pompa ayariyla %25yakit tasarrufu

Arkadaslar son ayda civar koylerimizde bandirmali bir pompaci meshuroldu adamin iddaasi soyle.pompayi alip goturuyor neyapiyorsa yapiyor getirdiginde traktor eski halinden %25 yakit tasarrufu sagliyor vede %25gucu artiyor.inanasim gelmiyor ama millet cilgin gibi pompa sokturuyor hatta siraya giriyor herkez cok memnun yakit dustu cekis artti diyorlar bir aylik traktorun pompasini sokuyorlar.boyle bisey varmi diger bolgelerde .?

Ynt: pompa ayariyla %25yakit tasarrufu

By_eSeS link=topic=78694.msg931078#msg931078 date=1414682533' Alıntı:
Arkadaslar son ayda civar koylerimizde bandirmali bir pompaci meshuroldu adamin iddaasi soyle.pompayi alip goturuyor neyapiyorsa yapiyor getirdiginde traktor eski halinden %25 yakit tasarrufu sagliyor vede %25gucu artiyor.inanasim gelmiyor ama millet cilgin gibi pompa sokturuyor hatta siraya giriyor herkez cok memnun yakit dustu cekis artti diyorlar bir aylik traktorun pompasini sokuyorlar.boyle bisey varmi diger bolgelerde .?
ayarı bandırmada mı yaptırıyor ? bandırmada alper pompa meshur orda yaptırıyordur belkı...Eskısehırde de bunyamın usta ozeller dızel bu konuda basarılı sanırım oyle duyumlar almıstım....

By_eSeS link=topic=78694.msg931078#msg931078 date=1414682533' Alıntı:
yaptıranların motoru soğukken hafifçe beyaz duman atıyormu ısınınca keser

coyote26 link=topic=78694.msg931080#msg931080 date=1414682982' Alıntı:
ayarı bandırmada mı yaptırıyor ? bandırmada alper pompa meshur orda yaptırıyordur belkı...Eskısehırde de bunyamın usta ozeller dızel bu konuda basarılı sanırım oyle duyumlar almıstım....
ewet bandirmaya goturuyor veva sahibii goturup getiriyor sanirim alper pompa ama tam emin degilim bu hafta bizim koyden 5traktor pompasi gidecek hatta birisi 2 aylik td110 ....sasiriyorum.

evet doğrudur ben 3 yıl önce 97 model 60 56 ya yaptırdım gerçekten çekişin değiştiğini hisesttim yakıtı o gün için denememiştim
eniştem ilk aldığı td110 u pompacıya götürmeden önce hiç memnun değildi pompa ayarından sonra 2, 110 luğu da alıp ayar yaptırdı ve ikisindende çok memnun
dediğiniz gibi sifir traktörleri 200 250 saatten sonra pompa ayarına götürüyorlar

By_eSeS link=topic=78694.msg931085#msg931085 date=1414683426' Alıntı:
ewet bandirmaya goturuyor veva sahibii goturup getiriyor sanirim alper pompa ama tam emin degilim bu hafta bizim koyden 5traktor pompasi gidecek hatta birisi 2 aylik td110 ....sasiriyorum.
şaşırma bence APLER pompaya sıfır traktorler galerıye ınmeden ayara gelıyormuş tır üzerinde bide burdan bak olaya Fabrıkada verımlı pompa ayarları gerceklestırılmez gelen pompa takılır gecılır o yuzden en randmumanlı ayarlamalar son teknolojı pompa avans ayar makınelerı eslıgınde gerceklestırılır Alper pompaya ayar yaptırıp memnun olan cok ben bıle dusunuyorum Alper pompaya yada ozeller dızele...

çakır_16 link=topic=78694.msg931089#msg931089 date=1414683660' Alıntı:
evet doğrudur ben 3 yıl önce 97 model 60 56 ya yaptırdım gerçekten çekişin değiştiğini hisesttim yakıtı o gün için denememiştim
eniştem ilk aldığı td110 u pompacıya götürmeden önce hiç memnun değildi pompa ayarından sonra 2, 110 luğu da alıp ayar yaptırdı ve ikisindende çok memnun
dediğiniz gibi sifir traktörleri 200 250 saatten sonra pompa ayarına götürüyorlar
Burda saat model bakmaksizin yapiyorlar.uretici neden boyle gondermiyor motoru ozaman.

