YAĞMUR ÇAMUR FARK ETMEZ KUBOTA İLE İŞE DEVAM ;)

Ynt: YAĞMUR ÇAMUR FARK ETMEZ KUBOTA İLE İŞE DEVAM ;)

fatihcastle link=topic=78559.msg929920#msg929920 date=1414431390' Alıntı:
Köken pulluk agir bi pulluk ama ben mf 4255e taktim onunu kaldirmadi ustelik kubktanin tum agirliklari full du en azla 1200kg olur agirligi takviye 6 ile zar zor gitti zaten ama ayni pullukla tümo solladi gecti begendiremedi kendini yoksa 9540 simdi kapidaydi

Böylesi daya iyi olmuş. Kubo ciddi ciddi bağımlılık yapardı.

fatihcastle link=topic=78559.msg930415#msg930415 date=1414530729' Alıntı:
Amatem e giderdik o kolay[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Şaka bir yana bunu hep söylerim. Kubo çok çekişli bir motor değil, çünkü en başta çok ağır bir motor değil. Ama şu gerçek yakıt olarak ciddi fark yaratıyor.

Yani o tarlayı tümo ' dan 10-20 dakika, hadi çok çok yarım saat geç bitirirdi ama ondan da az yakardı. Üstüne sağlamlığı da cabası olurdu. Siz test esnasında sadece çekişe önem vermişsiniz. Oysa bir traktörde çekiş kadar, hatta daha önemli etkenler var.

sebazios link=topic=78559.msg930453#msg930453 date=1414535153' Alıntı:
Şaka bir yana bunu hep söylerim. Kubo çok çekişli bir motor değil, çünkü en başta çok ağır bir motor değil. Ama şu gerçek yakıt olarak ciddi fark yaratıyor.

Yani o tarlayı tümo ' dan 10-20 dakika, hadi çok çok yarım saat geç bitirirdi ama ondan da az yakardı. Üstüne sağlamlığı da cabası olurdu. Siz test esnasında sadece çekişe önem vermişsiniz. Oysa bir traktörde çekiş kadar, hatta daha önemli etkenler var.
Zaten mesajimda belirtmistim oncesinde yakitinin azligini bizzat test ettim ama 9540 tan ziyade 108 ve 130 modelleri(yanlisim varsa duzeltin) cok hosuma gitti 9540 in vitesleri,hizlanmasi kabini hosumuza gitmedi diger modeller de daha gelmemisti ondan erkunt a yoneldik

Konu disi ama sunu anlatmak isterim konya fuarinda sigara icmeye disari cikmistim cakmak istedi bi takim elbiseli birisi tanistik kendisi kubota turkiye distributoruymus bi olay anlatti 2010 senesi demisti yanlis hatirlamiyorsam bursa fuarinda kubotanin turkiyede ilk tanitiminda japonlarda varmisti bi adam gelmis oooo ben bu motoru 8 yildir kullaniyorum demis adam yok amca yanlisin var bunu daha yeni getirdik demis adam yok ben yurt disindan kendim getirdim demis 8 yildir bi ariza acmadi filtreyide kendim degistiriyorum demis bunu japonlarda duymus adamin numarasını almislar fuardan sonra adamin motorunu almislar yerine 70bg sifir motor vermisler istanbulda motoru paramparca yapip her parcayi posetlemisler adam niye boyle yapiyorsunuz deyince japon muhendis 8 yilda ne kadar asinma var hangi parca daha cok asinmis ona bakip ar-ge de kullanacagiz demis hayret ettim adamlar malinin arkasında duruyorlar

fatihcastle link=topic=78559.msg930458#msg930458 date=1414538149' Alıntı:
Zaten mesajimda belirtmistim oncesinde yakitinin azligini bizzat test ettim ama 9540 tan ziyade 108 ve 130 modelleri(yanlisim varsa duzeltin) cok hosuma gitti 9540 in vitesleri,hizlanmasi kabini hosumuza gitmedi diger modeller de daha gelmemisti ondan erkunt a yoneldik

