+ Konuya Cevap Yaz
13 sonuçtan 1 ile 13 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  30 Aralık 2012
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,129
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  [size=24pt]Hayvancılık sektörüne devrim gibi model![/size]
  Türk girişimci tarafından bir ilke imza atılarak hayata geçirilen Tarımsal Kümelenme Modeli verim rekorları kırıyor.

  22 yaşında profesyonel olarak iş hayatına atılan ve bu zamana kadar otomotivden tekstile ve AVM sektörüne kadar bir çok alanda kuruculuk, genel müdürlük ve yönetim kurulu başkanlıkları yaparken tüm kariyerini bir kenara bırakıp 2006 yılında hayvancılık işine giren ve kısa zamanda Avrupa’nın en modern çiftliğine sahip olan Dursun Akdağ bu gün geldiği noktada rakiplerine adeta parmak ısırtıyor.

  KRALLARA DANIŞMANLIK VEREN İSİMLERLE ÇALIŞTI

  Bir yıl boyunca hayvancılık alanında ciddi analiz çalışmaları yaptıktan sonra sistemdeki eksikleri masaya koyarak 2006 yılında Kırklareli bölgesinde sektöre giriş yapan Akdağ, işe ilk olarak dünya çapında alanında uzman olan ve krallara dahi danışmanlık yapan Dr. Dennis L. Armstrong ve Prof. Dr. Fred Delfino gibi ünlü isimlerden danışmanlık alarak başladı.

  Onlardan aldığı bilgileri ve uzun yıllar boyunca edindiği yöneticilik deneyimini bilimsel metodlar ile birleştiren Akdağ, tüm tecrübeyi hayvancılık sektörüne aktarınca zirveye doğru giden yolun kapılarını da aralamış oldu.

  AVRUPA ' NIN EN BÜYÜK SÜT ÜRETİCİSİ

  10 bin hayvan ve günlük 150 ton süt kapasitesi ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük süt işletmesine sahip olan Dursun Akdağ’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik ise kendisinin geliştirdiği Tarımsal Hayvancılık Kümelenme Modeli…  DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARACAK!

  150 milyon dolar yatırım yaparak geliştirdiği sistem ile hayvancılık ile tarımı birbirine entegre eden Akdağ, modelinin Türkiye’nin kaba yem ve hayvan ithalatını da tamamen bitirip dışa bağımlılıktan kurtaracağını öne sürüyor.

  HER ALAN İHTİSASLAŞTIRILDI

  Klasik çiftliklerde tüm işlemler bir arada yapılırken Akdağ’ın geliştirdiği Tarımsal Kümelenme Modeli ' nde tüm alanlar ihtisaslaştırılarak uzman ekipler tarafından kontrol ediliyor ve verim maksimum seviyelere çıkartılıyor.

  10 büyük tarım ve hayvancılık çiftliği bulunan Akdağ ' ın geliştirdiği Tarımsal Kümelenme Modeli ' nde 10 çiftlikten gelen düveleri yetiştiren Düve Yetiştirme Merkezi, 10 çiftliğin yem ihtiyacını karşılayan Yem Hazırlama Merkezi, et üretimi gerçekleştiren Besi Merkezi, süt ve buzağı üretimi için Süt işletmeleri ile birlikte çiftliklerin enerji üretimi içinde yine hayvanlardan çıkan gübrelerin toplandığı ve enerjiye dönüştürüldüğü Biogaz Tesisi gibi her alan için özel bir tesis bulunuyor ve tüm çiftliklerin ihtiyaçları entegre bir şekilde karşılanıyor.

