Türkiyedeki Organik Koyunların %20'si Bayburtta-VİDEO HABER

Ynt: Türkiyedeki Organik Koyunların %20'si Bayburtta-VİDEO HABER

Yahu Umut ne işler yaptın da Türkiye ' deki istatistikleri bile yerinden oynattın :)

Brawo tebrikler sana we senin gibilere...Allah Razı Olsun Cümlenizden...

Umut Kurbanlıkların kaç tanesi satıldı, ortalama fiyat olarak kaça werdiniz bu seneki kurbanda?

abi taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun.. dedelerimizin, şehitlerin kan, ter döktüğü toprakları bırakıp kaçmak olmaz.. :)

videoda İLK konuşan il müdürü önümüzü her konuda açıyo, bana projeyle gelin yeter diyo.. ne isterseniz o.. sonra 1-2 kelam da biz ettik..

kurbana 52 baş kadar götürdük.. (zaten kuruluş amacımız kurban değil 7 göbek kangal arayanlara damızlık vermek abi)

bunun 12 ' si bayramın 1. günü elimizde kalmıştı..

2. günü ucuz ucuz gittiler..

ortalamamız 400-450 TL civarı oldu.. yani organik diye fazlaya ver(e)miyoz.. vatandaş kaliteyi ucuza yesin:)

Ulusal medyaya da çıktı bugün..

http://www.yenisafak.com.tr/yerel/hayvanciliga-organik-cozum-661584

Güzel paylaşım Umut ikinci konuşmacı sensin herhalde.
Kolay gelsin bereketli olsun.
Hep yazıyorum yine yazacağım en güzel işlerden biri koyunculuk, babam çok sever koyunu hala yapar bu işi
Doğdum büyüdüm hep var bizde de koyun azda olsa , babam bana da tavsiye eder bırak şu hazırcı inekleri der :)

3. sıra galiba bıyıklı yakışıklı olan benim abi:) Serbest Tarım Danışmanıyım diyen..

bu hafta Hasad Hayvancılık.. koyunu.. tarihsel-kültürel-ekonomik-folklorik.. akla gelecek TÜM yöleriyle ele almış.. harika bi yazı var..

videoya bakınca zaten bizim buranın yüzölçümün yarıdan fazlası dağ, yayla, mera.. koyunculuk yapmamak olmaz..

dibe vuran koyunculuk son 3-5 yıldır yükselişte.. çekim yapılan işletmede 3000-4000 baş var mesela..

içim yaşlı.. dışım genç, dışıma bakma:)

şaka bi yana tam bi yeşilaycıyım diyelim.. üstüne para verseler sigara içmem.. sadece asker bittiğinde ve bayramda seyranda, çok özel bi dostum varsa onu kırmam 3-5 yılda 1 tane içerim..

aspirin dahil ilaç içmem.. ilacım uyku ve bal-sirke-sarmısak-soğan ve bazı bitkisel yağlar..

bal-polen yemediğim gün yok gibidir.. 20 yıldır..

günde en az 1 bazen 2-3 yumurta yıllardır kesin yerim..

cola-fanta içmem..

sanayağı yemem, yememeye çalışırım.. zeytinyağına, tereyağına ekmek banarım.. bilumum hayvansal yağları affetmem..

ekmeği çok yerim.. özellikle eski taş değirmenlerden TAM buğday unu tüm kepeği içinde almaya çalışırım..

koyun etine bayılırım, tavuk etini mecbur kalmadıkça yemem

grip aşısı olmam, kuş girini aşısı olmam.. vs.

saçıma hiç jöle sürmedim, arada kına yakarım.. bitkisel yağ sürerim..

bi ara saatlerce üşenmeden her yere yürüyerek giderdim.. şimdi araba olunca mertlik bozuldu.. Ankarayı bilenler için diyim inanmasalarda.. Dışkapıdan-Ulusa ordan Kızılaya ordan da şimdiki Aştiye yürüdüğüm olmuştur.. yanımdaki arkadaş yeter demese Dışkapıya dönüyodum yayan:)

kitaplığın önemli bi kısmı EKOLOJİ-ORGANİK TARIM-ŞİFALI BİTKİLER-BOTANİK üzerine.. az çok okumaya çalışırım..

KISACASI ALLAH doktorlardan-diyetisyenlerden-rejimcilerden razı olsun ne dedilerse TERSİNİ yaptım.. hamdolsun iyiyim:)

UÖZKAN.77 link=topic=78167.msg925250#msg925250 date=1413043568' Alıntı:
içim yaşlı.. dışım genç, dışıma bakma:)

şaka bi yana tam bi yeşilaycıyım diyelim.. üstüne para verseler sigara içmem.. sadece asker bittiğinde ve bayramda seyranda, çok özel bi dostum varsa onu kırmam 3-5 yılda 1 tane içerim..

aspirin dahil ilaç içmem.. ilacım uyku ve bal-sirke-sarmısak-soğan ve bazı bitkisel yağlar..

bal-polen yemediğim gün yok gibidir.. 20 yıldır..

günde en az 1 bazen 2-3 yumurta yıllardır kesin yerim..

cola-fanta içmem..

sanayağı yemem, yememeye çalışırım.. zeytinyağına, tereyağına ekmek banarım.. bilumum hayvansal yağları affetmem..

ekmeği çok yerim.. özellikle eski taş değirmenlerden TAM buğday unu tüm kepeği içinde almaya çalışırım..

koyun etine bayılırım, tavuk etini mecbur kalmadıkça yemem

grip aşısı olmam, kuş girini aşısı olmam.. vs.

saçıma hiç jöle sürmedim, arada kına yakarım.. bitkisel yağ sürerim..

bi ara saatlerce üşenmeden her yere yürüyerek giderdim.. şimdi araba olunca mertlik bozuldu.. Ankarayı bilenler için diyim inanmasalarda.. Dışkapıdan-Ulusa ordan Kızılaya ordan da şimdiki Aştiye yürüdüğüm olmuştur.. yanımdaki arkadaş yeter demese Dışkapıya dönüyodum yayan:)

kitaplığın önemli bi kısmı EKOLOJİ-ORGANİK TARIM-ŞİFALI BİTKİLER-BOTANİK üzerine.. az çok okumaya çalışırım..

KISACASI ALLAH doktorlardan-diyetisyenlerden-rejimcilerden razı olsun ne dedilerse TERSİNİ yaptım.. hamdolsun iyiyim:)

Umut biz kardeşmişiz, haberimiz yok muş...:) Al benden de o kadar....Sigarayı hiç içmedim tadını bilmem...Dumanını da sewmem zaten...

UÖZKAN.77 link=topic=78167.msg931393#msg931393 date=1414746091' Alıntı:
abi bide tavuk etini mecbur kalmadıkça yemem.. sen de o sektördesin kızma ama :)

Yok estağfurullah ne demek de tawukları satalı tam 1 sene oldu artık...Sendenim yani zaten Tawuk etini normalde de sewmem...

Malum biz Ege ' liler Balık we Ot çok yeriz...Kırmızı eti de hafta da bir oda Salı günleri...