TÜMOSAN 7070 DTK BASKI BALATA ÖMRÜ

Arkadaşlar 2010 model traktör henüz 640 saatte bugun anız yeri sürerken derine indirdiğimde motor yürümüyor 2 tık kaldırdığımda sıkıntı kalmıyor
şimdi baskı balatayımı yedik veya bikaç kişiden duydum debriyaj ayarı yaptır sorun düzelir dedi ama tecrübesi olan varmı birde maliyeti nedir?
yani fazla yüke bindiğinde traktör yürümüyor normalde sıkıntı yok.

Ynt: TÜMOSAN 7070 DTK BASKI BALATA ÖMRÜ

bakalım götürücem bikaç güne ama 640 saatte yediysek baskı balatayı ya bizde sıkıntı var yada eyvah eyvah :) servisi aradım oda debriyaj ayarı yaparız filan dedi ama bilmiyorum bakalım yoksa 1.000 1.500 tl gitti bizim öyle görünüyor.

Du_m@N link=topic=78496.msg928536#msg928536 date=1414051953' Alıntı:
bakalım götürücem bikaç güne ama 640 saatte yediysek baskı balatayı ya bizde sıkıntı var yada eyvah eyvah :) servisi aradım oda debriyaj ayarı yaparız filan dedi ama bilmiyorum bakalım yoksa 1.000 1.500 tl gitti bizim öyle görünüyor.
İnşallah en az masrafla çıkarsınız. Ama benim tümo 330 saatte olmasına rağmen baskı zorlandığında ses yapıyor. Ayrıca senkromeçlerde sorun var yakın zamanda şanzıman inecek :)

Abi bizim amca oğlunda var 2012 model 8085 oda debriyaj balatasını sıyırmıştı ama onların ki kullanıcı hatası ayak debriyajın üzerinde kullandılar basamak gibi olmuştu pedal yani yarım debriyaj kullanılmış gibi. harekete başlarken ayağını tam kaldırıyosun debriyajdan traktör hareket ediyo ama bi süre sonra bi kaç saniye gibi sonra bi yekinip hızlanıyordu. debriyaj balatasını sıyırmıştı galiba belki baskı da değişti tam bilmiyorum ama 2 bin tl masraf çıkmıştı.