ÖzDöken Mibzer Yeni Çekisiyle Ekime Hazır

Ynt: Öz düken mibzer yeni cekisiyle ekime hazır

tümosan 4155 link=topic=78422.msg927505#msg927505 date=1413731858' Alıntı:
Mibzer bayagi büyükmus , kolay gelsin
teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun :)
ahmtkskr link=topic=78422.msg927511#msg927511 date=1413732380' Alıntı:
Hayırlı olsun çeki bayağa sağlam olmuş :) Ekin haznesi ne kadar alıyor ? Mibzerden memnumusunuz
teşekkürler mibzerden memnunuz, ekin haznesi buğday 500 kg gübre 550 kg :)
ranger link=topic=78422.msg927514#msg927514 date=1413732958' Alıntı:
Mibzer tekerinin bu kadar büyük olmasının sebebi nedir?
yumuşak tarlalarda mibzerin batmaması tohumun dengeli aynı seviyede toprak derinliğine döşmesi :)
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=78422.msg927516#msg927516 date=1413733646' Alıntı:
hayırlı olsun habun bey.
güzel olmuş neden 2 adet yaptırdın ceki yerini ,birde kaç paraya aldın hazırmı yoksa ustsa yapımımı cekiler.
teşekkürler abi :) usta yapımı abi ceki 150 şase destekleri 100 el emeği yok :) cekilerin iki olma sebebi biri ortada biride sağa doğru 20 cm icerde ortada olan uzun tarlada tek yünlü sağlı solu işleme icin sağa doğru olanda kücük tarlalarda cizide sağda olması tekel izini kapatıp taşmaması için :)
CELAL KARABULUT link=topic=78422.msg927517#msg927517 date=1413734829' Alıntı:
Hey maşallah mibzerin oldu mu böyle olacak kaçlı bu 22 li mi
24 lü bu dahi iyileri sizlerin olsun :)

Ali SARAÇ link=topic=78422.msg927526#msg927526 date=1413739352' Alıntı:
hayırlı olsun çekilerin rengi çok yakışmış
teşekkürler başka uyumlu renk yoktu maksat pas tutmasın yoksa bi önemi yok renginin :)
alipasalierkan link=topic=78422.msg927528#msg927528 date=1413739934' Alıntı:
Güzel paylaşım....
teşekkürler :)
omerfarukkoc link=topic=78422.msg927530#msg927530 date=1413740655' Alıntı:
Güzel Paylaşım, Hayırlı Olsun :)
teşekkürler :)

Kolay gelsin abi maşallah :)
Mibzer çok hoşuma gitti büyük tekerlek olması avantaj hem çekimi rahat olur hemde ekim daha düzenli olur paylaşım için ayrıca teşekkürler :)

dayımda bunun çift hortumlu 20 li olanı var ben 2 yıldır tohumunu ekiyorum ben beğenmedim 20 kg tohum atacağım yere 30 kg attı elimde metre ile dişlileri ayarladım,ayrıca tekerinin büyük olması bence iyi değil,birde derin ekimlerde sürekli hortumları çıkıyor

gölge84 link=topic=78422.msg927573#msg927573 date=1413749529' Alıntı:
dayımda bunun çift hortumlu 20 li olanı var ben 2 yıldır tohumunu ekiyorum ben beğenmedim 20 kg tohum atacağım yere 30 kg attı elimde metre ile dişlileri ayarladım,ayrıca tekerinin büyük olması bence iyi değil,birde derin ekimlerde sürekli hortumları çıkıyor

10 kg sapma çok kötü olmuş

Hebûn kolay gelsin. Mibzer yakıyor.

