yuh arkadaş daha neler

Kaçak elektrikte çıldırtan tespit!
Kaçak elektriğin en fazla olduğu Doğu ve Güneydoğu’da çiftçilerin soğuk kuyu suyunu, kaçak elektrikle ısıttığı belirlendi.
Elektrikte kayıp kaçak oranlarını indirmeye yönelik çalışmalar devam ederken, tüketiciye yönelik uyarılar karşılık bulmuyor. Kaçak elektrikte akıl almaz yöntemler kullanıldığı tespit edilirken, dağıtım şirketi temsilcileri ile aboneler arasında ilginç diyaloglar geçiyor.

Bazı çiftçilerin ise ürünlerine yanmamaları için 24 saat ılık su verdiği tespit edildi.

Edinilen bilgilere göre Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) yetkilileri bir evde kaçak elektrik kullanıldığını ortaya çıkardı. Evin sahibine “Hacı Amca su kuyusunda kullandığın motorun elektriği kaçak. Sen bu suyla abdest alıyorsun” diyen şirket yetkilileri, tüketiciden “Abdesti şebekenin suyu ile alıyorum. Kuyu suyunu bunun için kullanmıyorum” cevabını aldı.

KUYU SUYU ISITILIYOR

Dicle EDAŞ’tan edinilen bilgilere göre bölgede yapılan denetimlerde çok sayıda çiftçinin de tarımsal sulamada kullandığı kuyunun içindeki suyu ısıtarak pamuk gibi ürünlere üşümemesi için verdiği ortaya çıktı. Su, 300 metreden, 4 derece sıcaklıkta çıktığı için ürün soğuk nedeniyle yanabiliyor. Tarla sahipleri de kuyuya koydukları bir ısıtıcı ile ürünlerini soğuğa karşı koruyor.

KAYIP KAÇAK ORANI ARTIYOR

Türkiye genelinde kayıp kaçak oranı son 10 yılda yüzde 25’üen yüzde 14-15’e kadar düşerken, aynı başarı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde gösterilemiyor. Geçen yıl Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesinde kayıp kaçak oranı yüzde 75 iken Van Gölü Elektrik bölgesinde ise yüzde 65. Dicle Elektrik’te kayıp kaçak oranı bugünlerde yüzde 78’e çıkmış durumda. Dicle Bölgesi’nde kaçak elektrik tüketimi 1 puan düşmesi halinde yaklaşık 30 milyon liralık kazanç ortaya çıkacağı hesaplanıyor
http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/1207263-kacak-elektrikte-cildirtan-tespit

Ynt: yuh arkadaş daha neler

Emre kardeşim, ben senin hakkına geçsem ya senden helallik alırım ya da ahirette tek sana borçlu olurum. Ya 80 milyon kişinin hakkını nasıl ödeyecekler? Kimi bulup kimden helallik isteyecekler? Kul hakkı şahsidir, belki kurtulursun. Devlet hakkıyla Allah kimseyi huzura çıkarmasın. Allah bu insanları da ıslah etsin.

isyankar1985 link=topic=78069.msg923832#msg923832 date=1412351904' Alıntı:
Emre kardeşim, ben senin hakkına geçsem ya senden helallik alırım ya da ahirette tek sana borçlu olurum. Ya 80 milyon kişinin hakkını nasıl ödeyecekler? Kimi bulup kimden helallik isteyecekler? Kul hakkı şahsidir, belki kurtulursun. Devlet hakkıyla Allah kimseyi huzura çıkarmasın. Allah bu insanları da ıslah etsin.

Peki olaya birde şöyle bir bakar mısın.? Bu olaylara göz yuman devlet kademesindeki insanlar ne durumda olur.? Biiirde bu seçilmiş kişilere oy veren bizlere ne demeli.? hadi burdan yakalım.

Isıtmada en çok kullanılan yontem karyola. Bir zamanlar evlerimizde çok moda olan demir karyolalar basit bir düzenekle elektrikli isitici oluyor.

Korkunç ötesi bir tüketimi var ama elektriği çalıp bedelini diğer masum insanlara yukleyen, hem Allah, hem kul korkusu olmayan şerefsiz, kansizlar icin bu bir sorun degil.

Kaçağın faturasını bu tarafa yükleyen devlet bence en büyük günahkardır peki devlet ülkenin yarısından nasıl helallik isteyecek? Kaçak elektriğin faturasını halkın sırtına vurmakta çok yanlış, kaçak elektrik kullananla bence aynı kefede hiçbir farkı yok. Eğer sen bu hizmeti sağlıyorsan eşit davranmak senin görevin. Denetimi artırcaksın kanun çıkarıp cezaları artırcaksın bu hırsızlığın gerekirse hapse kadar yolu olmalı maddi cezadan başka. Herkes bu ülkede eşit ve adil olmalı. Hertürlü kaçakçılığın caydırıcı bir şekilde önüne geçilmeli. Kimse kayırılmamalı kimse tanıdık diye kaçakçılık yapmasına göz yumulmamalı...

