Phantom ve Gold için hangi lastik?

3085 phantom 2006 dan beri 4200 saatte orijinal goodyear lastikleriydi ancak artık bitti. 286 gold da 5000 saatte 2. lastikleri olan lassayı bitirdi

şimdi bunlkar için hangi lastiği tavsiye edesiniz phantomun ki kesin radial olacak golda radial takıp takmama konusunda kararsızım.sizlerinde fikirlerini almak istedim hem marka hem de radial konusunda

Ynt: Phantom ve Gold için hangi lastik?

Radial kullanmadım. şimdiki kullandığındaan memnun isen aynını al. Ama diğerlerine göre ucuz olduğu için Petlas radial deneyebilirsin. Gold için jant değişmiceksen şambrelsiz kullanamayabilirsin. Bence radial lastik alıp davul gibi şişireceksem çok kıymeti yok, hafif yumuşak inik olduğunda çekişe katkısı oluyor. şambrel ile havaları çok azaltamazsın. Konvansiyonel lastik alacaksan ve en çok 4-5 yılda kısa sürede lastiği bitiriyorsan çok kaliteli hamur lastik almana gerek yok derim, harvester bile olur. Çünkü 4-5 yılda çatlamaya ancak başlar.

Goldun üstündeki lassa. Hep lassa iyidir diye söylenegelir ama bundan hiç memnun kalmadık. Lastik yarıldı içerden kaynak falan yaptırdık. Dayanıklılık olarak da memnun kalmadık. Ama phantomdaki goodyeardan dayanıklılık olarak memnun kaldık
Goodyear tarım lastiğinden çekilecek deniliyordu ama geçenlerde detayını bilmiyorum.

benim goldda goodyear var öndede arkadada sıkıntısı yok şu an ilk lastikleri lassa idi lassa çok saglamdı 3085e burda biri degiştirdi orjinal lastiklerini buldu goodyearın alacaksan ya goodyear yada lassa yada pirellıye bak golda