+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
22 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Not: Konu alıntıdır

  Türkiye ve dünyanın tek kadın traktör üreticisi

  Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Erkunt Armağan: 'İlk kadın döküm satıcısıydım. İlk motoru da ben üreteceğim diyorum. Neden demeyeyim ki? Yola çıkmak yolun yarısı demektir.'

  Kadın Yöneticiler Organizasyonu-Women Presidents’ Organization kadınların yönettiği şirketler arasında en hızlı büyüyenleri araştırıyor ve Erkunt Traktör dünyada 6’ncı seçiliyor. Türk pazarındaki üçüncü büyük marka olan Erkunt Traktör, Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörlerini üretiyor. Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Erkunt Armağan, Amerika’daki tören için “Çok istedim, tüm çalışanlarım yanımda olsun çünkü ben bu ödülü onların sayesinde aldım” diyor ve ekliyor: “Pazarın lideri Türk Traktör yurtdışı lisanslı üretim yapıyor. TÜMOSAN ' ın, tasarımı yerli değil.” Zeynep Hanım Türkiye’de ve dünyada da ilk ve tek traktör üreticisi kadın. Eşi Tuna Armağan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı. Zeynep Hanım ' ın babasının vefatıyla eşi Tuna bey döküm işinin sorumluluğunu üstleniyor. “Ağır sanayide onun işi çok daha zor. Erkunt Traktör’de eşim yönetim kurulu başkanı ama tüm iş benim üstünde” diyor.

  İLK KADIN DÖKÜM SATICISI

  * Siz Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek traktör üreticisi kadınsınız. Nereden geldi aklınıza traktör işi?

  Dünyadaki ilk kadın döküm satıcısıydım. Kapı kapı dolaşıp satarken, dediler ki yapacak başka bir iş bulamadın mı, niye ağır sanayinin içindesin? Bizim döküm parça sattıklarımız iş makiensi, traktör ve otomobil üreticileriydi. Kendimiz bir şey üretelim dediğimizde de traktör fikri ortaya çıktı. Otomobilde üretim serisinin yüksek olması gerekiyor. İş makinesinde de Türkiye’de kendi tasarımıyla giren ve müthiş başarılı olan var. Orada ikinci olmaktansa traktörde birinci olalım dedik. Benim için de motive eden şuydu, Türkiye’de traktörler çok eski. Yeni teknolojilerle üretilmiş traktörlere ihtiyaç vardı. Eski sistem arasına birisinin kesip araya girmesi, ben de varım demesi gerekiyordu, yeni teknolojiyle biz girdik.

  MOTOR DA ÜRETECEK

  * Ar(aştırma)-Ge(liştirme) bütçesinizin oranı ne?
  Üç ayak dediğimiz, ar-ge yatırımı olabilir, ar-ge personeli olabilir, ar-ge projesi olabilir, her sene ciromuzun yüzde 2’sini ayırıyoruz. Türkiye için bu oran büyük gibi gelebilir. Biz sonuçta tamamen kendi yaptığımız tasarımlarla ayakta duran bir firmayız. Türkiye’de eğilim bunun yarısı, onu da biliyorum ama yüzde 1 cirodan pay vererek ar-ge’deki üç bacağı hayata geçiremeyiz. Yakında motor üretimine de başlayacağız inşallah. Türkiye’de motor üretiminin yapılması lazım. Bu traktörde de kullanılır, iş makinalarında da.

  YOLA ÇIKTIK BAŞARACAĞIZ

  İlk motoru da ben üreteceğim diyorum. Neden demeyeyim ki? Yola çıkmak yolun yarısı demektir. Başarırsam çok mutlu olacağım.

