SENKROMEÇ ARIZASI

Merhabalar arkadaşlar abiler. Önceden de konu açmıştım benim tümonun ikinci vitese geçerken ses yaptığına dair. Servis arıza yok demişti ama bi sorun olduğu ortadaydı. Güneydoğu servis yetkilisi gelip motoru kontrol etti bugün. Tahmin ettiğimiz gibi 1. ve 2. vites senkromecinden kaynaklandığını söyledi ve motora bi zararı olmayacağını, fakat motor garantideyken söktürmemizin faydamıza olacağını söyledi. Ustamızda yanımızdaydı, geldiğimizde garantiden motoru sökmemisini söyledi yetkili fakat ustamızın baya bi zoruna gitti :) Ona göre sorun yoktu çünkü :) Neyse uzatmayayım, size sorum; sizce söktüreyim mi bende araştırdım biraz zararı yok ama 3ten 2. vitese düşerken veya direk 2ye takarken dişli sesi geliyor bazen. Söktürmek istemememin nedeni, söküldükten sonra randıman alamama gibi bi sorun yaşar mıyım diyorum ? Birde motor aşağı yukarı orda bi hafta yatacak, işlerimizi bitirdik ama motorun başında beklemem lazım sabahtan akşama kadar. Siz ne diyorsunuz bu işe ?

Ynt: SENKROMEÇ ARIZASI

Arkadaşlar bugün ustanın yanına gittik baya kalabalık servis. Hafta içi ustayla konuşup yoğunluğun durumuna göre götürecez traktörü. Yalnız şanzıman için motor bölünecek ve kabin çıkarılacakmış. Komple dağılacak diyor motor. Ayrıca söküldükten sonra bozuk parçanın yenisini fabrikandan isteyecekmiş, bir haftadan erken çıkmaz diyor.

new holland TT 65 link=topic=78338.msg927098#msg927098 date=1413640116' Alıntı:
Arkadaşlar bugün ustanın yanına gittik baya kalabalık servis. Hafta içi ustayla konuşup yoğunluğun durumuna göre götürecez traktörü. Yalnız şanzıman için motor bölünecek ve kabin çıkarılacakmış. Komple dağılacak diyor motor. Ayrıca söküldükten sonra bozuk parçanın yenisini fabrikandan isteyecekmiş, bir haftadan erken çıkmaz diyor.
yaptır sen bosver tumosanlar cok mu arıza verıyor servıs kalabalık dedıgıne gore tumosanlar dokuluyor sanırım

Tümosanın fabrikası Konyada değil mi?? Parça nasıl bir haftada geliyormuş anlayamadım doğrusu.

Benim bildiğim konyadan parça aynı gün yola çıkar.

600 saat bakıma götürdüğümde haşmeti ileri-geri vites kolu arızalı servet geldi servise. motorun bölünüp şanzımanın açılması 4-5 saatte bitti. Arızalı parça veya parçalar fabrikadan aynı gün istek üzerine otobüse verildi. ( kargo 2 günde gelir otobüs daha hızlı diye )

zac link=topic=78338.msg927124#msg927124 date=1413644463' Alıntı:
yaptır sen bosver tumosanlar cok mu arıza verıyor servıs kalabalık dedıgıne gore tumosanlar dokuluyor sanırım
Valla traktör 330 küsür saatte, ilk büyük arızası bu oldu. Motordan genel olarak memnunuz ama şanzımanda arızası çok oluyormuş tümoların heralde.
omeryucel link=topic=78338.msg927148#msg927148 date=1413647406' Alıntı:
Tümosanın fabrikası Konyada değil mi?? Parça nasıl bir haftada geliyormuş anlayamadım doğrusu.

Benim bildiğim konyadan parça aynı gün yola çıkar.

600 saat bakıma götürdüğümde haşmeti ileri-geri vites kolu arızalı servet geldi servise. motorun bölünüp şanzımanın açılması 4-5 saatte bitti. Arızalı parça veya parçalar fabrikadan aynı gün istek üzerine otobüse verildi. ( kargo 2 günde gelir otobüs daha hızlı diye )
Parçanın gelmesi değil, motorun tamamen yapılması bir hafta sürermiş ustanın dediğine göre. Ustayla zaten aramız yok, işi iyice yokuşa sürüyor.