  ' ' İŞİ EHLİNE TESLİM ETTİK ' '

  Sistemle ilgili bilgi veren Akdağ, çiftliklerde muazzam bir ihtisaslaşma olduğunu ve çalışan personelin de tamamen alanına odaklandığını ifade ederek, ‘’Besi çiftliğindeki veterinerlerimiz hayvanlardan daha fazla nasıl et alabilirim bunun araştırmalarını yapıyor. Düve merkezine bakan arkadaş da ' ' Ben bu hayvanı en kısa zamanda nasıl tohumlarım? Nasıl anne adayı yapabilirim? ' ' diye çalışıyor. Sütteki uzman arkadaş ise ' ' Ben nasıl daha fazla süt verimi alabilirim? ' ' diye çaba sarfediyor. Yemdeki arkadaş ' ' Daha fazla ve sağlıklı yemi nasıl bir araya getirebilirim? ' ' diye alanına yoğunlaşıyor. Bakın hep ihtisaslaşma bu otomatik olarak verimi artırıyor. Verimliliğin kaynağı bu. Yani işleri parçalayıp işi ehline teslim etme ‘’ dedi.

  ' ' 6 MİLYON HAYVANI YÖNETEBİLECEK SİSTEME SAHİBİZ ' '

  İhtisaslaşmada ulaştıkları aşamanın Türkiye ' nin çok ilerisinde olduğuna da değinen Akdağ, 6 milyon büyükbaş hayvanı yönetebilecek bir sisteme sahip olduklarına da vurgu yaptı.

  REKOR KIRILIYOR!

  Türkiye ' de ve Avrupa ' da ilk defa Akdağ ' ın çiftliğinde uygulanan Tarımsal Kümelenme Modeli ile hayvan ve süt üretiminde adeta rekor kırılıyor. Sistem ile yılda hayvan başına bir buzağı alınırken Türkiye ortalaması 7 litre olan bir inekten alınan süt verimi ise 33 litreye kadar çıkartılıyor.

  150 TONU 330 TONA ÇIKARTACAK

  2018 yılı itibariyle 150 milyon dolara ilaveten 50 milyon dolarlık bir yatırım daha yaparak 20.000 dekar alanda tarımsal üretim ve 12 bin 500 anaç olmak üzere 20.000 büyükbaş hayvanla dev bir üretim hedefleyen Akdağ, 150 tonluk günlük süt üretimini de 330 tona çıkarmış olacak.

  GÜBREDEN ÇIKAN ENERJİ İLE SERACILIK YAPACAK

  Dursun Akdağ, 10 hayvan Hayvan çiftliğinden yıllık çıkan 180 ton gübreyi de elektriğe çevirmek için çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. Çiftliğe kurulan biogaz tesisi içinde toplanan gübrelerden el edilen enerji yine tüm çiftliklerin enerji ihtiyacını karşılayacakken, enerjinin belli bir bölümü 2016 yılı sonuna kadar yapılması planlanan sera için de kullanılacak. Seranın da faaliyete geçmesi ile birlikte tarımsal kümelenme modelinin tüm halkaları tamamlanacak ve tam bir entegrasyon da sağlanmış olacak. Çevre dostu bir model olarak da fark yaratan Tarımsal Kümelenme Modeli, doğadan aldığını doğaya veriyor, geri dönüşümü en yüksek tarım ve hayvancılık modeli olarak fark yaratıyor.  AVRUPA ' DAN MODELİ İNCELEMEYE GELİYORLAR

  Akdağ’ın uzman isimlerle birlikte geliştirdiği Tarımsal Kümeleme Modeli yurt içinden olduğu kadar yurtdışından da ciddi bir ilgi görüyor. Alanında dünya çapında uzman isimlerin çiftliğe gelerek sistemi incelediğini dile getiren Akdağ, ‘’ Yurtiçinden ve Avrupa’dan çiftliğe çok sayıda hoca ve öğrenci geliyor. Burada konferanslar veriyorlar. Bizde onların verdiği konferansları kayda alıp kendi içimizde değerlendiriyoruz. Böylelikle kendimizi de beslemiş oluyoruz.’’ diye konuştu.

