JOHN DEERE LER İLE tavuk gübresi (pis işler) ÇEKİYORUZ(VİDEO+FOTO)

İyi sabahlar arkdaşlar 29 ekimde 4 traktör bizim yakın köyün muhtarının tarlasına tavuk sadırı çekip dağıttık 4 traktör gittik

jd 5050e kabinli

jd 5050e
jd 5050e
jd 5055e
5-6 ton arası arası attık çıktığımız yerler çok çok dik özellikle tarlanın rampası 5050e düz rampalarda seri 2 seri 3 arası gitti tarla rampasında 6 ton sadırı seri1 le çıkardı.umarım beğenirsiniz
paylaşım için teşekkürü çok görmeyiniz saygılar selamlar

Ynt: JOHN DEERE LER İLE tavuk gübresi (pis işler) ÇEKİYORUZ(VİDEO+FOTO)

maşallah JD cenneti:)

yalnız Eyüp.. sana colanın sırrından bile önemli bi sır vercem.. bi anda motorun 2 kat yük çekmeye başlıyacak!

şaka değil.. ısrar edecem..

burda köylerden toplu ağaç kesip tomrük çeken bi ekip var.. birinde LS birinde Tümo birinde Erkunt var.. 1 ' i motordan memnun değil, değişcek.. biri orta şeker-kararsız.. biri memnun..

3 ' ünün de römorkları sizinkiler gibi..

'dedimki alın bizim 14 tonluk tandem römorku 3 sefer yerine 1 sefer atarsınız'

'ÇOK büyük' dediler

sonra elimize 8 tonluk ikiz dingil geçti..

'bi ver deneyelim dediğin gibi çıkarsa belki alırız' dediler..

kendilerine 5-6 ton tomruk atıp freninden-çekişinden şikayet ede ede geldikleri.. bide çalıştıkları yerle hep çamur-eğim vs..

bizimkine 9 TON ' a kadar atıp gile oynaya gelmişler.. 3 ' ü birden geldi.. boşuna çile çekiyormuşuz dediler.. römorklardan satı-parayı denkleştirip bizimkinden alacaklar, yada bizimkini..

KİM ne derse desin aynı motoru 2 kat güçlendirmek ÇOK zor bi iş.. değişmekse ÇOK pahalıdır..

SADECE römorku değişerek 5-6 ton değil 8-10 TON taşırsınız desem inan vesselam.. dediğim olmazsa ben alacam römorkunu..

Gördüğüm kadarıyla çok nakliyen var.. bismillah de al bitane TANDEM.. sizin orda aç bi çığır.. vesselam:)

Hay MAŞALLAH 1001 kere Maşalahhh *098*- *098*- *098*- *098*- *098*-
Toplu dolaşmayın yau miletin gözü kalır zuha-*-s
Olan var olmayan var zuha-*-s
Gübreyi tarlayamı atıyorsunuz yoksa satıyor musunuz?

kolay gelsin güzel paylaşım olmuş kardeşim eline saglık

ama demeden geçemeyecegim bu römorklardaki tavuk gübresiyse 5-6 ton imkansız
( bunu polemik yaratmak için demiyorum ama aşagı yukarı aynı ebatlarda römorklar kullanıyoruz ve tavuk gübresi bukadar agır olmaz )

YAVUZ_13 link=topic=78786.msg934130#msg934130 date=1415572470' Alıntı:

( bunu polemik yaratmak için demiyorum ama aşagı yukarı aynı ebatlarda römorklar kullanıyoruz ve tavuk gübresi bukadar agır olmaz )

bu yorumu ben yapacaktım ama eyüp reis yanlış anlar diye yapmadım en fazla geleceği 3 ton

ustam 5-6 ton gelebilir eğer tavuk kümesinden çekiyolar ise kümesin tabanı ıslaktır dolayısıyla gübrede ıslak olabilir 6 ton olmaz ama 5 ton rahat bence gelir

mf-bolu link=topic=78786.msg936940#msg936940 date=1416327924' Alıntı:
ustam 5-6 ton gelebilir eğer tavuk kümesinden çekiyolar ise kümesin tabanı ıslaktır dolayısıyla gübrede ıslak olabilir 6 ton olmaz ama 5 ton rahat bence gelir

