turbolu fiat 80-66 ya intercooler gerekli mi?

Arkadaslar bizde 97 model kara kafa 8066 var. Alti ay oldu alali uzerinde turbo ve LDA vardi aldigimizda. Motor bu durumuyla iyi midir? Yoksa intercooler taktirmak şart mi? Motor biraz fazla isiniyor. Onun disinda UNLU 5 li 12 numara pullugu at gibi celiyor, performansta hic bir problem yok. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Ynt: turbolu fiat 80-66 ya intercooler gerekli mi?

1. Olarak Tam Olarak Isınıyor Derken Sınırı Ne ? 2. Olarak Bizdede 80 66 Var 96 Model Kara Kafa Biz Sene 2008 de Turbo Taktırmıştık LDA Tktırmadık Şimdiye Kadar Hiçbir Sıkıntısı Olmadı Bize İntercooler a Gerek Olacağını Zannetmiyorum.

Bence turbo beslemeli her araca gerekli bi sistem. Silindirlere giren sıcak havayı önemli ölçüde soğutur.Molekülleri ayrılarak soğuyan hava daha fazla oksijen demektir, daha çok oksijen ise daha fazla yanma, güç ve verimliliğe neden olur.Bence kesinlikle takılmalı.

Harararet ibresi yariya gelmiyo hic bi zaman, cekiste de bir sorun yasanmiyor ama, traktorun isindigini hissedebiliyorum. Bizim bi de 93 model 7056 var onda bu kadar isinma gozlemlemiyorum. Isgucune engel olmuyor ama ileride problem cikarmasindan korkuyorum acikcasi. Ne bileyim govdede catlama olayi falan olur mu?