10 KASIM GÜNÜ ALTMIŞ SANİYE

10 KASIM GÜNÜ HAYAT

Altmış saniye durur On Kasım günü hayat
Dünyaya sunulan beden dilimizden bir ant.

”Canlı olan tadacak ölümü bir gün elbet
Türkiye, Cumhuriyet kalacak ilelebet.””

Bayrak yarıya iner Ata’ya saygısından
Çok uzağız ”Hürriyet yokluğu” kaygısından.

Etmiş Olsada Ata ahirete irtihal.
Kalbimizde sevdadır, gözlerimizde hayal.

On Kasım günü yine bütün millet huzurla
Anıyoruz özlemle, aşka, milli şuurla...

Yüzyılda bir yetişen tarihte tek önderdi
“Yurtta sulh, cihanda sulh; yaşam kul hakkı “”derdi.

Vatan için adanmış itibarlı bir hayat
Cumhuriyet yatırım, ne makam, ne saltanat.

Dokuz Eylül İzmir’de Gazi; ben, sen, o, bizdi
Şahadet parmağında “”İlk Hedef Akdeniz’di.”””

İzmir’in Kurtuluşu sanki yolun başıydı
10 Kasım Hakka teslim oluşun savaşıydı.

On Kasım günü ne yas, ne ağıt, ne dövünme.
On Kasım günü muasırlaşmayla övünme

On Kasım günü gecen senelerle yüzleşme.
On Kasım günü gelen senelerle sözleşme.

ORHAN AFACAN
İzmir-2013.11.10

Ynt: 10 KASIM GÜNÜ ALTMIŞ SANİYE

O GAZETEDEN ÇİRKİN 10 KASIM HABERİ
10-11-20140 yorum4603 okunma
AKP ' ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit Gazetesi, bugün saat 9 ' u 5 geçe yayınladığı haberle yine çirkinleşti.

Gazetenin sitesinde Atatürk’ün öldüğü saat olan 09.05’te, “Mustafa Kemal’i sevmeye mecbur muyuz?” başlıklı bir haber yayımladı. Haberin içeriğinde yer alan videoda Yazar Kadir Mısıroğlu, Mustafa Kemal ' i neden sevmediğini anlatırken, insanların Atatürk ' ü sevmek zorunda bırakıldığını söylüyor.

Mısıroğlu, söyleşide ”Buda bir dindir, Budizm. Ve putçu bir dindir… Ben iddia ediyorum ki, Buda’nın heykelinden fazla Mustafa Kemal’in heykeli vardır bu ülkede. Bu ne menem şeydir?” ifadelerini kullanıyor. Mısıroğlu videoda yer alan söyleşisinde saat 9 ' u 5 geçe siren seslerinin çalınmasıyla insanların ayakta saygı duruşunda durmasını da eleştiriyor. Saygı duruşunda durmanın insan haklarına aykırı olduğunu iddia eden Mısıroğlu, 'hangi ülkede biri ölünce, sokakta insanları bir dakika durduruyorlar?' dedi.
Kadir Mısıroğlu geçtiğimiz günlerde facebook sayfasından bu haberin duyurusunu da yapmıştı. Kadir Mısıroğlu ' nun Mustafa Kemal Atatürk ' le ilgili çirkin sözleri bu söyleşiyle de bitmiyor. Mısıroğlu ' nun facebook sayfasından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir resimde '10 Kasım ' da saat 9.05 ' de kenefe gidin, Yılbaşı gecesi de saat 24 ' de kenefe gidin. Husumetinizi, hissiyatınızı diri tutun.' denildi.

Yeni Akit Gazetesi ' nin bugün 10 Kasım ile ilgili yaptığı çirkinlik ilk değil. Gazete geçen yıl yine 10 Kasım ' da Radikal İslamcı içizgide olduğu anlaşılan Sancaktar adlı bir derginin'Olmasaydı da olurduk' ilanını yayınladı. Çok tartışılan bu ilan Avukat Onur Cingil tarafından dava edilmiş, mahkeme ilanı basın özgürlüğü olarak değerlendirerek beraat kararı vermişti. Onur Cingil, Yeni Akit Gazetesi ' nin bugünkü çirkinliği hakkında şunları söyledi:

Geçen yıl yapılan çirkinlik, hatta densizlik, mahkemenin verdiği karar neticesinde oluşan cesaret ortamı da düşünüldüğünde, bu yıl Akit Gazetesi ve Kadir Mısırlıoğlu ortaklığı ile gerçekleştirilmiştir. Saat 9 ' u 5 geçe hangi maksatla olduğu belli olur şekilde bir video haber koyarak Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk ' e hakaret etme gafletinde bulunularak bir suç işlenmiştir. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bu suçu işleyenlerle ilgili hukuki mücadelem olacaktır.

Gazetenin internet sitesine şuanda ulaşılamıyor. Siteye tıklayanlar Error-521 Hatasıyla karşılaşıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ORHAN AFACAN

bırakmıyorlar atayı rahat yerinde yatsın mekanı cennet olsun kabri nurla dolsun olmasaydı adları ali yusuf ömer ayşe fatma hatice değil sarkisyan agopyan ketty olacaktı kim bilir ne halde olacaklardı mektepli cahiller...

• Beğen

ben siyaseti sevmem sadece tarihimi severim

http://www.ataturkdevrimleri.com/resim-174-cumhurbaskani-gazi-mustafa-kemal-orman-ciftligi-nde-traktor-surerken-14-temmuz-1929-.html

Bu resim bana ATAMI niye sevmem gerektiğini anlatıyor

O yazarlara ben cevap vermim Kamer abim versin zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
Fatma Şahin, Kamer Genç ' in sorusuna çıldırdı!

TÜM TÜRK ULUSUNUN BAŞI SAĞOLSUN

Not:Yetkililer aşırı siyaset iceridiğini düşünürlerse sile bilirler saygılar!!

• Beğen

FEHİM link=topic=78954.msg934288#msg934288 date=1415648526' Alıntı:
terbiyesizliği ve KARA cahilliği kendini bağlar diyecem de bana da yazıyı okuttunuz ya ne diyeyim sizlere.
not: YAVUZ arkadaşın verdiği haber içindir.

valla abi aslında paylaşmayacaktım haberi ama insanımız görsün işte kim nedir kim kimdir kim neye hizmet eder

• Beğen

uyy-*snHala cehalet devam ediyo bu ulkede acaba bu yazarlarin kaci omrunu savaslarla gecirebilecek yurege sahip . hepsi hain bunlarin bari komsu ulkelerin halinden ders alin

• Beğen