elbette hayvan gübreleri büyükbaş küçükbaş yada kümes hayvanı olsada illaki agır olur ıslaksa
ve genelde ıslak hayvan gübreleri toz halinde degide kesekler halinde olur fakat fotograflardaki gübreler saman gibi gözüküyor yani epey kuru gözüküyor
birde bu boyutta bir römorka 5-6 ton yük atarsanız bu römorkun lastikleri epey ezilir esner yükten dolayı
hatta traktörün arka lastigide biraz ezilir römorkun agırlıgının baskısından dolayı
fakat fotograflarda lastiklerde hiç ezilme yada esneme yok

busene yazın aşagı yukarı aynı ebatlarda römorkla sıva kumu getirdim mahallemizin camisine
6 ton dedi yükleyen kepceci gerçi onlar mikap diyorlar 1 mikap yanlış degilsem birbuçuk veya 2 ton onların deyimiyle
herneyse 6 ton kumu yiyince römork dingilindeki makaslar dümdüz oldu lastikler nerdeyse yarıyarıya esnedi traktörün arka lastigi bile aşırı ezilip esnedi oysa lastiklerin hava miktarını evden çıkmadan fazlalaştırmıştım :)

UÖZKAN.77 link=topic=78786.msg932121#msg932121 date=1414914309' Alıntı:
maşallah JD cenneti:)

yalnız Eyüp.. sana colanın sırrından bile önemli bi sır vercem.. bi anda motorun 2 kat yük çekmeye başlıyacak!

şaka değil.. ısrar edecem..

burda köylerden toplu ağaç kesip tomrük çeken bi ekip var.. birinde LS birinde Tümo birinde Erkunt var.. 1 ' i motordan memnun değil, değişcek.. biri orta şeker-kararsız.. biri memnun..

3 ' ünün de römorkları sizinkiler gibi..

'dedimki alın bizim 14 tonluk tandem römorku 3 sefer yerine 1 sefer atarsınız'

'ÇOK büyük' dediler

sonra elimize 8 tonluk ikiz dingil geçti..

'bi ver deneyelim dediğin gibi çıkarsa belki alırız' dediler..

kendilerine 5-6 ton tomruk atıp freninden-çekişinden şikayet ede ede geldikleri.. bide çalıştıkları yerle hep çamur-eğim vs..

bizimkine 9 TON ' a kadar atıp gile oynaya gelmişler.. 3 ' ü birden geldi.. boşuna çile çekiyormuşuz dediler.. römorklardan satı-parayı denkleştirip bizimkinden alacaklar, yada bizimkini..

KİM ne derse desin aynı motoru 2 kat güçlendirmek ÇOK zor bi iş.. değişmekse ÇOK pahalıdır..

SADECE römorku değişerek 5-6 ton değil 8-10 TON taşırsınız desem inan vesselam.. dediğim olmazsa ben alacam römorkunu..

Gördüğüm kadarıyla çok nakliyen var.. bismillah de al bitane TANDEM.. sizin orda aç bi çığır.. vesselam:)
çok saol abi tavsiyen ve yorumun iiçin ama biz bağcılık yapıyoruz dediğin romork bize çok büyük gelir bağın arasın giriyoruz romorkla üzüm zamanı kamyona çekmek için ama bundan bir yada 2 ay önce niğde tarım fuarına gittim orda bir romork gördüm caselli marka bittim tam bağcılar için ama araştıracam abi çok saol saygılar selamlar :)
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=78786.msg932124#msg932124 date=1414915458' Alıntı:
maşallah.kolay gelsin eyup bey.
saol abi teşekkürler :)
hüso55 link=topic=78786.msg932140#msg932140 date=1414923190' Alıntı:
saolun teşekkürler :)
berat.yzn link=topic=78786.msg932187#msg932187 date=1414933547' Alıntı:
Kolay gelsin güzel paylaşım yeşil yeşi $$$ :D
teşekkürler saolun :)
lordsaar link=topic=78786.msg932192#msg932192 date=1414934319' Alıntı:
Hay MAŞALLAH 1001 kere Maşalahhh *098*- *098*- *098*- *098*- *098*-
Toplu dolaşmayın yau miletin gözü kalır zuha-*-s
Olan var olmayan var zuha-*-s
Gübreyi tarlayamı atıyorsunuz yoksa satıyor musunuz?
saol abi :) teşekkürler yok ikişer ikişer gittik :)
rfn26 link=topic=78786.msg932496#msg932496 date=1415005417' Alıntı:
Güzel paylaşım olmuş. Eline emeğine sağlık Eyüp kardeş. alk-*s alk-*s alk-*s
saol irfan abi :)
YAVUZ_13 link=topic=78786.msg934130#msg934130 date=1415572470' Alıntı:

