Erkunt Traktör'den merhaba!

Sevgili traktör sevdalıları, sevgili çiftçiler!

Erkunt Traktör olarak bu trakkulüp.net forumunda sizlere ilk merhabamız.

Sayfamız sizlerin paylaşımıyla zenginleşecektir, bu nedenle pamuk eller klavyeye diyelim!

alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

Ynt: Erkunt Traktör'den merhaba!

Türk çiftçisi olarak sizi tebrik ediyorum ulkemize guzel ve degerli bir marka kazandirdiniz. Traktorleriniz oldukca guzel ve argeye vermis oldugunuz onem takdire sayan. Ne yazikki fiyatlar biraz pahali.

Ynt: Erkunt Traktör'den merhaba!

Erkunt ' a bizde merhaba diyoruz. İlgi gösterip katıldınız.

1- Bildiğiniz gibi fren tertibatı traktörün differansiyel içerisine alındı. Özellikle disk çoğaltma gibi geliştirmelerde yer bakımından sıkıntılar oluştuğunu biliyoruz. Benim önerim fren tertibatının traktörün dışına çıkarılarak jant ' ın iç kısmında akisle jant arasına gelecek şekilde kamyonların ön freni gibi yada uçakların freni gibi çok diskli abs fren tertibatının yapılmasıdır.

http://www.frenteknik.com/images/file/Arac_Fren_Sistemleri_20072011.pdf

2-Çeki demirinin köşebent demirden vaz geçilerek, yuvarlak 360 derece dönebilen hareket edebilir hale getirilmesi ayrıca kanca çekiye de opsiyonel olarak yer verilmesi gerekmektedir.

Diğer taraftan artık Erkunt ' un milli bir motor yapma zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu konuda pantle ilgili sıkıntıları paylaşırsanız fikirlerimizi paylaşacağız. Çünkü ruslar motor yapabiliyorsa bizde yaparız.