traktörün tekleme sorunu

Arkadaşlar dun mazot almaya giderken mazot bitti ve hava yaptı ardindan mazot koyup pompadaki civatasini soktuk hava otomatigine bastım gerkli islemleri yaptım bastm marsa çalışmaydı tekrar soktum civatayi marsa basarak attirdim mazotu tampona yakin enjoktoru soktm bastm marsa az mazot atıyordu sonra taktik herşeyi geri ugrasmadim rampadan vurdurdum çalıştı sonra tekledi duman falan atdi eve giderken tekledi felan neyse bugün az yer sürmek için marsa bastm zor çalıştı tarlaya giderken de tekledi yolda sonra tekleme azalmaya başladı bos viteste son bazda falan tekleme yapmadı ama yer sürerken tak viye 2 de teklemeler yapıyordu sonra duzeldi tekleme gelen yapmadı acaba yarinda yaparmi yada sorun ne

Ynt: traktörün tekleme sorunu

mazot deposunda pislik vardır mazot bitince depodaki pisliği çekmiş büyük ihtimal birde depodan mazot otomotiğine gelen hortum tıkanmış olabilir mazot filtreleride şişmiş olabilir değiştirirsen düzelir heralde

Ynt: traktörün tekleme sorunu

Eniştenin işborada öyle bir sıkıntı vardı. Geçen hafta depoyu söktük, depoda epey bir pislik vardı. Mazotu boşaltıp deponun içine zincir attık. Biraz da su doldurup iyice çalkalayıp temizledik. Pompaya gelen hortumları ve muslukları da kontrol ettik. Depodan gelen musluğun içi pamuk yün benzeri şeyler kapatmıştı. Komple temizlik ve bakımdan sonra deponun kuruluğundan emin olup her şeyi yerine taktık. Artık hava yapma ve tekleme sıkıntısı kalmadı.