Başak 2075 ve hatunsaraylı göbre serpme makinası Fehim abinin isteği :)

Bu gun fotoları cekmek icin gitiğimde abimin başakıda ordaydı arada onuda cıkartım dediydim :)

Göbre serpme makinası 600 kiloluk ama ben üstüne gecen sene ek yaptırdım şimdi 1350 kilo alıyo :)

Ve yine ilk aldığımızda pervaneler diske göre dikti servis ve adını nickini hatırlamıyorum şimdi forumdan bi arkadaşın tavsiyesi özerine (burdan teşekkürlerimi sonarım) disklerin üstündeki kanatları geriye doğru kaydırdık orjinali 3 delik biz 1 ve 2 delik daha acıp taktık disk bıcaklarını şimdi tam dengeli atıyor göbreyi cok memnunuz :) yeni sıfır hatunsaraylılarda bu sorun cözülmüş tabi bunuda belirtim :)

Ynt: Başak 2075 ve hatunsaraylı göbre serpme makinası Fehim abinin isteği :)

benim adıma konu açtığın için teşekkür ederim. fabrikaya hatayı bildiren ve geçmiş konuların birinde de ben tarif etmiştim. hata olmaması ve düzgün atıp atmadığını görebilmek için senden fotosunu istedim. işlerinde kolay gelsin.

fotoları dikkatli inceledikten sonra senden birde ricada bulunayım . şiptağın traktöre bağlanan yerine birde vana alıp takarsan( tedbir için) çok daha güzel olur.

FEHİM link=topic=78753.msg931842#msg931842 date=1414843120' Alıntı:
benim adıma konu açtığın için teşekkür ederim. fabrikaya hatayı bildiren ve geçmiş konuların birinde de ben tarif etmiştim. hata olmaması ve düzgün atıp atmadığını görebilmek için senden fotosunu istedim. işlerinde kolay gelsin.
ne demek ben teşekkür ederim abi :) fabrikadan ziyade burdaki bayiside baya önem veriyor ki bundaki etki fabrikanın baskısından olduğunu düşünüyorum başka konularda ilgilnmesede mesela bu hatunsaraylı oldu mu tarlaya bile geliyolar ki bu yözden galiba cok tutulmasının sebebi :)
FEHİM link=topic=78753.msg931845#msg931845 date=1414843371' Alıntı:
fotoları dikkatli inceledikten sonra senden birde ricada bulunayım . şiptağın traktöre bağlanan yerine birde vana alıp takarsan( tedbir için) çok daha güzel olur.
ne demek emir olarak görürüm abimde nicin vana koyacam tam anlaymadım acılıp kapanmasına engel olmak icin mi abi :) tekrar teşekkürler :)

ne demek emir olarak görürüm abimde nicin vana koyacam tam anlaymadım acılıp kapanmasına engel olmak icin mi abi :) tekrar teşekkürler :)

çoğunlukla gübre serpmek için tarlaya giderken deposunu evden doldurup gidiyoruz. yolda elimiz farkında olmadan piston koluna takılıp serpme makinasının içinde gübrenin boş yere yola akmasına neden oluyor buralarda veya hidroliğe pislik geliyor kendiliğinden açılıyor. yani genel tedbir için yazdım taktir senin...

FEHİM link=topic=78753.msg931900#msg931900 date=1414855361' Alıntı:

çoğunlukla gübre serpmek için tarlaya giderken deposunu evden doldurup gidiyoruz. yolda elimiz farkında olmadan piston koluna takılıp serpme makinasının içinde gübrenin boş yere yola akmasına neden oluyor buralarda veya hidroliğe pislik geliyor kendiliğinden açılıyor. yani genel tedbir için yazdım taktir senin...
anladım abi zaten yol uzun olunca jaktan kaynaklanan ufak damlatmalarda acılmasına veya kapanmasına sebeb olur tavsiyen icin teşekkürler yapacam kısmet olursa :)