Traktörde Türk-Çin ortaklığı

Traktörde Türk-Çin ortaklığı
Çankırı’daki fabrikada 3 ay sonra ‘Artrak’ markasıyla piyasaya çıkacak traktörlerin, çiftçiye yüzde 25 daha ucuz satılması planlanıyor

1artrak754sr2.jpg

Bulgaristan’da kurduğu kağıt fabrikasıyla Doğu Avrupa ve Rusya’ya ihracat yapan Ar Grup, yeni yatırımıyla Türk çiftçisine traktör üretecek. Çin’de önemli bir mali ağırlığa sahip traktör üreticisi YTO firması ile üretim ve satış anlaşması imzalayan Ar Grup, Çankırı-Çerkes’te kurulacak fabrikada 3 ay sonra ‘Artrak’ markasıyla piyasaya çıkacak traktörleri yüzde 25 daha ucuza satmayı amaçlıyor. Ar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci, “Lisansını satın aldığımız YTO, traktör üretiminin yanı sıra tır, kamyon ve çeşitli iş makineleri imal ediyor. Birçok ülkede faaliyetleri var. Bizim için çok güçlü bir partner” dedi. 4 çekerli Türk-Çin ortak yapımı traktörde lüks sürücü koltukları, buzdolabı, LCD TV, DVD, CD çalar ve klima da olacak. 100 milyon dolar ciroluk dokuz şirketin sahibi Özbahçeci, “3 yıl önce Bulgaristan’da bir kağıt fabrikasını satın alıp, revize ederek üretime başladık. Bulgaristan’da Polonyalılara ve Ruslara yazlık konut inşa ediyoruz. Buradaki yatırımlarımız 20 milyon dolar civarında. Yeni yatırım planına ilişkin çalışmalarımız ise devam ediyor” diye konuştu.

artrakmavc4b0ds9.jpg

Amacımız çiftçiye hizmet etmek
Ar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turan Özbahçeci, Türk çiftçisine teknolojik anlamda daha ekonomik hizmet vermeyi amaç edindiklerini söyledi.

img4515bd1.jpg

35HP den 120hp ye kadar seri Euro3 turbo intercoling ingiliz ricardo motor bosch düz pomba LCD ekran TV DVD full digital klima kalorifer buzdolapı komprosör sistemi fren imdat 4x4 ceker sistemi Ayarlanılabilen Grammer koltuk

Ynt: Traktörde Türk-Çin ortaklığı

Araştırman için Teşekkür ederiz...Yalnız bu makinayı yaparken 150 hp ye kadar yapsalar ve fiyat konusunda da belirtilen gibi bir indirim söz konusu olursa Türkiyede Rekabet ortamı ortaya çıkmaya başlar diye düşünüyorum...