SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

Merhaba, 50 dönüm kadar bir arazimiz var. Buğday, arpa ekiyoruz. En ağır işimiz ise tarlayı ekime hazırlayıp ekmek. Traktör sadece kendi işimizde kullanılıyor. Şu an MF 240 S kullanıyoruz.

MF 240 S nin artık değişim zamanının geldiğini düşünüyoruz. Aklımda model yenilemek için, yine ikinci el bir traktör almak vardı. İkinci el küçüklerinden bir New Holland almayı düşünüyordum.

Sıfır bir Bozok traktör alsam nasıl olur? Elimdeki traktörü vereceğim. Geri kalanınıda Ziraat bankası ile anlaşma gereği sıfır faizli olarak 5 senede 20 000 lira ödeyeceğim.

İYİ YÖNLERİ:
Fiyat ve ödeme planı olarak çok uygun geldi.
Sıfır bir traktör sahibi olacağım.
Gücünün çok iyi olduğunu duydum.
Yakıt olarak az yaktığını duydum.

KÖTÜ YÖNLERİ:
Massey Ferguson çakması olduğundan markadan kaybediyor.
İkinci eldeki belirsizlik.

Şunu da dikkate alırsanız daha iyi olur. İkinci el bir traktör tavsiye ederseniz iki sene kadar beklemem lazım.
Benim şartlarımda önümüzdeki günlerde Bozok traktör alınırmı?
Yoksa hiç riske girmeyip para biriktirip ikinci el bildik markalı bir traktörmü alayım?
Bilmediğim daha iyi markaların böyle kampanyaları varmı?

Yorumlarınız için sağolun varolun.

Ynt: SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

Abi 50 dönüm için Bozok modelleri alınabilir aslında. Ya da Hattat ' ın da ürettiği 240 S var. Ya da biraz daha verip 'körsaban' adlı arkadaşımızın önerisi gibi bi 480 düşünebilirsin.

240S kullanıcısı olarak 50Beygir gücünü baz alarak kıyaslama bende yaptım ama birde masraf larıda baz almak gerekiyor bence ...240S UZEL 206 Model var bende Patinajı sevmese bizim canavar daha da cok sevecem onu :)

Tahmin ettiğim gibi bir arkadaş 50 dönüm arazi için alınabilir demiş. Alma diyenler ise çoğunlukta.

Arazimiz az olduğu için ve ağır şartlarda kullanılmayacağından acaba olabilirmi demiştim. Traktörde anormal bir durum olmadıktan sonra en az 8 sene kullanırım.

Amacım model yenilemek. 2005 modelden daha yeni olmalı. 480 gibi eski model traktörler düşünmüyorum. 480 kendini kanıtlamış iyi bir traktör. Ancak daha yeni model istiyorum.

İlk mesajımdaki ödeme şartlarına yakın, bildiğiniz duyduğunuz başka sıfır traktör markaları varmı?

Bozok traktör parçaları ve genel yapısı 240 S ile benzer olduğundan şanssızlık olmadıktan sonra benim gibi küçük çiftçilere sanki olur gibi geliyor.

Bozok fiyatı ve ödeme şartlarına yakın MF olsa yada TT olsa kesinlikle Bozok almayı düşünmezdim. Cezbeden yanı fiyat, ödeme koşulları ve 240 lara benzemesi.

Keşke bu traktörü kullanan, yada tanıdığında olupta iyi kötü yanlarını anlatan olsa. Yorumlara devam lütfen.

'480 gibi eski model traktörler düşünmüyorum.' yanlış anladınız sanırım 480 den kasıt eski 480 değil t480 :)
2. el olsun tt55 veya 55-56s olsun satışta değer kabetmez arızası felan olduğunda en azından muhatap olacak birisini bulmak kolay olur ve kendini kanıtlamış traktörler

55-46 link=topic=78425.msg927831#msg927831 date=1413825694' Alıntı:
'480 gibi eski model traktörler düşünmüyorum.' yanlış anladınız sanırım 480 den kasıt eski 480 değil t480 :)
2. el olsun tt55 veya 55-56s olsun satışta değer kabetmez arızası felan olduğunda en azından muhatap olacak birisini bulmak kolay olur ve kendini kanıtlamış traktörler

Evet anladım. t480 lerde daha iyi olur. Ancak onlarda sıfır faizli kampanya yok sanırım

stulu link=topic=78425.msg927879#msg927879 date=1413830536' Alıntı:
sıfır faizli kampanya bir aldatmacadır. Faiz gideri traktöre eklenir.