Istese parçada olsa 2 günde bitirir sekromecin arıza yapması ya parçanın hatalı uretilmesinden kaynaklanır veya kullanmaktan kaynaklanır benimde başıma gelmişti malesef motor bölünüyor

akyel54 link=topic=78338.msg927235#msg927235 date=1413652512' Alıntı:
Istese parçada olsa 2 günde bitirir sekromecin arıza yapması ya parçanın hatalı uretilmesinden kaynaklanır veya kullanmaktan kaynaklanır benimde başıma gelmişti malesef motor bölünüyor
Kullanımdan kaynaklı olacağını sanmıyorum. Hayırlısı olsun diyelim uygun bi gün götürüp söktürecem, fotoğraflarını alıp atmayı düşünüyorum siteye.

akyel54 link=topic=78338.msg927235#msg927235 date=1413652512' Alıntı:
kullanmaktanda ileri gelebilir ama bu kadar yeni bir traktörde olası değil gibi duruyor :)

new holland TT 65 link=topic=78338.msg927352#msg927352 date=1413661138' Alıntı:
Traktör benim elimde genelde herhangi bi hatalı kullanım yapmadım. Zaten zorumuza giden de daha yeni olmasına rağmen böyle arıza çıkarması :)
takmayın kafanıza birtek ölümün çaresi yok hem motorun 2 ye ayrılıp kabinin sökülmesinide dert etmeyin o kadar mühim bir durum değil en ufak şeyde dahi sökülmedik yeri kalmıyo zaten :) şimdiden yaptırmanızda yararınıza olur ilerde Allah korusun yükte vitesten atar veya senkromeç sarısı diğer dişlilere felanda zarar verir çok uğraşılır :)

Geçmiş olsun
Bizim de sıkıntımız servis zaten usta ya servise tav oluyorum Bilirsin basak servisi vedat usta falan adamlar tunceli elazig gezip bakiyorlar bizde tümosan servisinin ayağına gidiyoruz bi bakım için 2 kez goturduk sonra götürmedim
usta zaten hem Uzel in servisi hemde tumosan nın yetisemiyorlar yapamayacaksan niye alıyor
kısacası servis çok yetersiz

tümosan 4155 link=topic=78338.msg927361#msg927361 date=1413662377' Alıntı:
Geçmiş olsun
Bizim de sıkıntımız servis zaten usta ya servise tav oluyorum Bilirsin basak servisi vedat usta falan adamlar tunceli elazig gezip bakiyorlar bizde tümosan servisinin ayağına gidiyoruz bi bakım için 2 kez goturduk sonra götürmedim
usta zaten hem Uzel in servisi hemde tumosan nın yetisemiyorlar yapamayacaksan niye alıyor
kısacası servis çok yetersiz
Aynen öyle kardeşim. Ayağına gitmeyi de bırak, sanki babasının hayrına yapıyor motoru, havasından geçilmiyor adamın. Ama fabrikayla araları çok iyi neden ? Elazığda en çok satan bayi bunlar. Nasıl satıyolar; milleti kandırıp, gereksiz vaatler verip.. Fabrikanın umrundamı ilgilenmiş, ilgilenmemiş hayır nasıl olsa motor satılıyor nasıl olursa olsun. Motoru almadan önce neler neler uydurdular, aldıktan sonra doğru dürüst arızasıyla bile ilgilenmiyolar. Neyse şimdi ağzımı açmayayım kötü şeyler söylemeyeyim bu sinirle :)

55-46 link=topic=78338.msg927360#msg927360 date=1413662359' Alıntı:
takmayın kafanıza birtek ölümün çaresi yok hem motorun 2 ye ayrılıp kabinin sökülmesinide dert etmeyin o kadar mühim bir durum değil en ufak şeyde dahi sökülmedik yeri kalmıyo zaten :) şimdiden yaptırmanızda yararınıza olur ilerde Allah korusun yükte vitesten atar veya senkromeç sarısı diğer dişlilere felanda zarar verir çok uğraşılır :)
Doğru söylüyosun kardeşim ölümden başka her şeyin çaresi var ama senelerce kafamız rahat kullanalım diye çuvalla para verdiğimiz makine böyle olunca insanın zoruna gidiyor :) Bide servisin berbatlığı eklenince insan kökten soğuyor :)

new holland TT 65 link=topic=78338.msg927366#msg927366 date=1413663384' Alıntı:
Doğru söylüyosun kardeşim ölümden başka her şeyin çaresi var ama senelerce kafamız rahat kullanalım diye çuvalla para verdiğimiz makine böyle olunca insanın zoruna gidiyor :) Bide servisin berbatlığı eklenince insan kökten soğuyor :)
haklısın arıza bıktırıyo insanı :) benim en korktuğum yerler hastane adliye ve sanayi zaten :D