  ÇİFTÇİ 5-6 YILLIK KREDİYLE YENİLİYOR

  * Türkiye’de traktör parkının yaşı nedir? Çiftçi traktörünü kolay yenileyebiliyor mu?
  Yeniliyor ama çok zor. Kendi imkanlarıyla mı yeniliyor? Hayır. Yüzde 90 ' ı, 5-6 yıllık kredilerle yapıyor. Mekanizasyona para yatıracak çiftçinin öz kaynağı yok. Mekanizasyona yatırım yapmadığı takdirde de işletme maliyetleri artıyor. Şöyle bir akıl kullanıyor, ben bunu her hasat zamanı ödeyecek şekilde taksitle alayım, işletme gideri yerine faiz ödeyeyim diyor ama zor bir sistem. Bir de takas sistemi var. Çiftçi elindeki traktörü sıfır traktör alacağı bayiye veriyor. Üstünü de bankadan aldığı krediyle tamamlıyor. Çok zor ve bu uzun sürede dönmez bir sistem. Çiftçinin gerçek anlamda üretimin, emeğinin karşılığını alması lazım, doğru fiyatlarla malını satabilmesi lazım. Şunu unutmayalım ki Türkiye’de çok ciddi bir aracı sistemi var. Tarladan markete, bize gelene kadar ürün en az dört kere el değiştiriyor.

  TÜRKİYE ZENGİNLEŞİR

  Arada çok fazla para kazanan birim var. Neticede çiftçi emeği sarf eden, kimse kızmasın benim gönlüm çiftçinin para kazanmasından yana. Türkiye ancak çiftçi zümresi zenginleşirse, zenginleşecek bir ülke. Halihazırda yüzde 24’ü tarımdan para kazanıyorsa, biz bu kitleyi zenginleştirmekle yükümlüyüz. Ancak aracı kurumlar, yani ilk alan toptanca sonraki perakendeciler derken, bizim elimize çiftçinin sattığı fiyatın 4-5 katı fiyatla ulaşıyor, ürünler. Bunu çiftçiye karşı büyük bir haksızlık olarak görüyorum. Başka bir sistemin kurulması gerekiyor. Tarım Bakanlığı bu sistem için bir destekçi, bir yol gösterici olmalı.

  ONLAR İSTİYOR BİZ YAPIYORUZ

  Bizim traktörlerin modellerinin adı Nimet, Servet, Kıymet, Haşmet, Kudret, çiftçilerin isimleri. Çiftçi de biliyor ki, isteklerimizi, sıkıntılarımızı söylediğimiz zaman Erkunt hayata geçirir. Bir çiftçi dedi ki, bizim tasarladığımız traktörleri siz üretiyorsunuz. Ben bu söze âşık oldum. Evet, onlar tasarlıyor. İstediklerini söylüyorlar, biz de resmediyoruz, hayata geçiriyoruz

  TARIM BAKANI EKER CANINI DİŞİNE TAKARAK ÇALIŞIYOR

  - Çiftçilik, köylülere bırakılmayacak kadar stratejik öneme sahiptir. Çiftçi toprak işlemeyi, ürün almayı biliyor mu, doğru, çağdaş yöntemleri kullanıyor mu? En basiti sık sık yanlış zamanda ve miktarda zirai ilaçlamadan söz ederiz ve yediklerimizle zehirlendiğimizi konuşuruz. Önemli iki eksiklik var. Biri çiftçinin eğitim eksikliği ve atadan gördüğü çiftçilik metotlarını uygulama direnci. İkincisi de Türkiye’deki tarım politikalarının eksikliği. Bu ikisi bir araya geldiği zaman çiftçilik bu ülkenin gelişimine destek olacak fonksiyon olmaktan çıkıyor. Çok memnunum ki tarım politikalarını değiştirmek ve daha köklü hale getirmek için çok ciddi çalışmalar var. Tarım Bakanımız Mehdi Eker canını dişine takarak çalışıyor. Kanunun birinci adımı çıktı, toprağı bölmemek. Bölünmeyen toprakta tarım yapmak ekonomiktir.

