ilaçlama makinesi hakkında tavsiye

Iyi akşamlar değerli forum sakinleri,

Şu anda Parlayan marka 600 lt 15 mt kol açıklığı olan makinemiz var. Ancak deposu ortadan patladı, tamir ettirdik ancak yine su kaçağı problemi devam ediyor. Yeni sezonda hem çeltik hem de buğdayda kullanmak üzere 1.000 ltlik yeni bir makine almak istiyoruz.

Marka ve model olarak hangi makineyi tavsiye edersiniz?

Ynt: ilaçlama makinesi hakkında tavsiye

wallace22 link=topic=78704.msg931252#msg931252 date=1414698952' Alıntı:
Iyi akşamlar değerli forum sakinleri,

Şu anda Parlayan marka 600 lt 15 mt kol açıklığı olan makinemiz var. Ancak deposu ortadan patladı, tamir ettirdik ancak yine su kaçağı problemi devam ediyor. Yeni sezonda hem çeltik hem de buğdayda kullanmak üzere 1.000 ltlik yeni bir makine almak istiyoruz.

Marka ve model olarak hangi makineyi tavsiye edersiniz?
Hayrabolu yapımı Selvi var , benim hoşuma gidiyor dizaynı ve tipi.
Bir araştırın derim.
Forumda bir üyemizde vardı bir tane , memnun kalmış 2. makinayıda almıştı.

Size Yeni Astrum modelimizi tavsiye ederim. Patlama problemi ile karşılaşmazsınız, şasesi ve ilaçlama kolu ile piyasadaki en sağlam üründür. Pompa olarak isterseniz %100 kendi imalatımız ya da italyan comet model kullanıyoruz. Pompa konusunda Türkiye ' de bünyesinde aliminyum enjeksiyon bulunduran ve kendi pompasını üreten tek firma olduğumuzu belirteyim. Ürettiğimiz pompaları dünyadaki çeşitli ilaçlama makinesi üreticilerine yedek parça olarak satıyoruz. İtalyan pompa ile birebir muadildir ve fiyat olarak da uygundur.

Aşağıya 2 adet resmini ekliyorum. Fiyat bilgisi almak isterseniz lütfen 444 7 442 numaralı telefonu arayınız.

spraypro link=topic=78704.msg933154#msg933154 date=1415256672' Alıntı:
Bu da üretim hattımızdan bir görüntü :)

Dayanıklılık ve sağlamlık konusunda birşey diyemem ama açık söyleyim,
pülverizatörün tasarımındaki bazı detay ve ayrıntılar çok hoşuma gitti.

Mesela depo kapağına ulaşımı kolaylaştıracak olan 2 basamaklı bir merdivenin yeri ve şekli güzel düşünülmüş.

Hidrolik şipşakların asılması için yapılan yuva, traktöre bağlamayı kolaylaştıran 3 nokta askı sistemi tasarımı, geniş depo kapağı, depodaki ilaç miktarının güneşli havalarda daha rahat anlaşılmasını sağlayacak olan, litre rakamlarının yanındaki seviye oluğu... Yukarda da dediğim gibi hoşuma gitti.

Peki imkanım olsa bu pompaya ne eklerdim?

1-) Maliyeti arttırır ama çok kullanışlı olur: Hortumlarını uzatarak, aynı turbo atomizerlerde olduğu gibi kontrol elemanlarını traktöre, kabine alabilme imkanı olsaydı hem kullanıcı için rahatlık, hem de pompayı benzerlerinden ayıran güzel bir fark olurdu. Hatta pompanın kabin içine monte edilebilmesi için ufak bir bağlantı aparatı da ekstra olarak düşünülebilir. Yani ister üzerinde, ister kabin içinden kontrol edilebilir olmalı.

Özellikle küçük yada biçimsiz tarlalarda arkaya uzanıp vana, açma-kapamadan illallah geliyor.

Püskürtücüler de kaliteliyse, tam kullanılacak makina.

1000 litrelik bir tanesine benim de ihtiyacım var, bi iletişime geçelim bakalım, fiyat konusu da anlaşılır olursa alabilirim.

phantomerkunt link=topic=78704.msg933156#msg933156 date=1415257593' Alıntı:
Bu resmini attığınız model hangi model. Yani ürün kodu nedir ona göre fiyat sorabilmek için?

ASTRUM HP 1000 LT 16 M modelidir. Resimde gördüğünüz ürünün 2015 şasesi, bu sene ilk defa Adana Tarım Fuarında sergilenecektir. Zamanı ve fırsatı olan forum üyesi arkadaşlarımız buyursunlar fuarda bir çayımızı içsinler hemde makine başında daha detaylı tanıtım yapmak isteriz.

sebazios link=topic=78704.msg933157#msg933157 date=1415258940' Alıntı:
Dayanıklılık ve sağlamlık konusunda birşey diyemem ama açık söyleyim,
pülverizatörün tasarımındaki bazı detay ve ayrıntılar çok hoşuma gitti.

Mesela depo kapağına ulaşımı kolaylaştıracak olan 2 basamaklı bir merdivenin yeri ve şekli güzel düşünülmüş.

Hidrolik şipşakların asılması için yapılan yuva, traktöre bağlamayı kolaylaştıran 3 nokta askı sistemi tasarımı, geniş depo kapağı, depodaki ilaç miktarının güneşli havalarda daha rahat anlaşılmasını sağlayacak olan, litre rakamlarının yanındaki seviye oluğu... Yukarda da dediğim gibi hoşuma gitti.