  250 MİLYAR DOLAR CİRO HAYAL DEĞİL!

  Şu anda doğrudan 300 kişiye dolaylı olarak ise 5 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirten Akdağ, sistemin yaygınlaşmasıyla birlikte 65 milyar dolarlık tarım ve hayvancılık sektörünün cirosunu 250 milyar dolara çıkarmanın hayal olmadığını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’ Bizim artık Avrupa’yla rekabet etmemizi boş verin biz Avrupa’yı kurduğumuz çiftlikler ile şu an geçtik. Hem süt verimliliğinde geçtik hem yatırımlarla geçtik. Şu anda bu çiftlikleri gezdiğiniz zaman Avrupa’nın hiçbir çiftliğine girmezsiniz. Yani Avrupa’nın çiftliklerinin üstünde fersah fersah bilgi birikim var burada.’’  RUSYA ' NIN BİM ' İ İLE ANLAŞMAK ÜZERE
  Türkiye’nin en büyü süt tedarikçisi olduklarını ve ürettikleri sütleri Ülker, Bahçıvan, Danone gibi dev markalara sattıklarını aktaran Akdağ, Avrupa ile yaşanan kriz sonrası Rusya’da marketlerin raflarının boşaldığını ve bunun üzerine harekete geçtiklerini belirterek, ‘’Rusya’nın 8 bin 500 mağazalı, 18 milyar Euro cirolu marketler zinciri olan Esta Group’a Ruslar’ın damak zevkine göre peynir numuneleri yapıp gönderdik. Olumlu sonuçlanırsa onlara ihracat yapacağız.’’ diye konuştu.

  KATARLI ORTAK GELİYOR

  Yonca Hayvancılık ' a ortaklık ya da satın alma teklifleri geldiğini ve gelen yabancılar arasında Katarlılar ' ın da bulunduğunu aktaran Akdağ, ‘’Katarlılarla yatırım büyütme gücümüz oldu. Katar’da şu anda çok büyük bir grupla bir araya geldik. Hem ortaklık konuştuk hem hissemizi bir fona alıp büyütüp tekrar satma yönünde bir çalışma yapıyoruz.’’ dedi.

  YIL SONUNDA HALKA ARZ EDİLECEK

  Halka arz çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Akdağ, ‘’ 11. Ayın sonu ve 12. ayın ortalarına doğru bu işlemi başlatmayı planlıyoruz. Şu an mali tabloların sonuna geldik. Müracaatlarımızı yaptık.’’ diye ifade etti.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,473
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  sanayinin ticaretin olduğu gibi tarımında bel kemiği KOBİ.. yani küçük ve orta büyüklükteki işletmeler aslında..

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  07 Ağustos 2013
  Şehir
  konya
  Yaş
  34
  Mesajlar
  50
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Arkadaşlar örnek olarak kesidini almış olduğunuz Dursun AKDAĞ isimli şahsın birsürü yolsuzlukla ilgili dosyası meclise sunulmuştur bizler gibi artırdığıyla hayvancılık yapmadan kısa sürede hızlı zengin olanlardandır... :S bence böyle birinin sitede yaptıkalrının aktarılmasının uygun olmadığını düşünüyorum

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  30 Aralık 2012
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,129
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Alıntı hyavuz1903 link=topic=78972.msg934836#msg934836 date=1415796611 Nickli Üyeden Alıntı
  Arkadaşlar örnek olarak kesidini almış olduğunuz Dursun AKDAĞ isimli şahsın birsürü yolsuzlukla ilgili dosyası meclise sunulmuştur bizler gibi artırdığıyla hayvancılık yapmadan kısa sürede hızlı zengin olanlardandır... :S bence böyle birinin sitede yaptıkalrının aktarılmasının uygun olmadığını düşünüyorum
  Hocam ne yaptığını biliyorum, ama haber hayvancılıkla ilgili o yüzden koydum Bu arada söyleyeyim haber7.com sitesinden haber Adamı aklama çabaları olabilir

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  zuha-*-s

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  bizim Yörüklerin bi lafı vardır : HISLI GİDEN ATIN . . . . SEYREK DÜŞERMİŞ zuha-*-s

