GÜNÜMÜZDEKİ BALIKÇILIK. GIRGIR GEMİLERİ!

Ynt: GÜNÜMÜZDEKİ BALIKÇILIK. GIRGIR GEMİLERİ!

çok güzel paylaşım emeğine sağlık ilk resimdeki köprüstü donanımlarının aynısı bizim gemimizde var satalayt,otomatik pilot,telsiz dip radarı elektronik dümen, an az 750 şer hplik 3 makine bu tekneler uçar uçar :) bu arada balıkçılıkla alakan var mı?

suan alakam yok ama nıyetım var allah izin verirse ilerde bole bı makınaya sahıp olmaya. bunların bıkacıyla balıga cıkma şansım oldu 14 mil 16 mil arası ag saran makınalar ınanılmaz bısı ve ınanılmaz bı teknolojıye sahıp makınalar sansınız ve tanıdıgınız varsa bole buyuk tekne sahıbı hıc beklemeden balıga cıkın derım. yorum icin tesekkurler denizzs. buarada tekneniz balıkçımı? kac metre

mocıtu link=topic=8790.msg92591#msg92591 date=1225805923' Alıntı:
suan alakam yok ama nıyetım var allah izin verirse ilerde bole bı makınaya sahıp olmaya. bunların bıkacıyla balıga cıkma şansım oldu 14 mil 16 mil arası ag saran makınalar ınanılmaz bısı ve ınanılmaz bı teknolojıye sahıp makınalar sansınız ve tanıdıgınız varsa bole buyuk tekne sahıbı hıc beklemeden balıga cıkın derım. yorum icin tesekkurler denizzs. buarada tekneniz balıkçımı? kac metre
ben kendimi bildim bileli bu işin içerisindeyim....Bizim sülale denizci dayımların şirketi var korkmazlar balıkçılık diye bizim de amcamlarla ortak gemimiz var bizimki sadece taşıma amaçlı 73 metre dayımlarınki gırgır 3 tane biri 52 metre diğer ikisi 45 metre ben güverte mezunuyum belirli sebeplerden ötürü şu anda başka üni okuyorum.O balıkçılık ortamı çok güzeldir her gün yemekte balık vardır ... :) sabah buğulama öğlen kızartma akşam ise mangaldır :) bu gemilerin çıplağını 70-100 bin ytl fiyata yaptırabilirsiniz ama içine donanımları koymaya kalktığınız zaman geminin değeri 1 ila 5 milyon dolar arası geziyor düşün sadece telsiz ruhsatsız olarak 2-3 bin dolar arası ruhsatı da ayrı para :) ama en kötü yanı aile yok anneniz babanız merak içerisinde balıkçılıkta sosyal hayat yok bir sürü şey bu işi herkez yapamaz bu işi yapıcak olan insan denizi sevmeli deniz saygı duymalıdır diye düşünüyorum .... gerçekten insanı yıpratıyor... senin gemici kağıtların var mı??

marksman link=topic=8790.msg92608#msg92608 date=1225808346' Alıntı:
Çok lükls yaw eline sağlık çok güzel resimler
eren onlar lüx değil ihtiyaç sen nasıl evinde oturmak için koltuğa ihtiyacın varsa bu işi yapan adamların da evi o gemi bu kadar olması bence doğal hatta bu donanımlar standart diyebilirim hiç + zevk için olan donanım yok bu gemilerde hepsi gerekenler...

bunlar da benden olsun :)

y1pFTtMacQqkTV0QgnEXQhUyKFqKUsOhZbg_cWOsdNB8THgI0_TiSi1QGEOWLQomFNa

y1pNUff738h1Q3e63kNXKsGYOLxTTnjHg12Q1LcVdU3HS5-eGeHgUxY6YlmhhJh5v47

y1py4rBUz5uSS1aGrjf1_-X4cY0t_U4Ms1qczZRXNQnGT87Cym5AZ9ULtE6ujRaGvHa

y1p5Zg7Xm91676QgcnzDefO-AQ1ZLq9RAlGGJVgV_0HbGBXVvWRVSA8eLrA8mkgzG4d

operator11 link=topic=8790.msg92655#msg92655 date=1225812540' Alıntı:
Aslında bu konu iş makineleri bölümü için değilde diğer bölümü için uygundur diye düşünüyorum. Gerekli Yere Taşıyorum

TAŞINDI
diğer bölümü de traktörler için ..... geyik muhabbet bölümüne taşındı

bu balıkçı gemilerinde ciddi hp lik motorlar var resimlerde ya ben farkedemedim yada yok olacakki birşey sormak istiyorum motorlardan çıkan sıcak egzost gazı kullanma yada değerlendirme şansın olabiliyormu mesela buzaneler yada şoklama odaları için absorsyum sistemleri gibi kafama takıldığı için sormak istedim

insomnia link=topic=8790.msg92855#msg92855 date=1225827344' Alıntı:
bu balıkçı gemilerinde ciddi hp lik motorlar var resimlerde ya ben farkedemedim yada yok olacakki birşey sormak istiyorum motorlardan çıkan sıcak egzost gazı kullanma yada değerlendirme şansın olabiliyormu mesela buzaneler yada şoklama odaları için absorsyum sistemleri gibi kafama takıldığı için sormak istedim
abi o sistemi kullanan sayılı balıkçı teknesi var ama onlar şoklama için değil ısınmak için kullanıyorlar...
ayrıca bu gemile için hız da önemlidir çünkü balık kovalıyorsun önünü kesebilmelisin ki rızkın çıksın

dennizs link=topic=8790.msg92614#msg92614 date=1225809390' Alıntı:
ayrıca eren 3 resimde görünen makine v16 silindir cummins :) 1800 hp veya yukarısı :)
İlk gördüğümde saydım abim silindirleri :).Yaw nasıl lüks değil Allah aşkına ben evime ihtiyaçtan dolayı LCD-plazma koyamıyom maalesef :D böyle şık ahşap döşeme de yaptıramıyorum :D

marksman link=topic=8790.msg92892#msg92892 date=1225831262' Alıntı:
İlk gördüğümde saydım abim silindirleri :).Yaw nasıl lüks değil Allah aşkına ben evime ihtiyaçtan dolayı LCD-plazma koyamıyom maalesef :D böyle şık ahşap döşeme de yaptıramıyorum :D
erenim o gördüğün lcd ler tv değil o gemide 3-4 tane radar var o radarı gece görüyorsun ve gözünü yormaması gerekiyor o yüzden lcd kullanılıyor...düşün 3 radar bir gps bir otomatik pilot 2 dip radarı bunları izlemek için monitör şart...ayrıca geminin içinin ahşap döşeme olması da şart gemideki en iyi ısı yalıtımını ahşap sağlar gemi saç dan yapılır ve takdir edersin ki saç kışın nasıl soğuk olur bunu önlemek için ahşap lambri döşeme şart...yani bunlar gemi için lüks değil gerekli