Büyüyünce Dozer Olacak (ME9000 & tesfiye bıçağı)

Büyüyünce Dozer Olacak (ME9000 & tesfiye bıçağı)

Bağı söktük. Yığınlar toprak ve asma kütüğünden müteşekkil.

http://youtu.be/2Q4LjYooH6A

Tesfiye bıçağı ağır yaralı. O gün ağaç sökümünden sonra giriştiğimiz taş yığınlarından sağ çıkamadı.

Ynt: Büyüyünce Dozer Olacak (ME9000 & tesfiye bıçağı)

UÖZKAN.77 link=topic=78242.msg925567#msg925567 date=1413143406' Alıntı:
motorda güç olsa bile bıçağın şekli/yapısı büyük-ağır iş yapmaya engel oluyo..

Yok ki bi joistikli ön yüklenicimiz :p

BARTU link=topic=78242.msg925568#msg925568 date=1413143504' Alıntı:
kolay gelsin Yılmaz, sende bu kubota yı kör eşek gibi her işe koşuyorsum maşallah.

Sağol Mustafa Abi. Hele 10 dakika sonra yükleyeceğim bir video var. Onu gör asıl :)

Yılmaz daha güzeli senin olur inşallah..

bu bıçakların üzerinde biraz akıl yürütme biraz çalışma şart.. bıçak kısmı çok dımdızlak ortada ve desteksiz.. kabaca destek atılsa dönmeye mani olur..

öyle bi akıl lazımki hem destekli olacak hem dönecek..

bu haliyle en iyisini getir iddia için 5-10 dakkada eğ-kır at kenara.. en ufak dalgınlıkla bile göbekten bi zarar görmesi işten bile değil.. çok cıtkırıldım bi dizaynı var..

birinin üstüne düşmesi şart:)

UÖZKAN.77 link=topic=78242.msg925574#msg925574 date=1413144081' Alıntı:

bu bıçakların üzerinde biraz akıl yürütme biraz çalışma şart.. bıçak kısmı çok dımdızlak ortada ve desteksiz.. kabaca destek atılsa dönmeye mani olur..

bu haliyle en iyisini getir iddia için 5-10 dakkada eğ-kır at kenara.. en ufak dalgınlıkla bile göbekten bi zarar görmesi işten bile değil.. çok cıtkırıldım bi dizaynı var..

d ön tarafa da bıçak atılacak hem öne hemde arkaya çalışır birde piston atılırsa sağa sola döner

zaten önde olursa verimlilik/kapasite bikaç kat artar..

arkada bile olsa bu bıcağın üzerinde çalışmak şart.. bildiğim ne kadar bıçak varsa azıcık dengesiz zorlu durumda pes ediyo..

tümosan 4155 link=topic=78242.msg925569#msg925569 date=1413143550' Alıntı:
Kolay gelsin abi bağ tekrar ekilecekmi

Yok. En az 6-7 yıl ekilmez, ekilse de randiman tutmaz.

gölge84 link=topic=78242.msg925572#msg925572 date=1413143864' Alıntı:
kolay gelsin eğer kubota alırsam abi senin bu videolar ve söylediklerin dolayı olur yenileride kubota nın az yakıyormu

Yenileri net bilmiyorum. Onlarin silindir hacmi bundan fazla (3300cc-3800cc) Buna göre az daha fazla yakıp az daha çelişki olabilirler.

ME9000 çok çelişki bir motor degil ama mukkemmel bir sanziman ile istediğin gücü sana veriyor.

Yalnız yakıt, servis ve sağlamlığına laf söyletmem.

Tam bir orta iş motoru. Nakliyeden balyaya, gübreden ilaca her işe 'acaba yakacak mı' korkusu olmadan koşanilirsin.

ufukk link=topic=78242.msg925573#msg925573 date=1413144042' Alıntı:
kolay gelsin Yılmaz , hayırlı işler braderim :)

Sagol Ufuk Abi.

UÖZKAN.77 link=topic=78242.msg925574#msg925574 date=1413144081' Alıntı:

Umut Abi harfiyen katılıyorum. Bıçağa birsey olacak korkusundan doğru düzgün çalışamıyoruz.