  KARIŞ KARIŞ İNGİLTERE ' Yİ DOLAŞTIM

  Traktörün memleketi İngiltere’ye satmak için 3 sene uğraştık, karış karış dolaştım. İskoçya’dan, başlayıp, ortanın altına kadar tek tek traktör, traktör yedek parçası, iş makinası satan tüm firmaların kapısını çaldım. Türkiye’de böyle bir marka üretiliyor, motorunu da İngiltere’den alıyorum son derece sağlam, alır mısınız, hiç olmazsa test etmek ister misiniz dedim. Traktörlerimizle tarla gösterileri yapa yapa, bayilikler vere vere döndük. İngiltere referans oldu, ardından Almanya’ya girdik. Şimdi Fransa peşindeyiz. Benim hedefler bitmez ardından Amerika var.

  KADIN İŞÇİ İSTEDİM GÜLDÜLER

  * Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapıyor musunuz?
  Kabin bölümünü kurarken dedim ki bu iş çok hassas bir iş. Türkiye’de bir ilki yapacağız otomotivde kadın çalışan alacağız. Tahmin edersiniz, erkeklerle yapıyorum bu toplantıyı. Hepsi ağzının kenarıyla güldü. İyi siz gülün dedim. Yatırım ilerliyor, personel arayışı başladı. Önüme sürekli erkek iş başvurusu geliyor. Tuvaletleri erkek ve kadın tuvaleti diye ayırttım.Anladılar ki kadın personelde ciddiyim.Önüme ilk kadın başvuruları gelmeye başladı. Kızlarımız da sanayide çalışmaktan korkuyor, kuaförde, tekstilde çalışma fikrini öğretmişiz.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,473
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Milli motorda milli araba da şart..

 3. #3
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,778
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Milli motor olursa ardından araba hemen gelir...
  motor Aksamı önemli agalar..
  güzel bi haber valla benimmiş gibi sevindim...
  neden dünyayı sallamayalım neden.....

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,473
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  iktisadcılar hep anlatır.. 1900 ' lerin başında biz Güney Korenin 2 katı büyük bi ekonomiye sahibiz.. şimdi onların dünyayı sallayan onlarca markası var.. aldı başını yürüdü..

  Hundai

  Samsung

  LS

  Biçok iş makınası

  bilmem daha neler..

  biz ÇOK geç kaldık, yada bizi oyuna getirdiler.. montajı bi şey sandık.. inşallah MİLLİ markaları da görecez..

 5. #5
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,967
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Her türlü malın üzerine lisansına kadar Made İn Türkiye yazısı görmek nasip olur inş.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  23 Ağustos 2011
  Şehir
  Menemen/İZMİR
  Yaş
  31
  Mesajlar
  767
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı Ercan AYKUŞ link=topic=78109.msg924320#msg924320 date=1412701785 Nickli Üyeden Alıntı
  Her türlü malın üzerine lisansına kadar Made İn Türkiye yazısı görmek nasip olur inş.
  Amin kardeş 2 dünya savaşı sonrası güney Kore savaş izlerini silmeye çalışırken Türkiye araba yapıyordu devrim diye, şimdi ise duruma bak

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  13 Aralık 2010
  Şehir
  yozgat
  Mesajlar
  342
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  insallah olur helal sana erkunt milli gururumuz olmaya devam

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Allah Alllah kılıcımı getirin gaza geldim sefere çıkıyorum )))

  Şimdiden Vatana Milete Hayırlı olsun,

  İşallah Sözde olmaz özde olur olursada Canavarı satarım yerine Erkunt alırım zuha-*-s

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2014
  Şehir
  bursa
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1,250
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  MILLI MOTORUMUZ SUAN VAR zaten Tümosan dir yerlı turk malı bır motordur ama inş erkunt daha ıyısını yapar dıyorum ama motorun parcalarının yuzde yuz turk malı olması ımkansız cunku turkıyenın pompa uretecek yapabılecek teknolojısı suan yok ulkemızde bosch gıbı fabrıkalar mevcut ama bıze ait değil turk ışcisi calısıyor yapıor onlar da satarak ekmegını yıyor

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı zac link=topic=78109.msg936509#msg936509 date=1416234660 Nickli Üyeden Alıntı
  MILLI MOTORUMUZ SUAN VAR zaten Tümosan dir yerlı turk malı bır motordur ama inş erkunt daha ıyısını yapar dıyorum ama motorun parcalarının yuzde yuz turk malı olması ımkansız cunku turkıyenın pompa uretecek yapabılecek teknolojısı suan yok ulkemızde bosch gıbı fabrıkalar mevcut ama bıze ait değil turk ışcisi calısıyor yapıor onlar da satarak ekmegını yıyor
  Zac kardeş bu çinlileri ilk etabda tüm dünya taklitci diye eleştiriyordu ama yılar sonra adamlar taklitlerinden daha iyi bi üretim sergileyince bu sefer ana üretenler onlara yöneldi.
  Acaba bizdede böyle bi yatırım olamazmı?

