80 90 hp lik traktörü olanlar pullukta dönüme nekadar yakıt yakıyorsunuz

merhaba değerli çiftçi arkadaşlarım 80 hp 85hp 90hp traktörleri olana arkadaşlar kullandığınız pulluk ve bu pulluklarla tarla sürümlerinde traktörlerinizin dönüme(1000 metrekare) nekadar yakıt tüketiyor toprağınız zor toprakmı kolay toprakmı bilgi verirseniz çok memnun olurum

Ynt: 80 90 hp lik traktörü olanlar pullukta dönüme nekadar yakıt yakıyorsunuz

toprak yapıların daki farklılıklar,toprağın tavı , pulluk çeşitleri ve bölgede yapılan sürüm derinlikleri yakıt konusunda çok fark eder bu nedenle bu şekilde kıyas yapılması doğru olmaz
yinede söyliyeyim 2009 model 85dt 4*4 same expolorer II4 lü 12 nolu şase üzerine dik ok pulluk kumda 1,5lt kalın toprakta2 lt

tamer bey kardeşim bu soruyu sorma sebebim şu 5410 mf traktörüme intecoller taktırdım ve yakıt pompasından yakıtı biraz açtılar traktör eskisine oranla çok çekiyor. orjinali 75 hp idi traktörün ama şuanda bir vites üstünde gidiyor çiftte. ben Bafralıyım ve bizim topraklarımı çok sert topraklar bu traktörler iç anadoluda 14 inç 5 pulluk çekiyor izliyorum videolarını ama bizim buralarda 10 inç 5 li pulluğu ancak götürebiliyor. traktörün inter koller takmadan önce yakıtını ölçmemiştim, intercolden sora 2.5 ile 3 litre arsında sürümderinliğne göre değişiyor yakıt. bu traktörün şuanda 90 hp gücünün altında olduğunu sanmam çok çekiyor çünki artık, zaten uygulamayı yapan ustalar mf 5430 un ayarına getirdik traktörü diyorlar 5430 92 hp imiş. Bu yüzden 85 90 hl traktörlen ne yakıyor merakettim.

ado1978 link=topic=78196.msg925014#msg925014 date=1412947475' Alıntı:
tamer bey kardeşim bu soruyu sorma sebebim şu 5410 mf traktörüme intecoller taktırdım ve yakıt pompasından yakıtı biraz açtılar traktör eskisine oranla çok çekiyor. orjinali 75 hp idi traktörün ama şuanda bir vites üstünde gidiyor çiftte. ben Bafralıyım ve bizim topraklarımı çok sert topraklar bu traktörler iç anadoluda 14 inç 5 pulluk çekiyor izliyorum videolarını ama bizim buralarda 10 inç 5 li pulluğu ancak götürebiliyor. traktörün inter koller takmadan önce yakıtını ölçmemiştim, intercolden sora 2.5 il3 3 arsında sürümderinliğne göre değişiyor yakıt. bu traktörün şunda 90 gücünün altında olduğunu sanmam çok çekiyor çünki artık . bu yüzden 85 90 hl traktörlen ne yakıyor merakettim.

çok yakıyor. bence traktörü eskisine döndürüp hakkı olan pulluğu çektirin.

case jx80pro var 3 silindir 4 lü 10 inç pulluk ile haddinden fazla batırıyorum pullugun kulaklarına gore tabi hafif agırlak toprakta degarda 1.5 litre yaktı 20 degar tek tarlada denendi.

gecenlerde bende ölçtüm 285 le 3lü 12 no pullukla 70 dönüm tek parçada 110 litre yaktı oda dönüme 1.5 felan yapıyor

ado1978 link=topic=78196.msg925018#msg925018 date=1412947987' Alıntı:
bu traktör 4600 kilo 75 hp az geliyor mecbur biraz güçlendirdik 5430 kullanan varsa onlar bi bilgi verebilirmi??

Nail muhtarı aramıştım ben ama göremedim :S

Konuya yabancıyım bende onunda böyle bir niyeti vardı bir zamanlar )))

Bugün buğday yeri sürdüm deutz 75 le dekara 1.2 lt yaktı. .. bu harika tamam...
ama bir önceki gün bildim bileli hiç pulluk görmemiş bir yer sürdüm 2.5 lt yaktı ..

böyle bir konunun sanal ortamda çözüme kavuşması olanaksız.ama şöyle olur.gir bi tarlaya.2 ye böl.yarısını sür.yakıtına bak.diğer yarısınıda benim traktörüm az yakıyor diyen biirni bul.deneyin.gerçekten biri 1.5 litre seninki 3 litre yakıyorsa git pompacıya ayarlasınlar.aynı yaktıysa az yakıyo diyene inanma :D

mısır yerini tümosan 8095 dönerli 3lü 16 inçlik pullukla 35cm derinliğinde sürüyorum dönüme 2.2lt yakıyor.

ağır toprakta 2,5 3 litre yakar normaldir çok yakıyo deyenler ağır toprak işlememiştir sizde başka traktörler ne yakıyo onla kıyas daha doğru sonuç verir

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78196.msg925096#msg925096 date=1412966854' Alıntı:
Bugün buğday yeri sürdüm deutz 75 le dekara 1.2 lt yaktı. .. bu harika tamam...
ama bir önceki gün bildim bileli hiç pulluk görmemiş bir yer sürdüm 2.5 lt yaktı ..

kesinlikle katılıyorum. pulluk toprağı parçalayamadığından sürtünme daha fazla olur. e gaz pedalına biraz daha basıp kesenin ağzını açınca çeker ama yakar.