Barınak temizliği

daha önce kullanılmış ve temizlenmemiş bir barınak var şuan için heryer pis barınak dışında da hayvan pislikleri var bu yere hastalıktan ari hayvanlar getircem getirmeden önce temizlemem lazım

barınanktaki kalıntıları temizleyip yıkamak duvarları kireçlemek ve barınak dışındaki kalıntıların tamamını alandan taşımak dışında kullanacağım temizlik malzemesi vs başka yöntemler var mı ?

Ynt: Barınak temizliği

Bu amaçla kullanılan birçok dezenfektan var. Yakındaki veteriner hekimlerden temin edebilirsiniz.

Lakin ne yaparsanız yapın, içeri ve dışardaki gübreyi temizlemeden yapmayın. Hem tum emek ve masraf bosa gider, sonuc alamazsınız, hem de pire, kene gibi parazitler basta olmak üzere sayısız hastalık ve zarara davetiye çıkartırsınız.

İyi bir sürünün ilk şartı temiz barınaktir.

benimde bu yıl sinekler başım belada idi havalar sovudu biraz rahatladım ne önersiniz ben o tarım marketinden 6 aylık kalıcı sözde spre aldım 100 TL ye 10 kutu bütün ahırın duvarlarına sıktım ve sadece 3 gün etkili oldu sonra gene her taraf sinek doldu acaba ne önersiniz??

• Beğen
Tepkiler: Adil_d

Aradığım cevabı veteriner bir abimden aldım dezen , vanodin , ve çamaşır suyu ilk iki ilacın kullanım şekilleri ilacın içinde yer alıyor
çamaşır suyuda 100 litreye 1 çay bardağı artık temizliğe başlayabiliriz
herkeze bol kazançlar

Yılmaz ' ın da dediği gibi ilk önce hayvan artıklarını tamamen temizlemen lazım, ardından ilaçla ya da ilaçlat. Tahta kurusu, bit kene senin için büyük bir sorun olacaktır. Aynı şekilde sinek larvaları da, orada bir sürü sinek birikmiştir, haliyle larvaları da olacaktır.

n_sayan link=topic=78515.msg929764#msg929764 date=1414393117' Alıntı:
Aradığım cevabı veteriner bir abimden aldım dezen , vanodin , ve çamaşır suyu ilk iki ilacın kullanım şekilleri ilacın içinde yer alıyor
herkeze bol kazançlar

Çamaşır suyunun miktarı az. O miktarlarda (0.005 ml) sodyum hipoklorid anca 100 litre suyu düzenekte eder. Musluktan akan, zorda kalınca içtiğimiz suda bile daha fazlası oluyor bazı zamanlarda :)

Ben genelde 200 litre suya 5 litre çamaşır suyu ekliyorum. O bile istediğim etkiyi sağlamıyor bazen.

herkeze bol kazançlar

Çamaşır suyu kullanmayın. En iyi dezenfektan toz veya tablet formda olan Klordioksittir. A1 düzeydir.

Arayın yardımcı olayım.

Saygın Özen

05323153371

Yazdim ya Klordioksit dunyanin en iyi fungusit ve bakterisit urunudur. A1 duzey dezenfektandir. Daha ne soyleyebilirim ki kendiniz de arastirabilirsiniz. www.agrox.com.tr ye de bakabilirsiniz.
Hocam internet sitesinde fiyat mukayese si yaptım ama kullandığımız fungusit lerin iki katına tekabül ediyor fiyat olarak
Onun için bence kimse riske girmek istemiyor bilmediği bir ürün hakkında yanlış anlamayın ürünü kötülemek gibi bir amacım yok ama fiyat pahalı oluyor hocam bizim millet gözü ile görmeden inanmaz bende düşünüyorum ama aklımda hep acaba?? lar dolanıyor form üyelerine bir ikram yaparsanız satışlar çoğalır eğer dediğiniz gibi ise zaten istenilen değeri bulur ürününüz. Saygılar

Hocam internet sitesinde fiyat mukayese si yaptım ama kullandığımız fungusit lerin iki katına tekabül ediyor fiyat olarak
Onun için bence kimse riske girmek istemiyor bilmediği bir ürün hakkında yanlış anlamayın ürünü kötülemek gibi bir amacım yok ama fiyat pahalı oluyor hocam bizim millet gözü ile görmeden inanmaz bende düşünüyorum ama aklımda hep acaba?? lar dolanıyor form üyelerine bir ikram yaparsanız satışlar çoğalır eğer dediğiniz gibi ise zaten istenilen değeri bulur ürününüz. Saygılar

Hangi dezenfektanla mukayese yaptiniz ve ne dozda kullanildigini biliyormusunuz? Bu konsantre bir urundur ve kullandiginiz dezenfektanlara gore fiyat performans olarak ve yaptigi is olarak cok daha uygun fiyatlidir. Ayrica kalinti birakmaz ve zararsizdir.

Hangi dezenfektanla mukayese yaptiniz ve ne dozda kullanildigini biliyormusunuz? Bu konsantre bir urundur ve kullandiginiz dezenfektanlara gore fiyat performans olarak ve yaptigi is olarak cok daha uygun fiyatlidir. Ayrica kalinti birakmaz ve zararsizdir.
Tarla fungusit bitkiler için olan ozaman aklımda tam kalmadı tablet olarak geçiyor du 600 lt ilaç 300 tl tutuyor diğeri koruma bayer falan 150 TL tutuyor
Dezenfektan için söylemedim