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  16 Mayıs 2013
  Şehir
  malatya
  Yaş
  30
  Mesajlar
  359
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Güzel haber.Sevindim harbiden. ))) yerli motor üretimi stratejik bir şey. Ayrıca özgüveni de arttıracak bir durum. Kaliteli olursa da büyük gelişim sağlar motor sanayisi. Kısa zmanda görmek dileğiyle.

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2014
  Şehir
  bursa
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1,250
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı lordsaar link=topic=78109.msg936510#msg936510 date=1416234825 Nickli Üyeden Alıntı
  Zac kardeş bu çinlileri ilk etabda tüm dünya taklitci diye eleştiriyordu ama yılar sonra adamlar taklitlerinden daha iyi bi üretim sergileyince bu sefer ana üretenler onlara yöneldi.
  Acaba bizdede böyle bi yatırım olamazmı?
  hyr kendı ulkesınde yapmaya kalksa aynı ısı vergıler yuksek ıscılık pahalı gelıyor her sey ucuz kendı ulkesınden yaptıgından kım bılır kac katı kar yapıor bu arada turkıye kazanıyor mu kaybedıor mu bılmıyorum ama tek bıldıgım su gıdıp o fabrıkaları gordum ulkemızdekı dıger yerlı fabrıkalardan ınanılmaz derecede işçi saglıgına onem verıyorlar + calısma kosulları daha rahat ve ıscıyı dusunuyor gevur dedıgımız adamlar sen o fabrıkaya gıt bırde bızım yerlı olan fabrıkaya gıt arada ucurumlar oldugunu gorursun

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Bizim buradada Lastik fabrikası var Otakar ın tam karşısında adamlar her yıl işci alıyor sınavla ben yaşdan kaybettim
  Çalışma saati 8 herşey içinde , bizimkilerdeyse çalışma saati 8 yemek ve molar hariç düşün sen gerisini zuha-*-s

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  02 Nisan 2014
  Şehir
  bursa
  Yaş
  29
  Mesajlar
  1,250
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı lordsaar link=topic=78109.msg936521#msg936521 date=1416236046 Nickli Üyeden Alıntı
  Bizim buradada Lastik fabrikası var Otakar ın tam karşısında adamlar her yıl işci alıyor sınavla ben yaşdan kaybettim
  Çalışma saati 8 herşey içinde , bizimkilerdeyse çalışma saati 8 yemek ve molar hariç düşün sen gerisini zuha-*-s
  aynen öyle kardesım zuha-*-s

  bir yandan (gevurların) yabancı ulkelerın bızım ulkemızde fabrıka acmaları ıyı cunku neden derken bızım fabrıkatorlerde o fabrıkaya bakarsa belkı ibret alır ama ınsan olan ıbretı alır bızım ulkemızde ınsan yok hepsi sıgır

 15. #15
  volkanuzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24 Kasım 2009
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  11,573
  Adı geçen
  7 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  kabin bölümünde bayan eleman çalışacakmış iç döşemesi dantel filan olabilir demedi demeyin

