Sima 2015 Fuarı tanıtıldı
02 Ekim 2014 Perşembe - 16:00
Kategori: Haber

Fuar ' da 600 civarında yeni ürünün ilk kez tanıtılması bekleniyor.

SIMA 2015 Fuarı ' nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 22 – 26 Şubat 2015 tarihleri arasında Fransa ' da Paris-Nord Villepinte Fuar Merkezi ' nde düzenlenecek olan fuar 27 hektar alan üzerine kurulu, 7 hall ' da gerçekleştirilecek. Fuar ' da 600 civarında yeni ürünün ilk kez tanıtılması bekleniyor.

Tarımın en büyük fuarlarından biri olan SIMA-SIMAGENA 2015 Fuarı, 22 – 26 Şubat tarihleri arasında Paris-Nord Villepinte fuar merkezinde 27 hektar araziye kurulu şekilde gerçekleşecek. Bin 700 firma, 145 ülkeden 200 bini aşkın ziyaretçinin ilgi göstermesi beklenen fuarda, 600 yeni ürün ilk kez tanıtılacak. Sima Fuarı Salon Müdürü Martine Degremont, gelecek yıl başında düzenlenecek fuar için; 'SIMA-SIMAGENA 2015 daha büyük, daha yenilikçi ve daha uluslararası olacak' ifadelerini kullandı.

Degremont sözlerine şöyle devam etti: 'Aslında daha çok katılımcı ağırlayacağız. 3. ve 7. salonlardaki fuarın yeniden organize edilmesini gerektirecek. Bu fuar için ana konumuz, tüm animasyonlarımızda büyük ölçüde zayıflayan yenilik. Sonuç olarak. uluslararasılaşma furaın önemli bir parçası olduğundan, SIMA-SIMAGENA 45 acenteden oluşan ağı sayesinde. 5 kıta ve 100 ülkeden katılımcı-ziyaretçi toplamak üzere aktif bir politika izlemektedir.' Fuarın yüzde 95 ' lik kısmının dolduğunu ifade eden Degremont, fuar tarihine kadar tamamının dolmasını beklediklerini söyledi.

Türkiye ' den 12 firma

SIMA-SIMAGENA 2015 Fuarı ' nda traktör, toprak işleme, orman ürünleri ve özel tarım makineleri gibi alanlarda ciddi hareketliliğin yaşanacağını ifade eden Degremont, bu dört alanda çok ciddi sayıda yeni ürünün tanıtılacağını sözlerine ekledi. Bunun yanında SIMA-SIMAGENA ' nın bu yıl ki ' Onur Konuğu ' ülkelerinin Meksika, Güney Afrika ve Japonya olduğunu, bu ülkelerin tarımda gösterdikleri hızlı gelişime dair özel sunumlar yapacaklarını da bildirdi. Türkiye ' den şimdiye kadar fuara 12 firmanın katılım gösterdiğini belirten Degremont, Türkiye ' den Enka Tarım Hayvancılık, Erkunt Traktör, Jantsa Wheel Industry, Paksan Makina, Toymay Plastik, Ünlü Ziraat ve Kayhan Ertuğrul Tarım Makinaları gibi firmaların yanı sıra yedek parça sektöründe de katılımcılar yer alacak. Firmaların yanı sıra Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ' de fuara katılacak. Türk firmalarını toplamda 700 metrekare alan üzerinde ürünlerini sergileyecek.