O değil de, bununla tohum ayarı yaparken, işi, tekerleği döndürmek olana acırım. Kas yaptırır adama :D

gölge84 link=topic=78422.msg927573#msg927573 date=1413749529' Alıntı:
abi mibzerin tohum yatağının altında sağda ve solda tohum boşaltıcı koları var ayar verirken onları aşağı cektin ayarını verdikten sonra o kolları yukarı cekebildiğin kadar cek yanlız dikat et mibzerin içinde ve dişlilerin arasında tohum olmamalı yoksa ayar kulu yukarı gelir ama alt dişli kapatıcısı yaylıdır dişlilere yapışmaz boşluk bırakır buda tohumun dengesiz döşmesine sebeb olur başka bi neden ise dişlierin yukarısında her bi dişlinin üstünde beyaz metal kapatıcı var fotoda gözükyor onlarda aşağıda ve aynı seviyede olmalı o kapaklar nohut veya fasulye icin yapılmış iri daneli habubatlar için yani onlarıda kontrol ettir :) sonrasında dene dözelmezse geri verirsin tohum bu öyle basit bişey diyil ki herşey tohumda başlar 1 2 kilo oynama olur ama fazlası olmadı bizde olsada kulanıcı hatsındandır bence ama yok kulanıcıdan diyil mibzerdense geri verilir parrayı yerde mi buluyoruz elimizle dağıtalım abi :) bizde kilo düşme sorunu hic olmadı acıkcası ki mibzerimiz 4 yılık :) hortum falan normaldir onlar olmadı ek yapılır basit ki idael buğday derinliği 4 5 cm bizde mibzerin ayarı 1.5 ta olur mesala :) kolay gelsin abi :)
sebazios link=topic=78422.msg927597#msg927597 date=1413755482' Alıntı:
Hebûn kolay gelsin. Mibzer yakıyor.

O değil de, bununla tohum ayarı yaparken, işi, tekerleği döndürmek olana acırım. Kas yaptırır adama :D
teşekkürler ederim abi :) kass iyidir abi :) :D
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78422.msg927600#msg927600 date=1413756367' Alıntı:
bu ne yaw hebun
yokuş aşağı çoğu traktörü önüne katar valla.. :)
güzel mibzer oma iyi bak .. ellerine sağlık
teşekkürler abi daha iyileri sizlerin olsun :) yokuş aşağ normal ekimde bişey olmaz ama hani yağmur yağar tas veya papuclarla ekim yapılmaz diye sökülür ya o zaman bizim emektar 768 bağlarız serpme ekim iicin sen beni o zaman gör inişlerde hic görmediği hızı yokuşlardada hiç görmediği hantalığı görüyor :) :D

