diferansiyel kilidi tdd

arkadaslar new holland td 80 traktorum var 2011 model. diferansiyel kilidi bildiginiz uzre dugme seklinde bu traktorde. ama bir turlu sistemini cozemedim. dugmesi de cift ceker dugmesi gibi degil yari basilio. bilen biri aciklasa cok memnun olurum kilidi acinca hangileri kilitlenio. ayrica cift cekeri de acsam dordu de kilitlenir mi. dugme iki kademeli mi yoksa benimki gibi yari mi basilio. bu karmasikliktan kurtulmam lazim :))

Ynt: diferansiyel kilidi tdd

tekerler düzken dügmeye basınca ekranda difransyel kilitlendigine dair ışık yanarsa difransyel devrededir. tekerleri saga sola cevirirsen eger difransyel otomatik devreden çıkar cunku difransyeli dagıtmamak için yeni tdd serisinde devreden kendi çıkıyor zorlandıgında çiftçeker sistemide aynı çift çeker dügmesine yolda giderken basarsanız 4 çekere hemen almaya bilir dengeli bi zaman kollayıp oyle 4 çeker sistemine alır kendisini.

SALİH25 link=topic=78305.msg926332#msg926332 date=1413391586' Alıntı:
eee kilit ne ise yario o zaman. su acidan soyluyorum bizde cok oluo arkadaslari cekmeye gidiyorum mesela kilidi acmamin ektstrasi ne yani acmama gerek yok mu
kılıd camurda kacırdıgı durumlarda kullnılır ama asfallta 4x4 e takılı olsun ama difresıyl kılıdı kapalı olsun motor 4x4 asılır

Difransiyel kilidine gerek yok pek sen 4 ceker dugmesini kullan yeter zaten 4 teker ayni anda cekiyo basmis gibi ama patinaji onler yapiyo basinca arkalarda dusuyo tam gozlemlemedim kullanirken icerden ve izlerden gordugum kadariyla oyle oluyodu :)