Bi taş öbeği vardi. Kaksam-kalmasam derken bı yüklendim. Bıçak parantez '(' oldu :) Nası düzelir onu düşünüyorum.

historyman link=topic=78242.msg925673#msg925673 date=1413204220' Alıntı:
Yılmaz senin kubo orman işinde de çalışır gibi ağaç söker sağa sola ittirir yalnız lastikleri yemişsin bayağı.

Lastikler için soylenebilecek tek Sey:

'işleyen lastik parildar:)'

ramiz balcıoğlu link=topic=78242.msg925693#msg925693 date=1413211221' Alıntı:
kolay gelsin.. şarkı seçiminde güzelmiş, kuboya ayrı bir hava katmış..

Sagolasin.

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=78242.msg925699#msg925699 date=1413213904' Alıntı:
maşallah .kolay gelsin yılmaz bey.
kubo bi harika gercekten.

Abi sen onu bir de lastikli göreceksin :D

Barış UZEL link=topic=78242.msg925702#msg925702 date=1413214278' Alıntı:
videoyu geçtimde şarkıyı duyunca bi masa kurasım geldi be abi iç-*-*

Barış Açacaktım, bekliyorum o zaman.

9anygyju.jpg

Şaka bı yana tablette düzenledim videoyu. Yüklü 2-3 tane parca varmış. Mecburiyetten koyduk biraz da bu parçayı :)

İyi bari son üzümlerden ben yedim :)

Ama merak ettim Yılmaz, neden söktünüz bağı? Senesi mi doldu yoksa hastalıklardan geri dönülemez zarar mı vardı?

DeHLiZ link=topic=78242.msg925829#msg925829 date=1413230299' Alıntı:
İyi bari son üzümlerden ben yedim :)

Ama merak ettim Yılmaz, neden söktünüz bağı? Senesi mi doldu yoksa hastalıklardan geri dönülemez zarar mı vardı?

alipasalierkan link=topic=78242.msg925821#msg925821 date=1413228969' Alıntı:
Güzel paylaşım Yılmaz abi. Kolay gelsin. Ne yapacaksınız bu bağ yerine. Neden söktünüz acaba kurudu mu?

Erkan ' ım, Gürsel ' im sebep çok:

1-) Şaraplık üzüme uzun zamandır hak ettiği değerin verilmemesi. En ucuz şarap 10 lira, (ortalama 20 lira) iken o şarabın yapıldığı üzümün fiyatı 0.65 lira. İşçiliğinin %70 ' i el ile yapılan bir ürünün kg fiyatı buğdaydan ucuz. Ki 120-130 liraya satılan ve bizim üzümlerimizden üretilen şaraplar var.

2-) Şarap üreticileri çok ciddi şekilde şımarmaya başladı. 1 şişe şarabın tek ham maddesi olan üzüm, o şarabı. şişesinden, bandrolünden, nakliyesinden, deposundan ve şaraphanin net kardan daha düşüğe mal edilmeye çalışılıyor. Aleni ayıp ediliyor. Boy ölçüşemeyiz ama arz düşerse ürün bir nebze olsa kıymete biner. Akılları başlarına gelir. Yoksa serbest piyasa koşullarının acıma duygusu yoktur. Bu yılki duruma tepki olarak benimle birlikte sökenler oldu. Bari kalanların malı para etsin.

3-) Beden gücü maliyetinin artması. Bir kadın yevmiyesi 45 liraya çıktı. Hal böyle iken sadece hasat için verilen işçilik bedeli, toplanan mahsulün %25 ' lerine ulaşıyor. Ki hasat, budama, çapa gibi işlerlerse kıyaslanınca az iş gücü giden uygulamalardan. Kısaca bedensel iş gücü gerektiren üretim alanlarındaki kar marjları çok azaldığı için bu tip üretimleri sonlandırma kararı aldık. Genç iki tane daha bağ var. Bu yıl duruma bakıcaz. Kurtarmazsa onları da sökücez.

