SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

Ynt: SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

İnternetten Bozok traktörün başka videolarınıda seyrettim. Ekrandan ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama gerçekten çift sürüşü o ayardaki traktörler için çok iyi. Şunu net söyleyebilirim. Şu an kullandığım 95 model MF 240 S den çok güzel çekiyor.

Tafeler bizim bölgedede baya satılmıştı. Kullanıcıları da genelde memnun. Ben MF 240 ile 9 no 3 lü pullukla 4 takviye hatta 3 takviye ile çift sürerken Tafe sahibi arkadaşın daha büyük 3 lü pullukla 1 vitesle çift sürdüğünü biliyorum.

60-66 traktör öneren arkadaşım, arazi büyüklüğü ve yaptığım işlerin ağır olmadığından dolayı büyük motor bana fazla gelir.
Same , Deutz ve John Deer ise Kütahya çevresinde pek olmayan markalar.

Çoğumuzda marka takıntısı var sanırsam. MF ile neredeyse aynı bir traktörü massey değil diye beğenmiyoruz. Şuanki teknoloji ile belki masseyden çok daha iyi. Elden çıkaracağımızı düşünerek alım yapıyoruz belki bu yaptığımız yanlış. Sonuçta her markada 2. el satarken kayıp oluyor. Yerli üretilmiyor diye üzülürüz yerli çıkar gözümüz hep ithalde olur :)

Bozok gerçekten yeni iken albenisi olan bir traktör fiyatı uygun tip alışık olduğumuz uzel yakıt az tork yüksek çekiş iyi ama işte 2. el hiç yok denecek seviyede ve motor ömrü çok kısa olduğu söyleniyor vede hiç beklemediğin teknik birçok sorunla karşılaşabilirsin.
Bence senin ihtiyacın olan şey temiz bir 260 gold veya 3060 şahane olur 240 tan sonra ilaç gibi olur veya tt 50 tt55 turbo intercollü olanlardan erkunt bereket 60 hangisini alırsan al bozoktan daha mantıklı olur Allah gönlüne göre versin...

• Beğen
Tepkiler: bedirhank_14

gocabolulu link=topic=78425.msg928140#msg928140 date=1413915231' Alıntı:
Bozok gerçekten yeni iken albenisi olan bir traktör fiyatı uygun tip alışık olduğumuz uzel yakıt az tork yüksek çekiş iyi ama işte 2. el hiç yok denecek seviyede ve motor ömrü çok kısa olduğu söyleniyor vede hiç beklemediğin teknik birçok sorunla karşılaşabilirsin.
Bence senin ihtiyacın olan şey temiz bir 260 gold veya 3060 şahane olur 240 tan sonra ilaç gibi olur veya tt 50 tt55 turbo intercollü olanlardan erkunt bereket 60 hangisini alırsan al bozoktan daha mantıklı olur Allah gönlüne göre versin...

50 dönüm araziye ve ağır işte kullanılmayacağına göre 260 gold ve 3060 bence büyük gelir.
tt50 ve tt55 ise zaten beğendiğim ve ikinci el olarak almayı düşündüğüm modellerdi. Ama Bozok un ödeme şartları beni cezbetti.

Bozok motor ömrü kısa derken bu doğru bir duyummu? yoksa söylentimi? bunu biraz açarmısın.

Düzcede yaşıyorum burda ferguson çok var komşumda traktör tamircisi bozok hattat 240 ve başkent 266 modelleri burda baya tutuluyor .bozoklar çok çabuk motor istiyor 300-400 saatten sonra duman yağ vs gidiyo hiç yanaşma aynı foton traktörler gibi...

Şu saatlerde MF 240 ın HARS diye bir çakmasının daha olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

http://www.kececiogullari.com.tr/hakkimizda.asp?ID=244

MF 240 bile zaman zaman MF 135 İ aratırken bu kadar çakmasının olması anlaşılır değil. Galiba bu çakmaların hepsinden vazgeçmek lazım. İkinci el bile olsa kendine has markası olan şahsiyetli bir traktörü tercih etmek daha doğru gibi

@halil altın butun traktor markalari uyuyor ziraat banka odemesine zaten. Sunu unutmayin aldiginiZ her yeni malin eskisine bi bakin piyasasi nedir hala calisiyormu ne kdar dokulmus. Tumosan var, case 65 4 silindir var. Veya Mf 3060 tam sana gore bi makina

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

kursatkesikbas link=topic=78425.msg928251#msg928251 date=1413954795' Alıntı:
halil altın butun traktor markalari uyuyor ziraat banka odemesine zaten. Sunu unutmayin aldiginiZ her yeni malin eskisine bi bakin piyasasi nedir hala calisiyormu ne kdar dokulmus. Tumosan var, case 65 4 silindir var. Veya Mf 3060 tam sana gore bi makina

Önerdiğiniz markalar ufkumu açmakla beraber (çünkü yeni model traktörleri pek tanımıyorum) motor gücü olarak fazla gelir. Galiba bana en uygun traktör TT48, TT50 birde bir arkadaşın önerdiği LS hoşuma gitti.

senin saydığı traktörler arasında tt50 öneririm t 480 çok zayıf bi makina sen tt50 al intercooolerli modellerden memnun kalirsin.

T480 2WD ROPS 12X28 (T71S) T348KABİNSİZTEKÇEKER0-50 HP 31.029 TL

Küçük müçük ama sıfır traktöre göre fiyatı da normal. Küçük dediysek şu anki kullandığım 95 model MF 240 S yi aratmaz değilmi?

Ziraat Bankasının sıfır traktörlerdeki kampanyası hakkında bilgi sahibi olan varmı? Bu fiyat Bozok tan çok çok daha iyi

halil altın link=topic=78425.msg928368#msg928368 date=1413996823' Alıntı:
T480 2WD ROPS 12X28 (T71S) T348KABİNSİZTEKÇEKER0-50 HP 31.029 TL

Küçük müçük ama sıfır traktöre göre fiyatı da normal. Küçük dediysek şu anki kullandığım 95 model MF 240 S yi aratmaz değilmi?

Ziraat Bankasının sıfır traktörlerdeki kampanyası hakkında bilgi sahibi olan varmı? Bu fiyat Bozok tan çok çok daha iyi
bu modeli daha hayırlı olur gibi :) bu t480s modeli klasik t480 den farkı tt serisinin motoru ve hidrolikleri kullanılıyor ve kaportasıda yeni tasarım fiyatı ise
T480S 2WD ROPS 12X28 (T1S)34.752 TL
T480S 2WD ROPS 12X28 DAR (T2S) 34.752 TL

http://www.newholland.com.tr/Traktor_Detay.aspx?cid=61

55-46 link=topic=78425.msg928369#msg928369 date=1413997219' Alıntı:
bu modeli daha hayırlı olur gibi :) bu t480s modeli klasik t480 den farkı tt serisinin motoru ve hidrolikleri kullanılıyor ve kaportasıda yeni tasarım fiyatı ise
T480S 2WD ROPS 12X28 (T1S)34.752 TL
T480S 2WD ROPS 12X28 DAR (T2S) 34.752 TL

http://www.newholland.com.tr/Traktor_Detay.aspx?cid=61
birde ileri gerisi solda levyelı

kusura bakma ben t480 s modelini bilmiyordum simdi inceledim galiba iveco motor koymuslar iveco her turlu olur ama 4x4 de levye var tek cekeri levyeli degil tek ceker alinacaksa yinede tt 50 derim cunku t480s te turbo yok galiba torku ve gucu tt 50 kadar olmaz.