Peki imkanım olsa bu pompaya ne eklerdim?

1-) Maliyeti arttırır ama çok kullanışlı olur: Hortumlarını uzatarak, aynı turbo atomizerlerde olduğu gibi kontrol elemanlarını traktöre, kabine alabilme imkanı olsaydı hem kullanıcı için rahatlık, hem de pompayı benzerlerinden ayıran güzel bir fark olurdu. Hatta pompanın kabin içine monte edilebilmesi için ufak bir bağlantı aparatı da ekstra olarak düşünülebilir. Yani ister üzerinde, ister kabin içinden kontrol edilebilir olmalı.

Özellikle küçük yada biçimsiz tarlalarda arkaya uzanıp vana, açma-kapamadan illallah geliyor.

Püskürtücüler de kaliteliyse, tam kullanılacak makina.

1000 litrelik bir tanesine benim de ihtiyacım var, bi iletişime geçelim bakalım, fiyat konusu da anlaşılır olursa alabilirim.

Merhabalar, öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Dizaynda önemli gördüğümüz bir noktadan modülerlikten bahsetmek istiyorum. Bu model manuel boomlu bir model, fakat biz dizaynı yaparken dikkat ettiğimiz en önemli noktalardan biri şuydu; manuel makine kullanan bir müşterimizin belli bir zaman sonra otomatik makineye geçmek istediğinde yeni makine almaktansa mevcut makinesini üzerine hiçbir şekilde kaynak, boya vs değdirmeden otomatiğe çevirebilmekti. Bu şasede bu işlemi yapmak bizim fabrikamızda sadece bir montaj işlemi ile 10 dakikada gerçekleşebiliyor. Örneklerini de Adana Fuarında sergileyeceğiz.

Makine üzerinde olmasını istediğiniz diğer özellikler konusunda da şunu söyleyebilirim.
Birincisi bu makinede su kontrol ünitesi sizin de olmasını istediğiniz gibi traktör kabini içerisine alınabiliyor. Burda kontrol ünitesine giriş yapan hortumları uzatmak yeterli oldu. Bu hortumlar kollardan gelen hortumlar, pompadan gelen hortum ve geri dönüşten gelen hortumtur. Burda en önemlisi basınç hortumunu uzatırken herhangi bir hareketli kısıma temas edip hasar görmesini önlemekti. Biz de bunu basınç hortumunu şaseye klepsleyerek çözdük.

İlave olarak bu makinenin su kontrol ünitesi manueldir. Biz sektörümüzde dünyanın en iyi markalarını ithal edip ürünlerimizde kullanıyoruz. Eğer istenirse ARAG, BRAGLIA, GEOLINE gibi firmaların elektronik su kontrol ünitelerini kullanıyoruz. En son geçen haftalarda GEOLINE marka kontrol ünitesinin bluetooth ' lu bir versiyonu ile bir makine vermiştik. Bu bluetoothlu ünite hiçbir kablo bağlantısı olmadan traktör kabininin içinden kullanılabiliyor. Fiyat farkları da makul düzeylerde.

Resimde görmüş olduğunuz makine boom açılması bakımından da manueldir. Otomatik bir makine olsaydı ya altılı açma bloğu yada valfler vasıtası ile elektronik bir kumanda yardımıyla açılır - kapanır olucaktı. Elektronik hidro-kumandayı da aynı şekilde kabin içerisine alabilirsiniz. Altılı açma bloğuyla ise öne ve arkaya yatırma ayarı sayesinde traktör kabininize en yakın pozisyona getirip kullanabilirsiniz. Elektronik ünitenin fiyat farkı da makul düzeylerde, aynı şekilde.

Başta bahsettiğim şeye döneyim tekrar, bu dizayndaki modülerlik sayesinde makineyi (aynı araba alımında olduğu gibi boş ve full) boş olarak alıp daha sonra istediğiniz şeyleri ekleyebilirsiniz. Full bir ilaçlama makinesi de sizin dediğiniz gibi traktör kabininden elinizi hiç çıkarmadan kontrol edebildiğiniz bir makinedir.

Kabin içine alınabilen su kontrol ünitesini görmeniz için tekrar resim yüklüyorum.

144fenomen link=topic=78704.msg933158#msg933158 date=1415260384' Alıntı:
ünallar-önallar ve parlayan kullandım içlerinden en iyisi parlayandı annovi ital motor var üstünde gerçekden kalitee

İtal pompalar yerli malından daha kalitelidir algısını yıkabilmek için çok uğraşıyoruz. Bizim yıllık ürettiğimiz pompaların hatrı sayılır bir miktarını dünyanın çeşitli ülkelerindeki üreticilere yedek parça olarak satıyoruz. Bu pompamızın ve markamızın yeterliliğini gösteriyor. İlk defa çalışmaya başladığımız çoğu müşterimiz ve disbüritörümüz genellikle ital pompalı makine istiyorlar, biz bu müşterilerimize istemedikleri halde kendi pompamızdan denemeleri için ücretsiz gönderiyoruz ve bizim pompamızı kullanıp tekrar ital pompa isteyen çok nadiren oluyor. Bunun sebebine gelecek olursak bizim pompadaki farkımız üretimdeki birkaç imalat sırrı haricinde şudur; yedek parça temin hızımız ve makul fiyatlarımız. Denemenizi tavsiye ederim, pişman olmazsınız.