Kubota mı Newholland mı ?

Merhaba arkadaşlar. 90-100 beygir bi traktör almaya niyetlendik.Yalnız kararsız kaldık.Şimdi bizim bölge Newholland çok tutuluyor.Kubota ise çok yeni pek kimsede yok.Sizce NH TD 90 mı Kubota M8540 mı ? Fiyat olarak Nh kubotadan daha uygun...İkinci El durumu da kafamızı karıştırıyor.Kullanan arkadaşlardan tavsiye almak isterm

Ynt: Kubota mı Newholland mı ?

Kubotayı tavsiye ederim.Nhye göre manevrası ve donanımı fazla bir traktör.En basit örnek shuttesi nh gibi halatlı değil hidrolik ve frenleri 4 tekerdede park kilidi var.Eğer ön kepçede takdırmak isterseniz üzerinde hazır kepçe pompasıda var.

nh td90d liste fiyatı 103000
artıları
1 liftomatik
2 interolır
3 muavin koltugu
4 tekerlek devrine kuyruk mili
5 hava konprasörü
6 6lı hidrolik çıkışı

kubota 8540 liste fiyatı 103000
artıları
1 3800ss 16 valf motor
2 düz pompa
3 6 ana vites
4 toplam 36 vites
5 debriaj baskı balata yok
6 hidrolik şıhutle (debriajsız)
7 manevra 76 derece
8 arka cam silecegi
9 hidrolik römork firen çıkışı

kubato derim ben....... nh yolda çok yavaş ve bu yüzden yolda yakıtı fazla olur kubato yol hızı yüksek tarladada kubatonun nhden az yakıp çok çekeceğini düşünüyorum.... bana göre kubatonun tek kötü tarafı rengi gıcık (b..) rengi onada zamanla alışırsınnnn.....

Kubo.. renk bi yana.. lastikler Petlas-Starmax.. oda bi kenara.. arka asansör çeki yok.. oda çok önemli değil.. asıl kabin lüx güzel ama DAR olmuş, yolcu koltuğuna yer bile yok.. bunlarla birlikte yerlilerden kalite-motor, işçilik olarak üstün.. Kubo binicisi olmasakda.. Japonların yaptığı kötü bişe görmedim daha :)

bu arada vites 36 değil.. 6 x 3 yani 18 ileri 18 geri..

16 valf kubota motor
6 ana vites 3 takviye vites sürüngen vites
Konik ön aks sayesinde üstün manevra kabiliyeti
Hidrolik shuttle NH ye göre daha yumuşak ve kullanışlı
Nakliye işleri için NH ye göre daha hızlı
Ağır işte ve yolda yakıtı ideal (bana göre öyle)

2013 model M8540 kullanıyorum şu an 1240 saatte motor ve şanzımanda yağ kaçağı, terleme vs hiçbir leke yok. bu 1240 saatin en az 900 saatini kuyruk milinde çalışarak yaptı bu zamana kadar sıkıntı çıkartmadı. Eylül 15 ten beri pancar söküyorum 2 haftadır çamurda söküm yapıyorum o kadar zorlamaya rağmen yakıtta çok aşırı artış olmadı neredeyse normal şartlarla aynı diyebilirim. Benimle beraber köyden biri TD90 ile söküm yapıyor şu an yakıtın 2 katına çıktığını söylüyor

UÖZKAN.77 link=topic=78698.msg931224#msg931224 date=1414695760' Alıntı:
Kubo.. renk bi yana.. lastikler Petlas-Starmax.. oda bi kenara.. arka asansör çeki yok.. oda çok önemli değil.. asıl kabin lüx güzel ama DAR olmuş, yolcu koltuğuna yer bile yok.. bunlarla birlikte yerlilerden kalite-motor, işçilik olarak üstün.. Kubo binicisi olmasakda.. Japonların yaptığı kötü bişe görmedim daha :)

Umut abi asansör çekisi var. isteğe göre opsiyonel yani ;)

yaş kemale yaklaştı..

sadece düz mantık olarak.. bu yaşıma kadar ne caponların kalitesiz bişe ürettiklerini, KOÇ ' unda ÇOK kaliteli bişe ürettiğini daha görmedik:)

ne NH ne Kubota bayisiyim, soruldu söyledik sadece :)

Barış kubotada asansör çekisi olmasa karşısındakinde fazladan 2 tane olsa yine kararım değişmezdi zaten:) olmazsa olmaz bişe değil.. biz 90 ' lıkta söktük kullanmıyoz.. lakin kabin bizim millete uymaz.. bizim motorlar bildiğin kırsal dolmuş olacak, ailecek.. arkadaşlarla binecen:)

UÖZKAN.77 link=topic=78698.msg931235#msg931235 date=1414697035' Alıntı:
yaş kemale yaklaştı..

sadece düz mantık olarak.. bu yaşıma kadar ne caponların kalitesiz bişe ürettiklerini, KOÇ ' unda ÇOK kaliteli bişe ürettiğini daha görmedik:)

ne NH ne Kubota bayisiyim, soruldu söyledik sadece :)

Barış kubotada asansör çekisi olmasa karşısındakinde fazladan 2 tane olsa yine kararım değişmezdi zaten:) olmazsa olmaz bişe değil.. biz 90 ' lıkta söktük kullanmıyoz.. lakin kabin bizim millete uymaz.. bizim motorlar bildiğin kırsal dolmuş olacak, ailecek.. arkadaşlarla binecen:)

Bilgi olarak yazdım abi birilerine lazım olur ;) Kabin 1 kişi için ideal herşey elinin altında kullanımı güzel ancak 2. şahıslara yer yok :(

ramiz balcıoğlu link=topic=78698.msg931227#msg931227 date=1414696464' Alıntı:
Kesinlikle kubota. ikisinide kullandım. şu an td 65 var.nh de kalite sağlamlık sıfır. contaları çok adi kullanıyorlar.200 saatte nh nin grank keçesinden yağ kaçırıp motorunu söktüler.
sanjıman tarafından mı yoksa radyatör tarafından mı kaçırdı?