Doğrudur ama 'Borç yiğidin kamçısıdır'

Şaka bir yana keşke durumumuz olsa çiftçinin malıda para yapsa gidip en beğendiğimiz traktörü rahatça alabilsek. Ama malesef olmuyor işte onun için böyle kampanyalar cazip geliyor.

Şu anki traktörümün lastikleri değişecek, balatalarına bakım yapılacak yani biraz masrafı var. Bende bu masrafı yapmayıp iki sene içinde model yenilesem diye düşünüyordum. Sonra bu Bozokla karşılaşınca, olayın gidişi sıfır traktöre kaydı.

Eğer olursa traktörümü peşinata sayıp kalanınıda 5 senede ödeyeceğim. Ödeme olarak beni çok üzmeyecek. Ancak 10 000 lira katta traktörünün modelini yenile deseniz malesef yok.

Yaptığım araştırmalara göre eğer doğru anlamışsam. Tafeyi üreten fabrika bu üretimi durdurup Bozok üretmeye başlamış. Tafelerin ikinci el fiyatları çok düşük. Ama kullananlar Tafeden memnun gibi.

Bozok ikinci elde Tafe gibi çok değer kaybedecekse almak mantıklı gelmiyor.

Sıfır 480 önermek hata olur yazık olur 40 bine zerre kadar o parayı etmeyecek bir motor. 480 alana kadar ikinci elden çekinmeyip 60-66, ya da same, deutz, john deere vs vs bir dolu markanın 50 beygir civarı motorları alınabilir bozok,hattat vb motorlar ikinci elde kayıptan tut servis, yedek parça problemine kadar uğraştırır seni.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

historyman link=topic=78425.msg928064#msg928064 date=1413899222' Alıntı:
Sıfır 480 önermek hata olur yazık olur 40 bine zerre kadar o parayı etmeyecek bir motor. 480 alana kadar ikinci elden çekinmeyip 60-66, ya da same, deutz, john deere vs vs bir dolu markanın 50 beygir civarı motorları alınabilir bozok,hattat vb motorlar ikinci elde kayıptan tut servis, yedek parça problemine kadar uğraştırır seni.
sanki şu yeni çıkan kasası motoru ve hidroliği değişmiş olan t480 baya iyi gibi fiyatını bilmiyorum ama
tabi ki 60-66 ve benzeri modeller çok mantıklı ve güzel bir traktör ama 5 sene ödeme planlı olarak alınacağı için o öneri geçerliliğini yitiriyor :)
bozok yerine tümosanı bile önerebilirim :)

halil altın link=topic=78425.msg927885#msg927885 date=1413831558' Alıntı:
Doğrudur ama 'Borç yiğidin kamçısıdır'

Şaka bir yana keşke durumumuz olsa çiftçinin malıda para yapsa gidip en beğendiğimiz traktörü rahatça alabilsek. Ama malesef olmuyor işte onun için böyle kampanyalar cazip geliyor.

Şu anki traktörümün lastikleri değişecek, balatalarına bakım yapılacak yani biraz masrafı var. Bende bu masrafı yapmayıp iki sene içinde model yenilesem diye düşünüyordum. Sonra bu Bozokla karşılaşınca, olayın gidişi sıfır traktöre kaydı.

Eğer olursa traktörümü peşinata sayıp kalanınıda 5 senede ödeyeceğim. Ödeme olarak beni çok üzmeyecek. Ancak 10 000 lira katta traktörünün modelini yenile deseniz malesef yok.

Yaptığım araştırmalara göre eğer doğru anlamışsam. Tafeyi üreten fabrika bu üretimi durdurup Bozok üretmeye başlamış. Tafelerin ikinci el fiyatları çok düşük. Ama kullananlar Tafeden memnun gibi.

Bozok ikinci elde Tafe gibi çok değer kaybedecekse almak mantıklı gelmiyor.
Kars ' ta Tafe bayisi vardı şimdi Bozok bayisi olmuş. Galiba dediğiniz gibi fabrika isim değişikliği yapmış. Bayinin önünde Bozok 260 Gold Power diye bir traktör var, yazdan beridir içeri girip dışarı çıkıyor. Alan satan yok galiba. Tipi Uzel ' e çok benziyor, albenisi var ama satarken elimde patlama veya arıza durumunda muhatap bulamama riskine karşı ben olsam almam.