Bursa Fuarındaki NH ekibi rezilliği

Merhabalar

Uzun zamandır işlerimizin yoğunluğu sebebiyle paylaşımda bulunamıyordum. Ama perşembe gittiğim Bursada ki fuarda gördüklerimi siz değerli abilerimle paylaşmak istedim.

Fuarda Erkunt Tümosan ve Fendt reyonları hariç tüm traktör reyonlarını gezdim.

ENKA (Class vs mc) Demireller (mf) Deutz Same ekiplerini ilgilerinden dolayı tesekkuru bir borç bilirken, Fuardaki en görkemli standına sahip NH ekibini şiddetle kınıyorum. Neden diyeceksiniz?

Standta 5 görevliye T-5 hakkında bilgi verirmisiniz dedım. 4 ü bilmiyorum 1 ide boşver motor işte dedi.

kendimizce binip anlamaya calıstık. t5000 serisinin yarı yerli versiyonu oldugunu gorduk.

Fuardaki birkaç fotoyu pc deki sorundan dolayı yükleyemedim bakmak isteyenler https://www.facebook.com/trakyalitraktorculer?ref=hl kendi sayfamdan takip edebilir.

gidip görenler fikirlerini paylaşırsa sevinirim. konunun yerini moderatör arkadas beğenmesse uygun yere taşıyabilir.

şimdiden herkese teşekkürler.

Ynt: Bursa Fuarındaki NH ekibi rezilliği

Bizde çarsamba gunu gitmisdik.Nh standında büyük kare balya makinası için bilgi alalım dedik bilgi verecek adam yok , bu nh nin tarla gunleride oyleydi tanıtıma traktor getirmisler ama traktoru tanıtacak eleman yok.

bence buyuk bır olay bu konuyu lutfen kapatmayın bunu nh ın pazarlama mudurune hatta turktraktorun genel murune kadar ulaştırmalıyızkı bence yeterlı bılgısı olan eleman fuara gondersınler

Nh nin Eskisehir bayiside ilgisiz davraniyor geçen sene bizim koye tanitıma geldiler traktoru sanki satmak istemiyirlar , iste bu traktor istersen al istersen alma der gibi davraniyorlar.

Almayın kardeşim ben bunu herkese söylüyorum NH almayın hiçbir şekilde ne bir ilgi ne bir bilgileri var. İhraç ettikleri ürünleri sorumsuzca ihraç ediyolar araştırma denetleme yok Türkiye şartlarına göre değerlendirme yok sadece al sat mantığı var ortada sadece cebini düşünen bir distribütör var olay bu. Adamlarını ne eğitime doğru düzgün gönderiyolar ne de ülkeye gelen yabancı yetkiliyle doğru düzgün ingilizce konuşabiliyorlar. Bunlarınki resmen Home Basic standartı. Bildikleri tek şey var Flaubert start / Flaubert stop demeyi öğrenmişler sadece. (Ankara ' dan gelen en üst düzey yetkili gezici ekipten bahsediyorum normal yetkili bayileri bile değil)

2013 konya tarım fuarının 1. gününde,NH standına gittim Sümer TİLMAÇ gelmiş tanıtıma baya kalabalık ilgi gösteren insanlar var yeni yerli traktörün adını prototipi tanıtıyorlardı neyse T6020 Elite traktör hakkında bi kaç soru sordum görevli kişi bir şey den anlamıyordu cevap veremediği için sinir oldu en son traktörün max. torka ulaştığı devri sordum görevli ne yapacaksın dostum motor devrini köyde hacı babam biner sürer tork,mork hikaye demişti.

