TT 55 4/13 Alpler pulluk ve 15 li Tiller performansı

Nimet 70 Pancar makinası ile sökümde olduğu için onun Ekipmanlarını bizim traktöre takarak sürümleri gerçekleştirdik. Toplamda 40 dönüm Tiller ve 90 dönüm 4/13 alpler pulluk ile sürüm yaptık. Bu sürümlerden sizler için kısa kısa çekimler yaptım İyi seyirler.... Ayrıca uzun zamandır trakkulüp ' ü takip ediyordum üye olmak kısmeti bugün oldu ;)

Tt 55

New holland tt 55 4/13 alpler pulluk(5)

Ynt: TT 55 4/13 Alpler pulluk ve 15 li Tiller performansı

Gerçekten on numara performans çıkarmış traktör. New Holland bir dünya markası olarak her zamanki gibi adına ve namına yakışanı yapmış hemde atom karıncası ile ;) güzel paylaşım devamını bekliyoruz.

Aramıza hoş geldiniz. Paylaşım için teşekkürler. Maşallah tt 55 güzel iyi iş çıkarmış. Çift çeker traktörün farkı ortada. *098*-

Çok iyi çekiyor hemde 4 lü 13 bravo.
54 C yi verip 65 tt 4x4 almayı düşünüyordum.Yoksa 4x4 tt 55 mi alsam kafam karıştı.
Hemde az yakar büyüklere göre.

ALANYALI07 link=topic=78797.msg932280#msg932280 date=1414952952' Alıntı:
aramiza hos geldiniz kacinci vitesde gidiyo pullukla bizim bu bolgede herkes tt55b ye biner
baska motor cok azdr ama yakit fazla bnce
Dort takviye de cekiyor buna normalde 4 12 takiyoruz seri birle rahat surum oluyor. Yakit konusunda şoföre bağlıdır kullanmayı bilmedin mi cok yakar dogru hidrolik kolunu kullanirsan az yakar. Biz bu surumde dekara 1.4 litre gibi bir yakit harcadik 12 li de ise 1.2 litreyi gecmiyor. Ister tarla olsun ister yolda olsun 15 gazi gectikce yakit artiyor.

poyraz2030 link=topic=78797.msg932265#msg932265 date=1414948290' Alıntı:
Maaşallah canavar gibi çekiyor. Toprak kum gibi. bizim buralarda tek çeker 55hp lik traktöre 3lü 8 inç pulluk ancak çekiliyor
Bizim buralarin topragi o kadar sert degildir. Bizde eskiden 2010 tt55 tek ceker vardi 3/13 alpleri seri birle cekerdi o traktor daha bi baskaydi ama buda cift ceker oldugu icin daha bi baska.

Ahmet Muti link=topic=78797.msg932288#msg932288 date=1414954180' Alıntı:
Dort takviye de cekiyor buna normalde 4 12 takiyoruz seri birle rahat surum oluyor. Yakit konusunda şoföre bağlıdır kullanmayı bilmedin mi cok yakar dogru hidrolik kolunu kullanirsan az yakar. Biz bu surumde dekara 1.4 litre gibi bir yakit harcadik 12 li de ise 1.2 litreyi gecmiyor. Ister tarla olsun ister yolda olsun 15 gazi gectikce yakit artiyor.
Kardeş yakıt konusunda tt 55 olupta şikayeti olan yok bizim köyde. Ama dediğin gibi tarlada doğru çeki kolunu kullanmak yarı yarıya yakıt tasarrufu sağlar. Bu konuda da hemen hemen tüm new holland kullanıcılarının acı bir tecrübesi olmuştur özellikle benim gibi Massey 285 den inip new hollanda binen kişiler yanlış çeki kolunu kullanır ve lan bu motor hiç çekmiyor çok yakıyor der çünkü kollar dalma yapar traktör zorlanır ama doğru çeki kolunu kullandığınız zaman hem çekiş artar hem yakıt azalır. ben her zaman her yerde söyledim ve söylerim iyiki 285 liği satıp bunu almışım hem yakıtı çok düşük hemde 285 liğin çektiğinin çok üstünde bir traktör iyi almışım yapandan Allah razı olsun ;) Traktörüyün kıymetini bil usta :)

fahriadak link=topic=78797.msg932307#msg932307 date=1414955871' Alıntı:
Kardeş yakıt konusunda tt 55 olupta şikayeti olan yok bizim köyde. Ama dediğin gibi tarlada doğru çeki kolunu kullanmak yarı yarıya yakıt tasarrufu sağlar. Bu konuda da hemen hemen tüm new holland kullanıcılarının acı bir tecrübesi olmuştur özellikle benim gibi Massey 285 den inip new hollanda binen kişiler yanlış çeki kolunu kullanır ve lan bu motor hiç çekmiyor çok yakıyor der çünkü kollar dalma yapar traktör zorlanır ama doğru çeki kolunu kullandığınız zaman hem çekiş artar hem yakıt azalır. ben her zaman her yerde söyledim ve söylerim iyiki 285 liği satıp bunu almışım hem yakıtı çok düşük hemde 285 liğin çektiğinin çok üstünde bir traktör iyi almışım yapandan Allah razı olsun ;) Traktörüyün kıymetini bil usta :)
Fahri Bey bu çeki kolundan kastınız nedir? Biraz açıklarsanız aydınlanmış olurum.

isyankar1985 link=topic=78797.msg932312#msg932312 date=1414956302' Alıntı:
Fahri Bey bu çeki kolundan kastınız nedir? Biraz açıklarsanız aydınlanmış olurum.
Kardeş Fahri Beyin kastettiği sanırsam tarla sürerken hidroliği indirdiğiniz çamurluğun hemen yanındaki yanındaki bir hidrolik kolu var, bu traktörlerde tarla sürerken çamurluğun yanındaki o çeki koluyla sürüm yapılmaz eğer onunla sürmeye çalışırsanız pulluk sürekli dalma yapar yada birazcık kaldırdınız mı hemen topraktan çıkar onun için tarla sürerken oturağın hemen yanındaki hassasiyet kolu dedikleri kol ile sürüm yaparsanız daha rahat bir sürüm yaparsınız...