dustero link=topic=78069.msg923937#msg923937 date=1412412813' Alıntı:
Kaçağın faturasını bu tarafa yükleyen devlet bence en büyük günahkardır peki devlet ülkenin yarısından nasıl helallik isteyecek? Kaçak elektriğin faturasını halkın sırtına vurmakta çok yanlış, kaçak elektrik kullananla bence aynı kefede hiçbir farkı yok. Eğer sen bu hizmeti sağlıyorsan eşit davranmak senin görevin. Denetimi artırcaksın kanun çıkarıp cezaları artırcaksın bu hırsızlığın gerekirse hapse kadar yolu olmalı maddi cezadan başka. Herkes bu ülkede eşit ve adil olmalı. Hertürlü kaçakçılığın caydırıcı bir şekilde önüne geçilmeli. Kimse kayırılmamalı kimse tanıdık diye kaçakçılık yapmasına göz yumulmamalı...
En tepedeki adamın bütün pisliklerini gördük. Balık baştan kokar,bu mafyatik düzen de böyle gelmiş böyle gidiyor. Oy kaybetmemek için göz yumuluyor.

arkadaşlar bunu daha öncede yazdım biz iyi bir millet ve iyi bir nesil değiliz orjinal nesil kurtuluş savaşın da ve çanakkalede öldü geriye kalan atıklardan savaştan kaçanlar dan ve benzerilerin den oluşan nesiliz torpille işe adam alma bizde yandaşlık bizde devlet daireleri belediyeler torpille işe giren insanlarla dolu kimin hakkını yediler kimin yerine alındılar dayın varsa işin tamam bugün alman ya ve japonya işe adam alırken dayıyla mı alıyorlar bilgi beceri yetenek lemi daha sayamayacım binlerce örnek ....almanya iki büyük savaşa girip sonrasın da tekrar süper güç olan bir devlet biz savaştan çıkalı neredeyse yüz yıl yakın zaman oldu hala yerimizde sayıyoruz
Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver. atasözü uygulan madığı için bu haldeyiz
son olarak bu konuyu özetler sanırım .....
Mehmet Akif Ersoy ' un paylaştığı bir anısı geldi.
İslam aleminin dertleri ile yüreği yanık olan ve ve kendini milletine adayan kahramanımız Mehmet Akif, 1900 ' lü yıllarda Berlin ' e gitmiş. Bir süre sonra döndüğünde, batıyı merak edenlerin yönelttiği 'Üstad yediklerin, içtiklerin sen olsun. Gördüklerini anlatırmısın. Avrupa nasıldı?' şeklindeki klasik soruya iki cümlelik şu karşılığı vermiş:
“İşleri var bizim dinimiz gibi, dinleri var bizim işimiz gibi..”

umut71 link=topic=78069.msg924332#msg924332 date=1412702764' Alıntı:
arkadaşlar bunu daha öncede yazdım biz iyi bir millet ve iyi bir nesil değiliz orjinal nesil kurtuluş savaşın da ve çanakkalede öldü geriye kalan atıklardan savaştan kaçanlar dan ve benzerilerin den oluşan nesiliz torpille işe adam alma bizde yandaşlık bizde devlet daireleri belediyeler torpille işe giren insanlarla dolu kimin hakkını yediler kimin yerine alındılar dayın varsa işin tamam bugün alman ya ve japonya işe adam alırken dayıyla mı alıyorlar bilgi beceri yetenek lemi daha sayamayacım binlerce örnek ....almanya iki büyük savaşa girip sonrasın da tekrar süper güç olan bir devlet biz savaştan çıkalı neredeyse yüz yıl yakın zaman oldu hala yerimizde sayıyoruz
Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver. atasözü uygulan madığı için bu haldeyiz
son olarak bu konuyu özetler sanırım .....
Mehmet Akif Ersoy ' un paylaştığı bir anısı geldi.
İslam aleminin dertleri ile yüreği yanık olan ve ve kendini milletine adayan kahramanımız Mehmet Akif, 1900 ' lü yıllarda Berlin ' e gitmiş. Bir süre sonra döndüğünde, batıyı merak edenlerin yönelttiği 'Üstad yediklerin, içtiklerin sen olsun. Gördüklerini anlatırmısın. Avrupa nasıldı?' şeklindeki klasik soruya iki cümlelik şu karşılığı vermiş:
“İşleri var bizim dinimiz gibi, dinleri var bizim işimiz gibi..”

Dediklerinin çoğuna katılıyorum da atalarımızın savaştan kaçtığını ve benzerlerinden ürediğimiz cümlesi biraz fazla geliyor konuya diye düşünüyorum. Ya atalarımız nenelerimizi bebelerle bırakıp savaşa gittilerse ne olacak. + balkan savaşlarından dünya savaşlarından memleketimizde erkek kalmamış. Amma Dünya nın hiç bir yerinde görülmeyen TÜRK nüfusunda görülmüş oda 20 yıl gibi bir zaman da kadın nüfusuyla erkek nüfusu hemen hemen eşitlenmiştir.
Mehmet Akif Ersoy a cevabı için sonsuz saygı ve sevgilerimle.