saol abi teşekkürler ama 5 ton rahat geliyordu kantar vardı muhtarda ama iş acele olduğu için tartamadık :( ama bundan 2-3 ay önce 5050e ye 6400 kg net mucur atmıştık
mf-bolu link=topic=78786.msg936940#msg936940 date=1416327924' Alıntı:
aynen usta ama daha önce 6 tonu geçkin mucur attığımızda olmuştu.
Ercan AYKUŞ link=topic=78786.msg936942#msg936942 date=1416328007' Alıntı:
Kolay gelsin Reis *098*-
saol ercan abi :)
nailyetek link=topic=78786.msg936958#msg936958 date=1416329018' Alıntı:
Kolay gelsin Reis, sayfanın açılması 5 dk. sürdü :) sonra deme millet neden yorum yazmıyor :) Teşekkürler,
saol Nail abi nedemek senin canın saolsun :)
YAVUZ_13 link=topic=78786.msg937048#msg937048 date=1416338139' Alıntı:
elbette hayvan gübreleri büyükbaş küçükbaş yada kümes hayvanı olsada illaki agır olur ıslaksa
ve genelde ıslak hayvan gübreleri toz halinde degide kesekler halinde olur fakat fotograflardaki gübreler saman gibi gözüküyor yani epey kuru gözüküyor
birde bu boyutta bir römorka 5-6 ton yük atarsanız bu römorkun lastikleri epey ezilir esner yükten dolayı
hatta traktörün arka lastigide biraz ezilir römorkun agırlıgının baskısından dolayı
fakat fotograflarda lastiklerde hiç ezilme yada esneme yok

busene yazın aşagı yukarı aynı ebatlarda römorkla sıva kumu getirdim mahallemizin camisine
6 ton dedi yükleyen kepceci gerçi onlar mikap diyorlar 1 mikap yanlış degilsem birbuçuk veya 2 ton onların deyimiyle
herneyse 6 ton kumu yiyince römork dingilindeki makaslar dümdüz oldu lastikler nerdeyse yarıyarıya esnedi traktörün arka lastigi bile aşırı ezilip esnedi oysa lastiklerin hava miktarını evden çıkmadan fazlalaştırmıştım :)
haklısındır abi ama bundan 3-4 ay önce 6 tonu geçik mucur atmıştık 5050e ye romorkda fazla bir esneme olmadı bizim gene forumda üye baba540 var oda 6400 kg kum atmıştı..ondada göremedim o kantarda ölçmüştü..bende ölçecektim ama iş acele olduğu için ölçemedik.git gel vs ama sadırcının dediğine göre 5 tona gelir dedi

Yavuz hocam burdada MÜKAF derler.. 1 mükaf kuru kum 1,3 ton.. yaşsa 1,5 ton civarıdır.. aslında bildiğim m3 (metreküp) ama öyle derler:)

Konu sahibinin müsadesiyle şu fotoyu paylaşıp ille de TANDEM diyorum.. 17-18 tonu zınk diye kaldıran damper yerinden kımıldamadı.. yaş taşlı toprak.. 20 ton diyim fazlası var eksiği yok.. ikiz dingil ağır yükte şart vesselam..

UÖZKAN.77 link=topic=78786.msg937100#msg937100 date=1416342364' Alıntı:
Yavuz hocam burdada MÜKAF derler.. 1 mükaf kuru kum 1,3 ton.. yaşsa 1,5 ton civarıdır.. aslında bildiğim m3 (metreküp) ama öyle derler:)

Konu sahibinin müsadesiyle şu fotoyu paylaşıp ille de TANDEM diyorum.. 17-18 tonu zınk diye kaldıran damper yerinden kımıldamadı.. yaş taşlı toprak.. 20 ton diyim fazlası var eksiği yok.. ikiz dingil ağır yükte şart vesselam..

abi romork çok kemikli duruyor maşşallah tam yük çekmek için bire bir ama çok büyük abi bunla bağa giremeyiz biz bağ olmasa süper buarada fiyatları nerelerde abi bunların saygılar selamlar