jx 65 c ve erkunt 70

Ynt: jx 65 c ve erkunt 70

caseye bak sen bravo :) yusuf abi ben Vazgeçtim artık çekiştirmiyorum senle traktör ü baksana karşılık bile veremiyor ama şuda var casenin arka 2 teker de çekiyor erkunt ta biri duruyor case galiba kilide basmış ama ne olursa olsun case çekmiş :D

erkuntun çekilmesine şaşırdım erkunt 4 ton gelir kabinli 70 lik case 65 3500 anca gelir. su case jx65c den alacaktım zamanında babam illada nh dedi tutturdu td65d aldık ama hala içimde su 65c serisinden var 4 piston ve avrupa motor güzel motor.

Horozkentli-Yasar link=topic=78077.msg923957#msg923957 date=1412427981' Alıntı:
erkuntun çekilmesine şaşırdım erkunt 4 ton gelir kabinli 70 lik case 65 3500 anca gelir. su case jx65c den alacaktım zamanında babam illada nh dedi tutturdu td65d aldık ama hala içimde su 65c serisinden var 4 piston ve avrupa motor güzel motor.
açıkçası bende şaşırdım :) ama dediğim gibi erkunt kilide basmamış case basmış gibime geldi

case benım gozumde pıyasadekı en kalıtelı motor saglamlık hız kalıte az yakıt konfor vs vs kımınde bunların bır tanesı var kımınde bazıları var ama casede hepsi var

Case iyi çekmiş.. ağırlıkları nasıl bunların acaba?

Case.. İthaller dışındakiler NH ' nin biraz daha donanımlısı diye biliyom.. aynı fabrikadan çıkıyolar zaten.. kepçelerinin orjinal fabrikasyon olmaları hoşuma gitmişti..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78077.msg923981#msg923981 date=1412443901' Alıntı:
case çekiştede Yakıtta da rekor kırar..
deutz gelir caseyide böler...
ergutuda böler...
hemde az takar...
biliyorsunuz en son çizelin ayaklarını kopardı.. ;D
erguta izleteyim bu videoyu utansın biraz :D

benim bu traktörlerde farrkettiğim asılmaya başladıktan sonra hiç zıplamıyor.tn 75 le jx75 c nin çekişmesini de izledim onda da aynı olay var.new holland top gibi zıplarken case oynamıyor bile.üstelik geri geri çekişiyorlar.bi arkadaş paylaşmış sitede izleyin dikkatinizi çekecek mi bakalım.bana her iki videoda da aynı şey gibi geldi.zıplamaya başlayınca diğer traktörler kaçırıyo case sürüyo gidiyo bu sefer.fakat hain makina yolda boşken de hiç durmuyo o zamanda basket topu halt işlesin yanında bunu da anlamış değilim.zıplasa da gözümde her geçen gün değeri artan bi makina.işler başlayınca tümosan klasik 75 in arkasına düşücem çiftte video atmaya çalışırım nasipse.

kilitli olan maça 1-0 önde başlar..

zıplamaya gelince;

*en/boy.. asıl olan 2 dingil arası ve ön/arka ağırlık dağılımı etkiler

*lastik ebadı/çeşidi.. ağırlık merkezinin konumu..

kilidin bağlı olması da etkiler.. hatta halatın bağlantı noktası da etkiler derim..

Yolda zıplamanın en güzel ve kökten çözümü yol sürüş özellikli ve arka denge ağırlıklı bi ön kepçe:) taksi gibi gider..

lastik ebtlar aynı case nin radial avantajı var.case nin ön arka ağırlık dağılımı asılmaya başlayınca dengeleniyo herhalde.erkunt da ağırlık olarak baya avantajlı ama diğer unsurlar ağırlık farkını kapatmış o zaman.

çekilen çok zıplar normali bu..

lakin Case arka kilitle işi garantilemiş zaten.. tartmadık ama görüntü olarak Casenin ön/arka ağırlık dağılımı sanki Erkunttan iyi yani arka hepten ağırlıkta..

arkanın ağırlığının fazlalığı avantajdır/iyidir derim..