Yazdıklarınıza göre ; çalışanların ' ' zoraki iş yapıyor ' ' görüntüsü vermeleri hoş değil.
Bursa fuarı Başak bölümünde 2060 sordum.Çok ilgilendiler. ' ' Ben zaten 2.eline bakıyorum,karşılaştırma için buraya geldim ' ' dediğim halde,ilgilenen kişi ' ' olsun hiç önemi yok ' ' deyip hem izahat verdiler hem de farklı bir tipi için 150 metre uzaktaki bölüme götürdü,oradada çok izahat verdi. ' Orda da ,ayrı yerimiz var orayada bakın ' diyebilirdi.Başlarıda çok kalabalık olduğu halde böyle davrandılar.
Son CNR tarım fuarında da, çekilir tip turbo atomizer sorduğum Öntar ' ın sahibi hem çok uzun süre ilgilendi hemde kartını verip ' beni cep telefonumdan arayın,gerekirse sizin traktörünüze uygun özel imalat yaparız ' dedi.
Buyrun birde bu davranışlara bakın.

aslan26 link=topic=78406.msg927403#msg927403 date=1413701428' Alıntı:
Bizde çarsamba gunu gitmisdik.Nh standında büyük kare balya makinası için bilgi alalım dedik bilgi verecek adam yok , bu nh nin tarla gunleride oyleydi tanıtıma traktor getirmisler ama traktoru tanıtacak eleman yok.

Aynen öyle Rıdvan ile broşürleri koymak için poşet istedik, form doldurana veriyoruz dedi...
T5i inceledik traktör tanıtım broşürü istedik teknik özelliğe dair ama broşür yok zaten anlatan bir görevli de göremedik..

Kubatoya gittik çalıştırdı adam tek tek anlattı gösterdi şöyle şöyle diye saolsun...

Deutz firması da aynı şekilde idi ilgilenme boldu..

Birde şu var Fendt standı hakkında yazayım inanın çok pahalı olmasına rağmen alacak adam sayılıdır ordan biri sorduğu zaman bile yardımcı oluyorlardı.

Claasta ilgi alaka güzeldi...

Massey fergusonda aynı sor bişey söylüyorlar anlatıyorlar teknik bilgi veriyorlardır.

En son erkunt standına gittik Rıdvan ile önce sessizce gezdik kısmet 58e ye kabin takılmış onu incelerken hemen birisi geldi nasıl yardımcı olabiliriz diye içecek ikramı kesintisizdi ve baya sonra hala oralarda gezerken satış müdürü beni çağırdı ve kısmet 58e bindirdi bana bu bu kabinde ne gibi değişiklik yapalım ne eksik ne fazla söyle dedi anlattım not aldı, siz çiftçilerimizin görüş ve taleplerinize göre tüm modelleri için öneriler kesinlikle değerlendirilmektedir diyerek sohbet ettik ve fuardan ayrıldık teşekkür ederim alakalarına..

Nh gezisine katılan arkadaşlar da olayı az çok tahmin etmişlerdir..
Bu konu hakkında fuar fotoğrafları konusuna yazmadım ama gerçekten güzel bir tesbit olmuş bu konu bir daha fuara gidince fotoğraf çekerken diğer yönleri ile değerlendircem şu şöyle bu böyle diye...
Türkiyede satış birincisiyiz diye yırtıyorlar ama bu KOÇ inanıyorum ki zamanında bu memlekete başka marka sokmamak için elinden geleni yapmış gibi..

gölge84 link=topic=78406.msg927425#msg927425 date=1413709000' Alıntı:
2013 konya tarım fuarının 1. gününde,NH standına gittim Sümer TİLMAÇ gelmiş tanıtıma baya kalabalık ilgi gösteren insanlar var yeni yerli traktörün adını prototipi tanıtıyorlardı neyse T6020 Elite traktör hakkında bi kaç soru sordum görevli kişi bir şey den anlamıyordu cevap veremediği için sinir oldu en son traktörün max. torka ulaştığı devri sordum görevli ne yapacaksın dostum motor devrini köyde hacı babam biner sürer tork,mork hikaye demişti.
Daha geçen hafta burda eskişehir nh bayine gittik bir takas işi vardı arkadaşın ona söyledim teknik bilgi sor dedim tt ile td arasındaki fark nedir dedi yan yana idi ikisi tdye o süsü güzel onu boşver tt verelim o daha iyi dedi bende dedim muhakkak fark vardır dedim yok abi ne farkı dedi..
Ve ben dedim şu tt55 54cnin turbolusu şu td 75 ise orda duran 70 66nın turbolusu dedim arada nasıl fark olmaz vites güç ağırlık daha birçk far var dedim adam sen kimsin nerelisin nerden biliyon demeye başladı arkadaşa hadi gidelim dedim çıktık arkadaş ne ettin la adama dedi bıraktık geldik...

