https://www.facebook.com/notes/hidro...49519508418943Hidromek Basın Bülteni
16 Ekim 2014, 17:58
Hidromek ile Çankaya Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandıÇankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü Rektörlük binasında 15 Ekim 2014 tarihinde Hidromekile Çankaya Üniversitesi arasında ülkemizdeki mühendislik programlarındabulunmayan iş makinelerinin tasarımı, imalatı ve testi alanlarında teorik veuygulamalı bilgi birikimi olan mekatronik ve makine mühendislerinin yetişmesisağlamak, Ar-Ge çalışmalarında yoğun işbirliği gerçekleştirmek, ortak projeleroluşturmak ve üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla bir işbirliğiprotokolü imzalandı.


Çankaya Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantıda Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yahya Kemal Baykal, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Zaim Çil, Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, Greyder Mühendislik Müdürü İlhan Varol, İnsan Kaynakları Müdürü Eliz Sahillioğlu ve Çankaya Üniversitesi akademisyenleri hazır bulundu.Hidromek ile Çankaya Üniversitesi arasındaki bu işbirliği protokolü ile “İş Makinesi”opsiyonunu seçen mekatronik ve makine mühendisliği öğrencilerine işmakinelerine yönelik seçmeli dersler verilecek; öğrenciler Hidromek’insağlayacağı uygulamaya yönelik teknik eğitimler ve uzun süreli stajolanaklarına sahip olacaktır. Bunların yanı sıra kişisel gelişim ve iş hayatınayönelik ek eğitimler de bu opsiyonda yer alacaktır. İş makinesi opsiyonprogramından yüksek başarıyla mezun olanlara Hidromek’te istihdam önceliğitanınacaktır.


Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç ile Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt’un imzaladığı bu protokolle Çankaya Üniversitesi ile Hidromek arasında uzun süreli yeni bir işbirliğinin adımı atılmıştır.

Beğen