Arslanlar 5070 link=topic=78422.msg927602#msg927602 date=1413757214' Alıntı:
abi mibzerin tohum yatağının altında sağda ve solda tohum boşaltıcı koları var ayar verirken onları aşağı cektin ayarını verdikten sonra o kolları yukarı cekebildiğin kadar cek yanlız dikat et mibzerin içinde ve dişlilerin arasında tohum olmamalı yoksa ayar kulu yukarı gelir ama alt dişli kapatıcısı yaylıdır dişlilere yapışmaz boşluk bırakır buda tohumun dengesiz döşmesine sebeb olur başka bi neden ise dişlierin yukarısında her bi dişlinin üstünde beyaz metal kapatıcı var fotoda gözükyor onlarda aşağıda ve aynı seviyede olmalı o kapaklar nohut veya fasulye icin yapılmış iri daneli habubatlar için yani onlarıda kontrol ettir :) sonrasında dene dözelmezse geri verirsin tohum bu öyle basit bişey diyil ki herşey tohumda başlar 1 2 kilo oynama olur ama fazlası olmadı bizde olsada kulanıcı hatsındandır bence ama yok kulanıcıdan diyil mibzerdense geri verilir parrayı yerde mi buluyoruz elimizle dağıtalım abi :) bizde kilo düşme sorunu hic olmadı acıkcası ki mibzerimiz 4 yılık :) hortum falan normaldir onlar olmadı ek yapılır basit ki idael buğday derinliği 4 5 cm bizde mibzerin ayarı 1.5 ta olur mesala :) kolay gelsin abi :) teşekkürler ederim abi :) kass iyidir abi :) :D teşekkürler abi daha iyileri sizlerin olsun :) yokuş aşağ normal ekimde bişey olmaz ama hani yağmur yağar tas veya papuclarla ekim yapılmaz diye sökülür ya o zaman bizim emektar 768 bağlarız serpme ekim iicin sen beni o zaman gör inişlerde hic g
Arslanlar 5070 link=topic=78422.msg927602#msg927602 date=1413757214' Alıntı:
abi mibzerin tohum yatağının altında sağda ve solda tohum boşaltıcı koları var ayar verirken onları aşağı cektin ayarını verdikten sonra o kolları yukarı cekebildiğin kadar cek yanlız dikat et mibzerin içinde ve dişlilerin arasında tohum olmamalı yoksa ayar kulu yukarı gelir ama alt dişli kapatıcısı yaylıdır dişlilere yapışmaz boşluk bırakır buda tohumun dengesiz döşmesine sebeb olur başka bi neden ise dişlierin yukarısında her bi dişlinin üstünde beyaz metal kapatıcı var fotoda gözükyor onlarda aşağıda ve aynı seviyede olmalı o kapaklar nohut veya fasulye icin yapılmış iri daneli habubatlar için yani onlarıda kontrol ettir :) sonrasında dene dözelmezse geri verirsin tohum bu öyle basit bişey diyil ki herşey tohumda başlar 1 2 kilo oynama olur ama fazlası olmadı bizde olsada kulanıcı hatsındandır bence ama yok kulanıcıdan diyil mibzerdense geri verilir parrayı yerde mi buluyoruz elimizle dağıtalım abi :) bizde kilo düşme sorunu hic olmadı acıkcası ki mibzerimiz 4 yılık :) hortum falan normaldir onlar olmadı ek yapılır basit ki idael buğday derinliği 4 5 cm bizde mibzerin ayarı 1.5 ta olur mesala :) kolay gelsin abi :) teşekkürler ederim abi :) kass iyidir abi :) :D teşekkürler abi daha iyileri sizlerin olsun :) yokuş aşağ normal ekimde bişey olmaz ama hani yağmur yağar tas veya papuclarla ekim yapılmaz diye sökülür ya o zaman bizim emektar 768 bağlarız serpme ekim iicin sen beni o zaman gör inişlerde hic görmediği hızı yokuşlardada hiç görmediği hantalığı görüyor :) :D
dediğin boşaltma klepeleri tam kapalıydı kapalı olmasa eğer dişli boşluklarından istenilen tohumu atamıyor,dikkat edersen eğer ben bu resmi garajda çektim baharda nohut ektikten sonra içeri çekmişler ayrıca ben ekime başladığımda bütün ayarlar normaldi,aldığımız bayi fabrika ile görüşmüş mibzerin servisi kalibrasyon ayarı için gelecekmiş,gübre hortumlarının kesilmesinden dolayı çok şikayet aldıklarını ve yeni modellerde değiştirdiklerini söylemişler spiral hortumdu eskileri,tohum hortumları da çıkıyordu,peki sen piston derinliğini önünde bulunan ayar kolunun da ki numaralardan hangisinde ekim yapıyorsun?

gölge84 link=topic=78422.msg927620#msg927620 date=1413760207' Alıntı:
dediğin boşaltma klepeleri tam kapalıydı kapalı olmasa eğer dişli boşluklarından istenilen tohumu atamıyor,dikkat edersen eğer ben bu resmi garajda çektim baharda nohut ektikten sonra içeri çekmişler ayrıca ben ekime başladığımda bütün ayarlar normaldi,aldığımız bayi fabrika ile görüşmüş mibzerin servisi kalibrasyon ayarı için gelecekmiş,gübre hortumlarının kesilmesinden dolayı çok şikayet aldıklarını ve yeni modellerde değiştirdiklerini söylemişler spiral hortumdu eskileri,tohum hortumları da çıkıyordu,peki sen piston derinliğini önünde bulunan ayar kolunun da ki numaralardan hangisinde ekim yapıyorsun?
tarla yumuşaksa 1.5 abi normalsa 2 abi 3 gördüğümüz zor olur :)