ayıp etmişler gerçi bazı şeyleri düşündügüm zaman neden böyle sorumsuzca iş yaptıklarını azda olsa anlayabiliyorum

ben tahminlerimi yazayım katıldıgınız veya katılmadıgınız yerler olabilir saygı duyarım
1- türkiyenin en çok traktör ve tarımla alakalı diger ekipman vs satan firması olmanın verdigi doymuşluk
hatta okadar doydularki reklam yapmadan bile mal satabiliyorlar
fuar ve birkç istisna tarla günü hariç reklam yaptıklarını görmedim duymadım
2-fuarlarda ki yogunluk ve markanın satış rakamları nın dogru orantısında fuar ziyaretçi sayısının fazla olmuş olmasının verebilecegi yorgunluk bıkkınlık
3- fuarlara işi bilen kişileri degilde sokaktan topladıkları birkaç gün fuar sürelerince yevmiye usulü çalıştırabilecekleri işten anlamayan luzumsuz kişiler bulup standlara koymuş olabilirler
4-bayilerde çalışan kişilerin artık resmen cin olmaları ve butür fuarlarda cinlik yapmaları( sonuçta bayinin satış sorumlusu yada simsarı yapıyor traktör satışını bayi sahibi yapmıyor genelde birkaç istisna hariç)
5-fuarlarda görevli olan bayi personelinin fuarı gezen kişileri alıcı ve sadece bakıcı gibi sınıflara ayırıp ona göre muamele yapmaları( bunu zaten bayiye gidip traktör incelerkende anlıyoruz alıcıysan adam anlıyor nerdeyse kırmızı halı serece kyok eger sadece soruyorsan onuda anlıyor burun kıvırıyor alakaz cevaplar veriyor)

enson şubat 2013de osmaniye deki fuara katıldım ondan sonraki fuara gitmemiştim
o tarihlerde osmaniyede e en çok nh saılıyrodu tahmnen 2. çok satılan tümosandı
başak ve erkunt pek satılmıyordu
gerçi sıralama yapsak şimdide aynıdır
şubat 2013 fuarında 4 traktör markası vardı osmaniye fuarında ben yanlış hatırlamıyrosam başka marka katılmamıştı
başak erkunt nh ve tümosan vardı

başak personeli çok aşırı ilgi alakalıydı hediyeler vs traktörleri anlatmalar falan çay ikramları vs
tümosanın başında adam bile bulamadık epey ilgilenen vardı tümsanla ama personel ya yoktu yada biz görmedik
erkunt da aynı başak gibi 10 metre öteden ayagımıza gelip standa davet çay ikramı traktör tanıtımı birkaç küçük hediye vs
nh standıda tümosan gibi kalabalıktı personelde vardı 3-4 tane bayinin satış temsilcileri ordaydı ama 1 soru sormak 5 dk kuyrukta beklemekti :)
ensonunda bayi sahibini ve personelin birçogunu tanıdıgım nh standındaki bir personel yanima geldi kulagıma egilip şunu dedi
abi şimd içok kalabalık şu fuar bitsin gel dükkana yemegimzii ye çayımızı iç oturalım sohbet edelim fuardaki fiyatların dah da düşügüne verelim ama şimdi başımız çok sıkışık demişti :)

uzun lafın kısası tüm traktör firmaları gereken altyapıyı kurup sektörde güçlü olan yada çok satılan çok talep edilen traktörün firmasıyla rekabet edecek ki
hiçbir firma ben tekelim ben çok satıyorum buranın agası benim vs demeyecek yada bir müşteriye veya bir fuar ziyaretçisine burun kıvırmayacak burda tüm firmalara büyük sorumluluk düşüyor