  O yüzden bu abimize bol kazançlar diyorum şayet ilerde sıkıntıya girerse hertürlü inek alınır 2 doğurmuş ve bızasıyla , 1500 TL den 1 kuruş fazla vermem . zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  01 Kasım 2014
  Şehir
  Kırşehir
  Yaş
  30
  Mesajlar
  285
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Kurban önceside ithalat olacak vs vs diye malların fiyatını alta çekme çabasında bulunan ekipden sanırım

 8. #8
  entelmaganda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  03 Nisan 2010
  Şehir
  ödemiş
  Yaş
  23
  Mesajlar
  1,257
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Pek akılcı gelen bi yazı değil . Böyle gazlamli yazıların nasıl olduğunu biliyorsunuz zaten.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  05 Kasım 2013
  Şehir
  Adapazarı-SAKARYA
  Yaş
  35
  Mesajlar
  609
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Yanlız bu abimiz kendi ayana sıkar ital hayvan gelirse baksana 20.000 büyük baş diyor 1 TL baskül düşse bu adam iflaz eder. zuha-*-s güçç*-*

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  01 Kasım 2014
  Şehir
  Kırşehir
  Yaş
  30
  Mesajlar
  285
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Alıntı lordsaar link=topic=78972.msg935063#msg935063 date=1415825640 Nickli Üyeden Alıntı
  Yanlız bu abimiz kendi ayana sıkar ital hayvan gelirse baksana 20.000 büyük baş diyor 1 TL baskül düşse bu adam iflaz eder. zuha-*-s güçç*-*
  fiyatları aşağı çekip kendi toplayıp kestirecek belkide , herşey beklenir bunlardan

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  18 Nisan 2010
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  33
  Mesajlar
  6,771
  Adı geçen
  65 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Daha ilk paragrafı okuduğumda, mevz-u bahis arkadaşın kolpacı olduğuna kanaatim kesinleşti

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  20 Aralık 2008
  Şehir
  Çanakkale
  Yaş
  38
  Mesajlar
  112
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Adamın hayat hikayesine bakarsanız şuan 34 yaşındaymış. Fakir ve okuma yazma bilmeyen bir ailenin çocuğuyum diye tanıtmış kendisini. İktisat fakültesi kazanmayı kafaya koymuş ve 3 yıl kazanmak için uğraşmış. 22 yaşında bir şirketin yöneticisi olmuş, okuluna ara vermiş sonra 2 yıllık okulu 6 ayda bitirmiş, 12 yıllık iş hayatında 20 tane şirket kurmuş, ( bir dergiye verdiği röportajda 12 yıl içerisinde iflas edip sıfırladığını söylemiş) müthiş bir hayat hikayesi...

  Bu arada bu beyfendi bankalardan aldığı 2 yıl ödemesiz milyon dolarlık kredilerle gündeme gelmiş.

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  30 Aralık 2012
  Şehir
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,129
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Hayvancılık sektörüne devrim gibi model!  Yahu ikinci bir Reza Zarrap adam işte haber7.com sitesinden haber zaten bunlar aklama haberleri hep işte, son günlerde meçliste bu adamla ilgili soru sorulunca bu röportaj yapılmış anlaşılan

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. sıkıntıda olan hayvancılık sektörüne çare olur inşallah.
  Konu Sahibi Hacı Mehmet COŞKUN Forum Diğer
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 18.Aralık.2012, 09:11
 2. Trafikte devrim gibi uygulama!
  Konu Sahibi şerefli1 Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02.Eylül.2012, 20:40
 3. 2011 model o gibi hiç kullanılmamış bozkurt mibzer
  Konu Sahibi xdragonx Forum Tarım Ekipmanları
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 24.Ağustos.2012, 12:05
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Mart.2011, 11:43
 5. Tarım Bakanlığından devrim gibi iki karar
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Nisan.2009, 16:23

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status