Konu disi ama sunu anlatmak isterim konya fuarinda sigara icmeye disari cikmistim cakmak istedi bi takim elbiseli birisi tanistik kendisi kubota turkiye distributoruymus bi olay anlatti 2010 senesi demisti yanlis hatirlamiyorsam bursa fuarinda kubotanin turkiyede ilk tanitiminda japonlarda varmisti bi adam gelmis oooo ben bu motoru 8 yildir kullaniyorum demis adam yok amca yanlisin var bunu daha yeni getirdik demis adam yok ben yurt disindan kendim getirdim demis 8 yildir bi ariza acmadi filtreyide kendim degistiriyorum demis bunu japonlarda duymus adamin numarasını almislar fuardan sonra adamin motorunu almislar yerine 70bg sifir motor vermisler istanbulda motoru paramparca yapip her parcayi posetlemisler adam niye boyle yapiyorsunuz deyince japon muhendis 8 yilda ne kadar asinma var hangi parca daha cok asinmis ona bakip ar-ge de kullanacagiz demis hayret ettim adamlar malinin arkasında duruyorlar
:)) adamın anlattığı hikaye süpermiş :)))

hikaye deıldır dogrudur neden dıye sorun bende honca civic var 10 sene sonra telefone mesaj geldi lutfen servıse gelın hava yastıklarınız guncellıyecegız dıye arastırdım aynı yıl alınan tum hondalara o mesaj gıtmıs adamlar malın arkasında duruyor

fatihcastle link=topic=78559.msg930458#msg930458 date=1414538149' Alıntı:

Bahsettiğin adam uzun boylu ve yakışıklıysa Sıtkı Abi ' dir. Çok muhabbetçidir, bir o kadar da sigara içer :)

Çanakkalede bahçe tipi bi kubota ilanı görmüştüm. 1992 model, 14 hp B7000 denen mini seriden.

4850 saatteydi!

Aradım, sorunu var mı diye sordum. Arkadaşım, en ufak bi sorunu yok, tıkır tıkır ama motor satıldı, dedi.

Bizde bahçe tipi çok kullanılır. Burda sayısız Antonio Carraro var. Daha 300-500 saate gelmeden kaç kere ustaya gider, ne kadar arıza açar belli değil.

Bunları neden söyledim. 1992 ' de kubota servisi yoktu Türkiye ' de. Ve o minicik motor, 1992 ' den beri (22 sene) hem de öyle yatarak değil, 5000 saat kullanılmış ve hala işler durumda. Ne bakım, ne onarım. Anca el yordamıyla yağı suyu değişmiştir, başka parçası istesen de yok :)

Olay budur.

zac link=topic=78559.msg930462#msg930462 date=1414540770' Alıntı:
hikaye deıldır dogrudur neden dıye sorun bende honca civic var 10 sene sonra telefone mesaj geldi lutfen servıse gelın hava yastıklarınız guncellıyecegız dıye arastırdım aynı yıl alınan tum hondalara o mesaj gıtmıs adamlar malın arkasında duruyor

Japonlar, Dünya ' da Toplam Kalite Yönetimi Felsefesini icat eden we ilk uygulayan millettir...

Japonları anlamak için Türkçe okumak isterseniz, yaklaşık 20-25 yıl önce yazılmış Dr. Cem Kozlu ' nun, Prof.Dr.Cafer Tayyar Sadıklar ' ın kitaplarını iyi okumak gerek...

Dolayısı ile bunlar onlar için olağan bizler için ise, (özellikle bizim yerli firmalar için) Andersen ' den masallar gibi nesilden nesile anlatılır durur....

Kalite bir bütündür we detaylarda gizlidir....The quality is in the detail...Bunu da en iyi Japon ' lar bilir..
.

Murat Abi yalnız bu B7000 değil. Modelinden emin olamadım. Ayrıca tarımın dışında farklı amaç için kullanılmış. Arka hidrolik kol ve askıları varmış, sökmüşler. PTO ve tepe kolu bağlantı noktası duruyor. Ordan belli. Bir de orijinal kabin olması ilginç.

sebazios link=topic=78559.msg930503#msg930503 date=1414570526' Alıntı:
Murat Abi yalnız bu B7000 değil. Modelinden emin olamadım. Ayrıca tarımın dışında farklı amaç için kullanılmış. Arka hidrolik kol ve askıları varmış, sökmüşler. PTO ve tepe kolu bağlantı noktası duruyor. Ordan belli. Bir de orijinal kabin olması ilginç.

Yılmaz ' ım Beçin küçük bir yer nüfusu 2500 falan fazla değil, orada yapılan tek tarımsal faaliyetler zeytincilik we eskiden tütün tarımı yapılırdı başkaca bir şey yok, sanırım bu çim biçme falan için gelenlerden, Milas ' ın Bodrum çıkışında hawalimanından sonra peyzaj firmaları war çim falan üreten oralardan çıkma olabilir...