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  16 Mayıs 2013
  Şehir
  malatya
  Yaş
  30
  Mesajlar
  359
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı volkanuzel link=topic=78109.msg936538#msg936538 date=1416238479 Nickli Üyeden Alıntı
  kabin bölümünde bayan eleman çalışacakmış iç döşemesi dantel filan olabilir demedi demeyin
  Alıntı zac link=topic=78109.msg936530#msg936530 date=1416237207 Nickli Üyeden Alıntı
  aynen öyle kardesım zuha-*-s

  bir yandan (gevurların) yabancı ulkelerın bızım ulkemızde fabrıka acmaları ıyı cunku neden derken bızım fabrıkatorlerde o fabrıkaya bakarsa belkı ibret alır ama ınsan olan ıbretı alır bızım ulkemızde ınsan yok hepsi sıgır
  Sığır kelimesi biraz ağır kaçak diyecem de kardeş bu kadar olumsuzluklara rağmen halen sistemi değiştirmiyorsak sözünün haklı taarafı var ) diğer yanda iyi fabrikatörlerde var ama hak yiyen ciğeri beş para etmez , insan denmeyecek tonla sanayici de var.. Maden ocakları işletmecilerin çoğu mesela..

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı volkanuzel link=topic=78109.msg936538#msg936538 date=1416238479 Nickli Üyeden Alıntı
  kabin bölümünde bayan eleman çalışacakmış iç döşemesi dantel filan olabilir demedi demeyin
  boynuz kula geçermi kulak boynuzu geçermi bi ata sözü vardı unutum ,yanlız ERKUNT işallah başarılı olur , olursada artık onu ne ben tuta bilirim ne sen zincirle bağlasak gene tutamayız

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Alıntı çiftçilikhayatı link=topic=78109.msg936542#msg936542 date=1416238979 Nickli Üyeden Alıntı
  Sığır kelimesi biraz ağır kaçak diyecem de kardeş bu kadar olumsuzluklara rağmen halen sistemi değiştirmiyorsak sözünün haklı taarafı var ) diğer yanda iyi fabrikatörlerde var ama hak yiyen ciğeri beş para etmez , insan denmeyecek tonla sanayici de var.. Maden ocakları işletmecilerin çoğu mesela..
  Ağzından bal akıyor abi sil sil damlamasın üstüne .Saten bu maden işletme sahipleri öbür dünyada nasıl hesap verecekler çok merak ediyorum . Köle zamanında bile bukadar eziyet çekmemiştir insan oğlu.

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  27 Mart 2014
  Şehir
  antalya
  Yaş
  17
  Mesajlar
  292
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Helal olsun erkunta ama yapacakları motor ne kadar sağlam olur bilmem sonuçta erkuntun hiç yerli motor tecrübesi yok şu an erkunt larda mevcut olan Perkins motor kadar sağlam olacağını hiç sanmıyorum ama inşaallah başarıya ulasirlar diyorum

 20. #20
  isyankar1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  11 Nisan 2010
  Şehir
  KARS
  Yaş
  31
  Mesajlar
  1,112
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Erkunt Traktör Kendi Motorunu da Üretecek  Allahı ' m her şeyiyle %100 Türk Malı bir traktör ve arabayı görmeyi, kullanmayı nasip etsin bizlere. Bildiğim kadarıyla Erkunt, traktörlerinde kullandığı Perkins motorların dökümünü kendisi yapıyor. Ayrıca birçok traktör markasına da motor bloğu dökümü yaptığı için motor üretiminde tecrübe sahibi olduklarını ve Allah ' ın izniyle bu işi başaracaklarını düşünüyorum.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. ERKUNT KENDİ MOTORUNU ÜRETSİN
  Konu Sahibi erkunt37 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 02.Mart.2015, 23:50
 2. BELARUS Türkiye de Traktör Üretecek
  Konu Sahibi 768 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 29.Aralık.2011, 14:29
 3. erkunt 110 luk video :) kendi çekimim.
  Konu Sahibi cazgin0020 Forum Videolar (Çekimler)
  Cevap: 62
  Son Mesaj : 08.Aralık.2011, 23:56
 4. erkunt 80.3 motorunu değiştirmiş
  Konu Sahibi phantomerkunt Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 29.Eylül.2011, 18:49
 5. STEYR i Ankara da TÜRK TRAKTÖR üretecek.
  Konu Sahibi 768 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 24
  Son Mesaj : 06.Eylül.2011, 16:15

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status