mini bahçe traktörü tavsiyesine ihtiyacım var

Ynt: mini bahçe traktörü tavsiyesine ihtiyacım var

parasızlık ve yokluğu iyi bilirim hurdacıdan topladığım parçalar ile anca bu kadar yoncayı dikecek parayı kredi ile başardım

Başkan azim azim en önemli silahımız inanırmısın Allahım günah yazmasın gün geliyor sigara alacak para bulamıyoruz ,ve zarzor borca iş yapmaya çalışıyoruz neden ? çünkü hayvanlar gözüme bi baktımı içim yanıyor bende her gün internete televizyonda görüyorum adamlar uzyadan traktör yönetiyor , ahırını adam iş yerinden yönetiyor tamam kardeş Maşallah onlara ama benim imkanım yok napım bende isterim onların gibi olmak ama malesef olmuyor iki yakam zarzor bi araya geliyor allah sonumuzu hayır etsin

bahçemde köpeklerim ve tavuklarım var geçen kış bu hayvanları aldığıma pişman oldum allahım ben ne yaptım diye sinirden defalarca ağlama derecesine geldim daha kendi karnımı doyuramıyorken nasıl böyle bir hata yaptım diye artık hata yapmadan ilerlemek zorundayım borç para ile keçi aldım ama bu kış geçen sene yaptığım hatayı yapmamaya çalışıcam yıl başına kadar onlara iyi bakmam gerekiyor hatta yılbaşı değil benim yanımda oldukları sürece iyi bakmam lazım yem taşınacak su taşınacak ot biçilecek onun için sağlam dayanaklı az yakan bir traktör almam lazım 20 gündür resmen sırtımızda su taşıyoruz allah yardımcımız olsun

Tavuk dedinde aklıma geldi yau bende 6 tavuk vardı 30 Metre ilerimdeki tarla sahibi komşum geldi kardeş tavukların ekili Mısırlarımı yiyor flaan filan laf etti bununla biz başladık kavgaya zuha-*-s
Sonra ben hırs yaptım 6 tavuk 1 horoz oldu mu sana 150 Tane cıvarı piliçler ve civcivlerle beraber güçç*-*
Adam bana birşey de diyemiyor *098*-
bu kış işallah stacam yıl başından sonra fiyatlar artar diyorlar köy tavuğu iyi para ediyormuş

akula link=topic=78785.msg934098#msg934098 date=1415565807' Alıntı:
ha komşuları zeytinlikleri sürer biraz keçi sütü satabilirsem bu seneyi de bir şekilde atlatırım inşallah
Benim büyük dedem Yörük göçebe Sakaryaya yerleşiyor Koyun sürüleriyle birlikte başlıyorlar süt satımına Dedem ovadan daha kırsala yerleşiyor orada büyük baş hayvana başlıyor büyük dedemi de bayırdan indirip yanına alıyor sonra babam dünyaya geliyor o koyunlara çobanlık yapıyor sonra babam büyor oda dedemin yanına aynı şekilde bi ahır yapıyor ,
Ben de şuanlık 40 Başlık bi ahır işletiyorum toplamda 25 Büyük 15 küçük 150 cıvarıda tavuk 10 Köpek 2 kedim var.

BURADA ASIL KONU BİZİM AİLE TAM 3 KERE İFLAS ETMİŞ VE BÜTÜN MALARINI KAYBETMİŞ TEKRARDAN AYNI KONUMA GELMİŞ İBR AİLE:) :D

aynen öyle bence has köy tavuğu ise deli para eder dikkat et piyasada çok genetiği ile oynanmış tavuk var organik üretip birde sertifika alırsan tadından yenmez sakaryada yaşıyorsun sizin oraların iklimide uygun istediğin gibi üretim yaparsın ama :D sen bir çit yada tel örgü çek
komşu tavuğu yediği iki darı tanesini bilir ama bıraktığı gübreyi eşelenirke toprağı havalandırdığı bilmez