ESKİ KASA (2006-2009)ERKUNT SERVET 80 T

Arkadaşlar herkese merhaba bir sorum olacak simdi elimde 1995 model 265 s war duyuyorumki bunu takas edip 2006 veya 2009 arasi erkunt servet 80 t dörtceker kabinli traktörle takas edeyim bu traktör nasildir aslında niyetim massey Ferguson 3085 d phantom idi çok pahalli olduğu için vaz geçtim kararı erkunttan yana kullanacam tabiki 2 el alacam piyasai 33-42 arasi bu kasalarin birde bu oks li sistemli olan var bana onun ne gibi bir faydasi olur 2006 ila 2008 arasında bir tek oks war birde başka ne gibi bir farklliklar vardir oks denilen şey dugmelimidir 2008 modellerde göğüste otobüs elfreni gibi bir kol var olmu oluyor. Yakiti nasil 265 le yakiti aynimidir . beni pişman ederimi ileride benim 265 çok yakiyor ya artik canimiza tak etti birde 80 t 75 beygir 3 silindirmis bunun bir dez avantajı olurmu özelliklede kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum saygılar...

Ynt: ESKİ KASA (2006-2009)ERKUNT SERVET 80 T

On gogusteki kol el gazı,oks dugmesi hudroligi indirip kaldırma dugmesi.2008 den sonra luks kabinli olanları var.Onlarda klima kompresor ve hidroliklerin ek kaldırma pistonlarıda var.

Yok ABE el gazina benzemiyor o el gazi yan tarafta benim dediğim ggöğüste ibrelerin yaninda el freni kolu gibi...
Birde oks denilen sistem dugme vasitasiyla kolllarimi kaldirip indiriyor...

arkadaşlar birde bir video da erkuntta frene basınca ön tekerde kitliyordu bu doğrumu 4*4 traktörlerde ön tekerde fren yok diye biliyorum ama bu olay nasıl gerçekleşiyor acaba ... 2 çekerde iken frene basınca 4 tekeridemi kitliyor yoksa 2 tekeri sadecemi kitliyor

Peki erkuntun 2006 dan 2010 kadar olan modelleri binfren sistemi nasildir 4 cekerdeken dordunude kitliyormu yoksa ister çiftceker isterse tek cekerte iken de dordunudemi kitliyor yoksa tek arka lastigimi kitliyor birde bu saft vasitasiylami kitliyor yoksakampana gibi birseymi var onlerde birde bu 4 cekere nasil aliyorsunuz erkuntufabrika cikislimidir bu cift cekeri yoksa manuelmidir bilgilendirirseniz iyi olur...

oks lift o matik sanırım mf dada e lift diyolar 2008 ve ustu euro 2 pompa 2007 ve altı euro 1 pompa erkuntlarda bence sen en iyisi 2010 yeni kasa al alacaksan derim 40 50 arası bulursun motoruna gore.

o ön göğüsteki kol kompresör olan modelerde olur ve remork freni için kullanılır fren yapar remork.oks zaten gereksiz olsa bile kullanamazsın halatına toz dolar motoru yıkayınca pas yapar ondan sonra indirmek için devlet gücü gerekir.eski kasalar yeni kasalardan daha iyidir bana göre.2008 2009 lüks bulabilirsen daha iyidir

Bana gore eski kasalar daha güzel zaten ABE. MFdeki lift ddüğmeli ABEerkunttaki nazilaABEmMFlerde halat falan yok sanirim eelektrikli ddur erkuntunda düğme değilim birde bu gugusteki kolun kullanimi nazil oluyor kompredorlu fren romogun fren bsglantisi nasin yapiliyor ....

ersin2323 link=topic=78227.msg925467#msg925467 date=1413134874' Alıntı:
Bana gore eski kasalar daha güzel zaten ABE. MFdeki lift ddüğmeli ABEerkunttaki nazilaABEmMFlerde halat falan yok sanirim eelektrikli ddur erkuntunda düğme değilim birde bu gugusteki kolun kullanimi nazil oluyor kompredorlu fren romogun fren bsglantisi nasin yapiliyor ....
Gogusteki kompresor kolu havayı yönlendirmek için,bazen kabin dısındaki cakdan hava almak gerrkirse o koldan hava disarıya verme konumuna getirilir.Romork hava fren çıkışı arkada fren hortumu takmak icin cak var hortum oraya takılır ve frenlere basıldıgında otomatik olarak hava orayada gider ve romork fren yapar.

Anladigim kadarkiila ggöğüstekikolu aasabiveya yukari verince rrömork jak cikisina bağlanan hortum vasitasiyla havayi ramorka mi weriyor.asagi werincede icerinin ttemizliği lastik sisirmeye mi yariyor .