4-) Bağ 30 yaşını geçti. (Ben dikilmesini hatırlamıyorum) Yani zaten uzatmaları oynuyordu. (Not: bir üzüm bağının ticari ömrü 25 yıl civarı)

5-) Konumu yüzünden bazı arazilerin kullanışlılığını ve toplulaştırılmasını engelliyordu. 9 dekar bağı sökünce daha önce biçerdöverin giremediği ufak parçalarla 16 dekar arazi kullanıma açılıp toplam 45 dekarlık tek parça bir tarla elde edebildik.

Yani durum bir dokun, bin ah işit durumundaydı zaten :)

Yalnız çok çile çektik o bağda. Rahmetli babam ekmişti. Sökerken duygulanmadık desem yalan olmaz. Abi ' m 2-3 defa 'sökmesek mi acaba?' dedi. Baktım iş sarpa saracak, John Deere ' nin arkasına tırmığı takıp nasıl dalarsam, diğer taraftan çıktım :D O noktadan sonra sökmekten başka çare kalmadı zaten.

En iyi ölüm hızlı ve acısız olan.

sebazios link=topic=78242.msg925843#msg925843 date=1413235256' Alıntı:
Erkan ' ım, Gürsel ' im sebep çok:

1-) Şaraplık üzüme uzun zamandır hak ettiği değerin verilmemesi. En ucuz şarap 10 lira, (ortalama 20 lira) iken o şarabın yapıldığı üzümün fiyatı 0.65 lira. İşçiliğinin %70 ' i el ile yapılan bir ürünün kg fiyatı buğdaydan ucuz. Ki 120-130 liraya satılan ve bizim üzümlerimizden üretilen şaraplar var.

2-) Şarap üreticileri çok ciddi şekilde şımarmaya başladı. 1 şişe şarabın tek ham maddesi olan üzüm, o şarabı. şişesinden, bandrolünden, nakliyesinden, deposundan ve şaraphanin net kardan daha düşüğe mal edilmeye çalışılıyor. Aleni ayıp ediliyor. Boy ölçüşemeyiz ama arz düşerse ürün bir nebze olsa kıymete biner. Akılları başlarına gelir. Yoksa serbest piyasa koşullarının acıma duygusu yoktur. Bu yılki duruma tepki olarak benimle birlikte sökenler oldu. Bari kalanların malı para etsin.

3-) Beden gücü maliyetinin artması. Bir kadın yevmiyesi 45 liraya çıktı. Hal böyle iken sadece hasat için verilen işçilik bedeli, toplanan mahsulün %25 ' lerine ulaşıyor. Ki hasat, budama, çapa gibi işlerlerse kıyaslanınca az iş gücü giden uygulamalardan. Kısaca bedensel iş gücü gerektiren üretim alanlarındaki kar marjları çok azaldığı için bu tip üretimleri sonlandırma kararı aldık. Genç iki tane daha bağ var. Bu yıl duruma bakıcaz. Kurtarmazsa onları da sökücez.

4-) Bağ 30 yaşını geçti. (Ben dikilmesini hatırlamıyorum) Yani zaten uzatmaları oynuyordu. (Not: bir üzüm bağının ticari ömrü 25 yıl civarı)

5-) Konumu yüzünden bazı arazilerin kullanışlılığını ve toplulaştırılmasını engelliyordu. 9 dekar bağı sökünce daha önce biçerdöverin giremediği ufak parçalarla 16 dekar arazi kullanıma açılıp toplam 45 dekarlık tek parça bir tarla elde edebildik.

Yani durum bir dokun, bin ah işit durumundaydı zaten :)

Yalnız çok çile çektik o bağda. Rahmetli babam ekmişti. Sökerken duygulanmadık desem yalan olmaz. Abi ' m 2-3 defa 'sökmesek mi acaba?' dedi. Baktım iş sarpa saracak, John Deere ' nin arkasına tırmığı takıp nasıl dalarsam, diğer taraftan çıktım :D O noktadan sonra sökmekten başka çare kalmadı zaten.

En iyi ölüm hızlı ve acısız olan.
En güzelini yapmışsın Yılmaz, anılar anı olarak kalır, en güzel haliyle. 6-7 sene sonra yine ekersiniz :) bu sefer senin çocukların hatırlar ekilişini