240 çekiş sorunu

Ynt: 240 çekiş sorunu

Konuyu açan kişi olarak 240 kullanıcılarına bir sorum olacak. Bir tamirci gözüyle değilde kullanıcı olarak traktörün rektefe zamanının geldiğini anlamanın yolları nelerdir?
Çekişinden memnun olmadığımı söylemiştim. 100 saatlik çalışmada yaklaşık yarım litre motor yağında azalma oluyor. Çıkan duman normal. Yağ çubuğunu çıkarınca belirgin bir üfleme yok. Motor 2600 saatte.

halil altın link=topic=78263.msg931437#msg931437 date=1414753861' Alıntı:
Konuyu açan kişi olarak 240 kullanıcılarına bir sorum olacak. Bir tamirci gözüyle değilde kullanıcı olarak traktörün rektefe zamanının geldiğini anlamanın yolları nelerdir?
Çekişinden memnun olmadığımı söylemiştim. 100 saatlik çalışmada yaklaşık yarım litre motor yağında azalma oluyor. Çıkan duman normal. Yağ çubuğunu çıkarınca belirgin bir üfleme yok. Motor 2600 saatte.
Derdi silindir kapak tamiratı, motor isterse yağ çubuğundan yağ atar, yani kompresör kalmamıştır.

halil altın link=topic=78263.msg928154#msg928154 date=1413917534' Alıntı:
MF 240 S Pompa enjektör ayarlarında sorun varsa, düşük devirlerde hantallık yaparmı? Yoksa 240 ların hepsimi böyle? Farklı 240 ları kullananlar bunu daha iyi anlayabilir. Ben sadece kendi traktörümüzü kullandığım için kıyaslama yapamıyorum.
bizde 87 model normal frenli var çekişi falan gayet güzel ama frenler güzel tutmuyor ben balatalara su tutuyorum o zaman birazdaha güzel tutuyor

Merhaba siteye yeni üye oldum. İsmim Halil.
1995 model 240 s traktörümüz var. 11 yaşındayken almıştık. Şu an orijinal 2600 saatte ve 8 senedir 40 dönüm arazide kendi işimizde kullanıyoruz. Traktörümüz orijinal hiç tamirat görmedi. Aldığımızdan beri çekişi bana biraz zayıf geliyor. Bundan önce 1976 model 135 ispanyol vardı çekişi harikaydı.

Traktör köşeli dingilli olanlardan. Aslında disk frenlerin bakıma ihtiyacı var gibi. Frene basınca acayip uğultu geliyor. Frenlerin ayarını kendimiz yaptık ama. Hafif inişte filan boşa atınca traktör akıp gitmiyor. Yokuş çıkarken, çift sürerken 1500 devirlerin altına düştüğünde çok çabuk bayılıyor. Şanzumandanmı yada diskfrenlerdenmi bilmiyorum ama bir uğultu geliyor. Bayılması haricinde memnunuz.

Patozda gücü iyi. Çalışmasında filan sorun yok. Yanlız hareket halindeki performansında biraz sıkıntı var.

Umarım derdimi doğru anlatabilmişimdir. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Merhaba bendede mf 2008efsane var takip ettim çözüm buldunuz mu bilemiyorum ama hiç patinaja kalkmadan çat diye stop ediyor çekiş rezalet pompa enjektör yaptırdım daha 1ay olmadı ama yinede çekmiyor 135vardi 81model satıp bunu aldık lanet olsun aratıyor 135ligi