coyote26 link=topic=78694.msg931090#msg931090 date=1414683674' Alıntı:
şaşırma bence APLER pompaya sıfır traktorler galerıye ınmeden ayara gelıyormuş tır üzerinde bide burdan bak olaya Fabrıkada verımlı pompa ayarları gerceklestırılmez gelen pompa takılır gecılır o yuzden en randmumanlı ayarlamalar son teknolojı pompa avans ayar makınelerı eslıgınde gerceklestırılır Alper pompaya ayar yaptırıp memnun olan cok ben bıle dusunuyorum Alper pompaya yada ozeller dızele...
toprak nasil sasirma uretici firmalar yakitta rekabet icinde olcak pompa ustasi %25. Daha dusurcek. Hadi dustugune inandim az yakitla nasil %25 cok cekcek.. ozaman senin 75cx oldu 100 :D

By_eSeS link=topic=78694.msg931097#msg931097 date=1414684292' Alıntı:
toprak nasil sasirma uretici firmalar yakitta rekabet icinde olcak pompa ustasi %25. Daha dusurcek. Hadi dustugune inandim az yakitla nasil %25 cok cekcek.. ozaman senin 75cx oldu 100 :D
bandırmada aynı motordan kullanan arkadasım alpere ayar yaptırdı serı 1 le 14-15 gaz cıft suruyor ben suremıyorum o vıtes ve devırle fark bu 100 beygır ısteyen yok topragım var olanı lastıge yansıttımı yeter :D

1 aylık traktörde ne kadar mantıklı bilmiyorum 480 en son pompa bakımı alındığında 17 sene önce yapılmış son zamanlarda duman fazlaydı çekiş zayıftı, geçen sene pompaya bakım yaptırdık çekiş de yakıtta gaz yemesi de ciddi anlamda fark etti, gözlemlediğim kadarıyla çekişte 1 vites arttı bakımdan önceki haline göre. Tabi bu ustadan ustaya değişir günde 10 pompa yapanda var 1-2 taneyi geçmeyen de var.

coyote26 link=topic=78694.msg931106#msg931106 date=1414684838' Alıntı:
bandırmada aynı motordan kullanan arkadasım alpere ayar yaptırdı serı 1 le 14-15 gaz cıft suruyor ben suremıyorum o vıtes ve devırle fark bu 100 beygır ısteyen yok topragım var olanı lastıge yansıttımı yeter :D
:D su pompaci gelsin bende fendte baktircam.inonude pompaya baktirmayan kalmadi galiba.olay ordan buraya sicradi.sen pancar fabrikasina gidiyormusun?

tek açıklaması var.. fabrika göz kararı takıp yolluyo.. adamda zaten olması gereken ayarlara getiriyo.. sorunsuz zaten ez yakan çok çeken motora fazladan bişe yapamaz..

denemek için: ona yaptırılmış bi pompayı verin eğer 'buna ayar istemez' derse tamamdır.. yok 'tamam ayarladım' derse.. tekrar para isterse.. sizde onun ayarlarıyla oynayın :)

UÖZKAN.77 link=topic=78694.msg931140#msg931140 date=1414687335' Alıntı:
tek açıklaması var.. fabrika göz kararı takıp yolluyo.. adamda zaten olması gereken ayarlara getiriyo.. sorunsuz zaten ez yakan çok çeken motora fazladan bişe yapamaz..

denemek için: ona yaptırılmış bi pompayı verin eğer 'buna ayar istemez' derse tamamdır.. yok 'tamam ayarladım' derse.. tekrar para isterse.. sizde onun ayarlarıyla oynayın :)
benim tamirciler o işi çok abartıyo abi ne sorsam gerek yok yav boşa masraf etme diyolar :D ama cidden düzgün bi esnafsa o şekilde anlaşılır :)

ikiz römork yaptırırken farkını verelim 3 tarafa devrilsin dedik.. usta OLMAZ dedi.. niye 'yana devirirken azıcık düz olmayan yerde çok kolay yatar devrilir'.. dedi.. aynen yüklerken dikkat ediyom.. yer azıcık yamaç olsun yana zorluyo..

öne kepçe yaptırırken.. kova açılır kapanır-kurtağızlı olsun.. farkını verelim dedik.. usta gerek yok, olmaz dedi.. iyiki dinlemişiz.. zaten avrupa orjinal kepçeli traktörlerde daha kurtağızlı görmedim..

ustanın iyisi 'gerek yok' diyendir.. vesselam :)

Bizde Erkunt kudret 100 ün pompasını geçen ağustosda Eskişehir sanayisinde pompacı Bünyamin ustaya ayarlattık .Traktör yakıt olarak fark ettimi bilmem ama çekiş arttı.

Tasarrufda saglar cekisde artar ancak denildigi gibi %25 tasarruf etmez bir cok arkadasimizin traktor deposu 100 lt yakit alir pompayi yaptirip deneyin %5 %10 en fazla tasarruf saglar cekisde fark edilir derecede artar.