör beni aşar artık valla bu traktorude almazsam fordu tanınmaz şekilde değiştireceğim. Kız gibi traktörü kaçırdım ona yanarım vallahi. 23,750 ye 60 56 yı aldık almaz olaydık. 2000 60 66 yı almadık 25 e bugün adapazarında gördüm aynı traktörü galerici almış Bi on teker takıp 33 bin Tl fiyat çekti. Kararsız değilim aslında alacağım yakıtı çekişi güçlü olsun gerisi problem değil

kara çocuk; yok tapalı, olmadı baklavalı, avrupa, yarım avrupa, en çok tutulan model v.s. bir sürü galerici efsanesi vardır. Bunlara sen bari kanma, işine ne uyarsa onu al geç, 66 serisinin şanzumanı komple yenilesen 1200 TL tutuyor, motor 4 silindir olursa 3 bin yer, 3 silindir olursa 2500 yer, pompa 4 silindirde komple 1350 TL, 3 silindir 900 TL civarı.

nailyetek link=topic=78057.msg923767#msg923767 date=1412284343' Alıntı:
kara çocuk; yok tapalı, olmadı baklavalı, avrupa, yarım avrupa, en çok tutulan model v.s. bir sürü galerici efsanesi vardır. Bunlara sen bari kanma, işine ne uyarsa onu al geç, 66 serisinin şanzumanı komple yenilesen 1200 TL tutuyor, motor 4 silindir olursa 3 bin yer, 3 silindir olursa 2500 yer, pompa 4 silindirde komple 1350 TL, 3 silindir 900 TL civarı.
bakalım nasip abi inşallah bayram Bi geçsinde her şey olacağına varacak.

2 SENE ÖNCE 1200 TL YE POMPA YAPTIRDIM.USTA AÇTIMI ÇIKARDA ÇIKAR .SEN HELE Bİ GİT SANAYİYEDE GÖR ANYAYI KONYAYI...ADAM SADECE USTALIK 800TL İSTEDİ REKTEFİYEYE.ÇIKARDA ÇIKAR DAHA BİRSÜRÜ ŞEY.

Sattırmıcanız abi şu motoru bana :) bakalım abi nasip işte olmadı satar başka alırız ne yapalım lazım olmasa yana yana ararmıyım bu traktörü. Nasip işte sıfır traktörler bile yolda giderken ikiye ayrılıyor

60-66 lar cok methediliyo yalniz ben bi fiatci olarak pek begenmedim.cok hantal ciftte cok yavaş..
ttf yaziyosa avrupa değildir.motor üst kapaginda ve blokda iveco yazması lazım..göstergeler avrupalarda veglia marka dir.
çamurluklar yarimdir.
sizin baktığınız motorda vatandaş camurluktaki plastikleri sökup avrupa diye satmaya calisiyo herhalde..

Soyle söyleyim etiket ttf blokda iveco yazıyor göstergeler diğer denediğim 99 modelden düşük olmasına rahmen sağ tarafda dijital ekran var tekerler Bi boy büyük ve yarım çamurluk. Her şeyini inceledim avrupaların etiketlerde ttf yazarımı diğer 99 modellerden bayağı Bi heybetli Bi traktör.

Black.Boyss.37 link=topic=78057.msg923796#msg923796 date=1412325121' Alıntı:
Soyle söyleyim etiket ttf blokda iveco yazıyor göstergeler diğer denediğim 99 modelden düşük olmasına rahmen sağ tarafda dijital ekran var tekerler Bi boy büyük ve yarım çamurluk. Her şeyini inceledim avrupaların etiketlerde ttf yazarımı diğer 99 modellerden bayağı Bi heybetli Bi traktör.
bizim koyde 10 civarı 60-66 var.1 tane si avrupa bunların. Arka camurluklari yarım lastik ebatlari buyuk ve motor üst kapaginda iveco yaziyo..ttf yazısı görmedim ama. detay olarakda yerlilerde de biraz önce dediğim gibi göstergeler endiksan avrupalarda veglia dir

Bu ilandaki traktör gibimi abi yani bunun motor iveco sadece etiket ttf damgalı göstergede dediğin gibi veglia olması gerek. Diğerlerine diğital gösterge yoktu bunun sol tarafı Digital göstergeleri var. Abi dikkat ettiysen hangisinin çekişi daha iyi o avrupanınmı yoksa diğerlerininmi

selam arkadaş. avrupaların hidrolik çıkışları orjinal 4 tür .buna dikkat et,üst kapakta iveco yazar,saatinde veglia yazar,çamurluklarında plastik yoktur,tabi kendileri takmadıysa