Aranızda Anıza Direk Ekim Yöntemiyle Bugday Eken Var Mar Mı?

Arkadaslar bu yıl 400 donum yerde anıza dırek ekımle bugday ekmeyi dusunüyorum ama bır turlü karar veremiyorum mahsulü rıske atmak da ıstemiyorum aranızda ekenler varsa bilgilerınizden faydalanmak istıyorum

Ynt: Aranızda Anıza Direk Ekim Yöntemiyle Bugday Eken Var Mı?

sariguneyli link=topic=78120.msg924443#msg924443 date=1412711557' Alıntı:
Arkadaslar bu yıl 400 donum yerde anıza dırek ekımle bugday ekmeyi dusunüyorum ama bır turlü karar veremiyorum mahsulü rıske atmak da ıstemiyorum aranızda ekenler varsa bilgilerınizden faydalanmak istıyorum
takipteyim

İlginize tesekkürler eken arkadaslar bizimle bilgerini paylasırlarsa memnun oluruz bizim bölgemizde daha önce hiç ekilmedi o yüzden karamsarım eken arkadaslar iyi veya kötü yönlerini bize anlatırlarsa bize ön bilgi olur

sariguneyli link=topic=78120.msg924456#msg924456 date=1412713561' Alıntı:
İlginize tesekkürler eken arkadaslar bizimle bilgerini paylasırlarsa memnun oluruz bizim bölgemizde daha önce hiç ekilmedi o yüzden karamsarım eken arkadaslar iyi veya kötü yönlerini bize anlatırlarsa bize ön bilgi olur

Yalnız ekmeyi düşünüyorsanız şunu göz önünde bulundurmalısınız, ilk sene verimde düşüş olabilir, 3-4 yıllık bir sürede anıza ekim kendini gösterecektir. En azından internette yazanlar bu şekilde :)

Tavsiyem bir ya da iki parça yerinde tohum miktarlarını değiştirerek dene, böylece seneye ekecek olursan kafanda soru işareti kalmaz.

bizim burda arkadaş 300 dekar kadar ekti.. babası seneye yazıl bundan alalım demiş:) (ilk önce başımıza iş açma diyodu)..

geçen hafta ektikleri harika çıkış yapmış bugün konuştuk..

hafta içi burda tarla günü olcak paylaşırım inşallah..

UÖZKAN.77 link=topic=78120.msg924685#msg924685 date=1412806732' Alıntı:
bizim burda arkadaş 300 dekar kadar ekti.. babası seneye yazıl bundan alalım demiş:) (ilk önce başımıza iş açma diyodu)..

geçen hafta ektikleri harika çıkış yapmış bugün konuştuk..

hafta içi burda tarla günü olcak paylaşırım inşallah..

Abi bekliyoruz :) Paylaşmazsan kıyamet kopar benden söylemesi :p :)

İLK denemeleri yapan arkadaşla dün epey kritik yaptık.. şimdi arkaya tapan niyetine lastiklerde takmış..

ilk ve acemi haliyla apar topar ektiği yerler ÇOK düzgün çıkış yapmış.. babası başımıza iş açcan derken.. şimdi 300 dekar yer ekmişler.. hatta babası yazılıp hemen 1 tane alalım demiş..

bildiğin stabilize yolu bile ekiyo, denemişler:)

15 ayağı Tümo 4x2 dekara 1-1,3 litre mazotla çekiyo ÇOK dik yerlerde çıkartamıyo..

Öbür 18 ayaklada 40-50 dekar ekmişler ama durumunu daha bakmadık.. 115 Tümoyu zorladı diyo sahibi ama muhtemelen ayarlarını tam yapamadı..

Uözkan Bey,(Uğur bey mi?)

Biz zaten genelde buğday-ayçiçeği nöbetine giriyoruz. Bu makina daha çok hububat-hububat nöbetine mi uygun?
UÖZKAN.77 link=topic=78120.msg924738#msg924738 date=1412842211' Alıntı:
İLK denemeleri yapan arkadaşla dün epey kritik yaptık.. şimdi arkaya tapan niyetine lastiklerde takmış..

ilk ve acemi haliyla apar topar ektiği yerler ÇOK düzgün çıkış yapmış.. babası başımıza iş açcan derken.. şimdi 300 dekar yer ekmişler.. hatta babası yazılıp hemen 1 tane alalım demiş..

bildiğin stabilize yolu bile ekiyo, denemişler:)

15 ayağı Tümo 4x2 dekara 1-1,3 litre mazotla çekiyo ÇOK dik yerlerde çıkartamıyo..

Öbür 18 ayaklada 40-50 dekar ekmişler ama durumunu daha bakmadık.. 115 Tümoyu zorladı diyo sahibi ama muhtemelen ayarlarını tam yapamadı..

bu işi ufak çiftçi denemesin bence buğday istediği gibi olmazsa atın nalı ters döner bence yada birden gömülmesin derim saygılar