johndeere 6215 mazot sorunu

değerli trakkulüp üyeleri sizden bir konuda yardımlarınızı bekliyorum.4 ay önce almış olduğum2005 model johndeere 6215 traktörüm son 15 gündür depodaki mazotun yaklaşık 50-60 litresini yaktıktan sonra motor stop ediyor(depo 180 litre mazot alıyor).hortumları ve depodaki mazot borularını söktük kontrol ettik bir sorun yok.bizim ilçedeki servis çözemedi sorunu.sizlerin yorumlarını bekliyorum.

Ynt: johndeere 6215 mazot sorunu

gocabolulu link=topic=78760.msg931961#msg931961 date=1414864117' Alıntı:
motor stop ettikten sonra mazot deposunun kapagını açtığınızda vakum yapıyorsa depo kapagını bi değiştirin...
Aynen. Bence de depo kapağından kaynaklı gibi sorun.
Traktör mazotu çektikçe vakum yapıyo ve bi süre sonra da hava yapıyo depo hava almadığı için.

bende mazot kapağından kaynaklı olduğunu düşünerek kapağı sık sık açıp kapayarak denedim. her defasında mazot belirli bi seviyeye gelince stop ediyor.servis daha traktördeki uyarı lambalarının ne olduğunu bilmiyor :D

Kapaktan olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz depo kapagını sökün kapak yerine bir bez baglayın 1 gün bu şekilde çalıştırın bakalım ne olacak ? ford 3600 de başımıza gelmişti.

hemserim benzer sorunu bende yasadım yakın zamanda 3 seyden olabilir geridonuş hortumuyla depo hortumu ters takılmıs olabilir yada mazot filtresi tıkanmıstır benimkinde sorun oydu geri donus hortumunu sıkıştırınca calışıyodu filtreyi degiştim duzelmedi geri donus hortumunu daraltırdım içine metal bi ince delik boru taktırdım inanırmısın herşey duzeldı motorun çekişi yakıtı bile fark etti