Göktürk- link=topic=78406.msg927427#msg927427 date=1413709375' Alıntı:
Yazdıklarınıza göre ; çalışanların ' ' zoraki iş yapıyor ' ' görüntüsü vermeleri hoş değil.
Bursa fuarı Başak bölümünde 2060 sordum.Çok ilgilendiler. ' ' Ben zaten 2.eline bakıyorum,karşılaştırma için buraya geldim ' ' dediğim halde,ilgilenen kişi ' ' olsun hiç önemi yok ' ' deyip hem izahat verdiler hem de farklı bir tipi için 150 metre uzaktaki bölüme götürdü,oradada çok izahat verdi. ' Orda da ,ayrı yerimiz var orayada bakın ' diyebilirdi.Başlarıda çok kalabalık olduğu halde böyle davrandılar.
Son CNR tarım fuarında da, çekilir tip turbo atomizer sorduğum Öntar ' ın sahibi hem çok uzun süre ilgilendi hemde kartını verip ' beni cep telefonumdan arayın,gerekirse sizin traktörünüze uygun özel imalat yaparız ' dedi.
Buyrun birde bu davranışlara bakın.
bana da böyle bir cevap verdiler işte. içi teneke boş adamlar kör cahil köylülere bu 50 lira yevmiye ile gelen adamlar çok bile diyorlar. ben bunu anladım. hatta özellikle bir kaçına sordum bir normalde satışçı deiliz dediler. servisteki adamı çaycısını temizlikçisini kamyon şöförünü ne varsa getirip koyuyorlar oraya VE
ben 600km yol gidip bu adamların ne diyebileceklerine bakıyorum.

yorum sizin

arkadaslar şikayetvar.com a yaptıgım ileti üzerine fuarda bulunan satıs muduru benı aradı. Basıma gelen olayla ılgılı bılgı alıp ekip adına benden ozur dıledı.
gayet samimi bi konusma gerceklestırdık. bunuda konuya eklemek istedim.

şimdi soyle bişi var kardesım Bursa bıldıgın uzere bahce tıpı traktorlerın yogun oldugu bır bolge Turkıyedekı bahce traktorlerının % 25 i Bursaday mıs bunuda burdan belırteyım Fuara bende katıldım e halıyle yetıstırdıgımız urun nedenıyle bahce tıpı traktorlere baktık tarla serılerıne bakmadım baktıgım traktorler hakkındada soru sordugumdada gayet guzel cevap vermıstı ordakı eleman ama şöyle bişi var fuar bursada dıye sırf bahce tıpı traktor gelmedı tarla tıpıde geldı onlarıda bılmesı gerekırdı kesınlıkle Standdakı kızlar unıversıteden gelıyorlar gunluk yovmıye hesabı calısıyorlar size bılgı veremeyen kısı de yovmıye hesabı gelmıs biri olabılır dersıne yani bahce tıpıne calısmıstır oda ama siz haklısınız tabıkıde :)

zac link=topic=78406.msg928459#msg928459 date=1414010722' Alıntı:
şimdi soyle bişi var kardesım Bursa bıldıgın uzere bahce tıpı traktorlerın yogun oldugu bır bolge Turkıyedekı bahce traktorlerının % 25 i Bursaday mıs bunuda burdan belırteyım Fuara bende katıldım e halıyle yetıstırdıgımız urun nedenıyle bahce tıpı traktorlere baktık tarla serılerıne bakmadım baktıgım traktorler hakkındada soru sordugumdada gayet guzel cevap vermıstı ordakı eleman ama şöyle bişi var fuar bursada dıye sırf bahce tıpı traktor gelmedı tarla tıpıde geldı onlarıda bılmesı gerekırdı kesınlıkle Standdakı kızlar unıversıteden gelıyorlar gunluk yovmıye hesabı calısıyorlar size bılgı veremeyen kısı de yovmıye hesabı gelmıs biri olabılır dersıne yani bahce tıpıne calısmıstır oda ama siz haklısınız tabıkıde :)

bır kısı bılmıyorum dese sızın gıbı dusunebılırdım ısrarla 4 kısı gezdım standın bı ucundan bı ucuna. konuyuda acarken bahsettım zaten. Ben pazarlama mezunuyum onların yaptıgı ısı bende yaptım boyle sacmalık olmaz. Bılmıyor olabılırsın ama bu sana dalga gecmeye calısma hakkı vermez.

zac link=topic=78406.msg928459#msg928459 date=1414010722' Alıntı:
üniveriteden geliyorsa yevmiye 100lirdan aşagı kurtarmaz :)