mf 5430 kullanıcıları yardım lütfen!! ne yakıyor dönüme bu traktör????

mf 5430 kullanan arkadaşlar kaçlı pulluk kullanıyorsunuz toprak yapısı nasıl dönümde nekadar yakıyor bu makinalar???
10 inç 5 li pullukla 15 cm derinlikte 1800 devirde sürdüm 3 litre yakıt yaktı dönümde normalmi bu yakıt??? toprak sertliğini anlamanız için şunu aktarayım: ince tekerlekli mf 265 s 8 inç 4 lü pulluğu 15 cm derinliğin altına saldığında patinaja tutuluyor...

• Beğen
Tepkiler: ILOVEMF
Ynt: mf 5430 kullanıcıları yardım lütfen!! ne yakıyor dönüme bu traktör????

benim bildiğim kadarıyla 5400 serisinin yakıtı gayet cimri,ancak açıklaman toprak yapısını anlatmaya yeterli değil yakıt tüketimini etkileyen bir sürü faktör var.bu çok fazla yakmıyacağı anlamınada gelmez bence servisinle bi görüş birde 1 dönüm kaç metrekare sizin orada kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: ILOVEMF

1000 likse dönüm ozaman çok yakmış ve aklıma kardeş payı dizisindeki sezainin sat sat dedigi sahne aklıma geldi sat gitsin :)
ama 2000-yada 2500lük dönümse ozaman az yakmş daha dogrusu normal yakmış

fakat bunları geçtim 15 cm dediigin derinlik bir süngüç yani bir karıştanda az
onuda sıradan bir ekipman halleder yani misal kazayagı veya diskaro veya goble veya kültivatör o derinligi rahatlıkla işler ve pullukla yaktıgın yakıtın 3te1ine halledersin olayı :)

Donum 1000 metre kare bizde. Arkadaslar bizim bolgede en cok 20 santim derinlikte surulebilyor. Toprak cok sert siyah toprak 35 40 santim traktor cekmez..

ado1978 link=topic=78200.msg925019#msg925019 date=1412948237' Alıntı:
mf 5430 kullanan arkadaşlar kaçlı pulluk kullanıyorsunuz toprak yapısı nasıl dönümde nekadar yakıyor bu makinalar???
10 inç 5 li pullukla 15 cm derinlikte 1800 devirde sürdüm 3 litre yakıt yaktı dönümde normalmi bu yakıt??? toprak sertliğini anlamanız için şunu aktarayım: ince tekerlekli mf 265 s 8 inç 4 lü pulluğu 15 cm derinliğin altına saldığında patinaja tutuluyor...
Çooook yakmış, birazda boşa koşmuşsun traktörü. 5430 diyon, 10 inç 5 bıçak diyon... Olmazki!
5410 ' a 14 inç 5 bıçak takıyom 2 lt yakıyo. Toprağı sorarsan hem sert hem de arazi engebeli.

mkemalackgz link=topic=78200.msg928554#msg928554 date=1414063912' Alıntı:
Çooook yakmış, birazda boşa koşmuşsun traktörü. 5430 diyon, 10 inç 5 bıçak diyon... Olmazki!
5410 ' a 14 inç 5 bıçak takıyom 2 lt yakıyo. Toprağı sorarsan hem sert hem de arazi engebeli.
Bana kalırsa sizde biraz fazla zorluyorsunuz. 5410 75 beygir sonuçta 5 14 değilde 4 14 le deneyin 2 litrenin altına inecektir sizin yakıtınız....

Başlıca sebeblerden birisi Traktör ekipman uyumsuzluğu,daha sonra ekipman ayarlarının doğru yapılıp yapılmadığı.Hassasiyet ayarı eski Traktörler gibi olmadığından,hassasiyet ayarıda çok önemli.Hassasiyet ayarını nasıl yapıyorsunuz? Sert toprak da ve yumuşak toprakta? Hassasiyeti kaça getiriyorsunuz?

Selam arkadaşlar 5430 suan hayallerimi süsleyen traktör. yalnız 3 litre falan diyince hayal kırıklıgına uğradım.... ne diyosunuz 3 litre nedemek 2 litre bile fazla.. bizim burdaki mf bayisi dönümde en fazla yakacağı taş çatlasa 1.7 diyor deneyelim üstü yakarsa traktörü hiybe edeceğim diyor. bızım buranın toprak yapısı ağır toprak değil ben 1.7 ye bile çok diyorum. neyse hadi hayırlısı Güzel traktör

2 litre deseniz anlarimda 3 litre fazla geldi. Hangi viteslerde surum yaptiniz, hassasiyet ayarlarini yapmayi biliyomusunuz?

Traktorun fazla yakacagini sanmiyorum en zor sartlarda bu yakiti yakar. Birincisi pulluk kucuk olmasina ragmen cok yuksek devirde kullanmisin ikincisi pulluk ayari yamlis ayar yaptiysan fazladan zorlamistir traktoru

Üzerine binip kullanmadım ama komşu köyde iki tane 5445 var. 4 lü 14 numara pulluk kullanıyor ikisi de. Geçen yıl dayıma yardım için gittim onlarda yan tarlayı sürüyorlardı. Bana göre hem ufak pulluk takıyor hem de çok yavaş sürüm yapıyorlardı.

Tümocu link=topic=78200.msg947908#msg947908 date=1419043977' Alıntı:
Selam arkadaşlar 5430 suan hayallerimi süsleyen traktör. yalnız 3 litre falan diyince hayal kırıklıgına uğradım.... ne diyosunuz 3 litre nedemek 2 litre bile fazla.. bizim burdaki mf bayisi dönümde en fazla yakacağı taş çatlasa 1.7 diyor deneyelim üstü yakarsa traktörü hiybe edeceğim diyor. bızım buranın toprak yapısı ağır toprak değil ben 1.7 ye bile çok diyorum. neyse hadi hayırlısı Güzel traktör
suan kullandıgınız traktör ne kadar yakıyor merak ettim 2lt yakıta cok dediniz
sert toprak icin 2lt gayet iyi