PTO İş Güvenliği!

Ynt: PTO İş Güvenliği!

kuyruk miline takılan şaftlarda kesinlikle muhafaza şart. Ayrıca bol paçalı uzun kollu sarkık kıyafetler ile böyle işler yapılmaması lazım.
Dipnot: Koskoca Case çamurluktan kontrol düğmesi bile var ama kanca kol yok :D

Barış UZEL link=topic=78991.msg934597#msg934597 date=1415735453' Alıntı:
kuyruk miline takılan şaftlarda kesinlikle muhafaza şart. Ayrıca bol paçalı uzun kollu sarkık kıyafetler ile böyle işler yapılmaması lazım.
Dipnot: Koskoca Case çamurluktan kontrol düğmesi bile var ama kanca kol yok :D
Kanca kol kulanmadım ama delik kol daha avantajlı deilmi cıkma olasılığı az ,Kanca Kolda 1-2 santim boşluk var o ilerde dezavantaj olmazmı sizce?

lordsaar link=topic=78991.msg934598#msg934598 date=1415735833' Alıntı:
Kanca kol kulanmadım ama delik kol daha avantajlı deilmi cıkma olasılığı az ,Kanca Kolda 1-2 santim boşluk var o ilerde dezavantaj olmazmı sizce?
Yıllardır kanca kol kullanıyorum hiç çıkma olayı olmadı ve ekipman takarken daha pratik oluyor. Kancalar için emniyet pimleri de mevcut. Onları taktığınız zaman istesenizde kancayı açamazsınız

lordsaar link=topic=78991.msg934598#msg934598 date=1415735833' Alıntı:

Kanca kol süper bişey fakat her ekipmana uymuyo uyması için bütün gerekli malzeleri alacan ki buda bu sartlarda mümkün degil :(

Barış UZEL link=topic=78991.msg934600#msg934600 date=1415735984' Alıntı:
Yıllardır kanca kol kullanıyorum hiç çıkma olayı olmadı ve ekipman takarken daha pratik oluyor. Kancalar için emniyet pimleri de mevcut. Onları taktığınız zaman istesenizde kancayı açamazsınız
Anladım çok sağolun işallah ilerde 5085 m JD alırsam onda kanca var dikkat ettim ama 2 santim bi boş duruyor onu kendimiz ayarlıya biliyormuyuz peki ve sabit koldaki gibi içerisindeki yuvarlak halkanın da avantajı varmıdır kancada , örnek vermem gerekirse benim Kol destekleirmden biri koptu , sonra bi baktım ki Puluk tek tekkol gidiyor Çıkan kolu taktım yerine ama destek kolunun altındaki destek ve pim düşmüş mecburen sanayiye gittik ama sadece Kopan yerde hasar vardı geri kalan kollar sağlamdı bi zarar vermedi

lordsaar link=topic=78991.msg934608#msg934608 date=1415736565' Alıntı:
Anladım çok sağolun işallah ilerde 5085 m JD alırsam onda kanca var dikkat ettim ama 2 santim bi boş duruyor onu kendimiz ayarlıya biliyormuyuz peki ve sabit koldaki gibi içerisindeki yuvarlak halkanın da avantajı varmıdır kancada , örnek vermem gerekirse benim Kol destekleirmden biri koptu , sonra bi baktım ki Puluk tek tekkol gidiyor Çıkan kolu taktım yerine ama destek kolunun altındaki destek ve pim düşmüş mecburen sanayiye gittik ama sadece Kopan yerde hasar vardı geri kalan kollar sağlamdı bi zarar vermedi
Kanca kolun üzerindeki boşluktan bahsediyorsanız o boşluk sabittir ayarlanmaz. O yuvarlak halkanın yani dana gözü diye tabir ettiğimiz parçanın amacı ekipmanın kollar ile bağlantısını yaptıktan sonra sabit kolların içerisindeki dana göz gibi hareket edip ekipmanın rahatça çalışmasını sağlamak ve ekipman takarken o danagözü önce ekipmana takarsınız sonra traktörün hidrolik kolunu ayarlayıp kaldırdığınızda kancalar yerine oturur. Söküp takma işini daha pratik ve kolay yapmamızı sağlar.

Kanca kol ile normal kol arasında sadece pratiklik farkı var diğer yönlerde yine aynı şekilde kullanabilirsiniz.

pto ile calisirken traktörü korumak lazım bi sekilde iki gun once kendi silajimi bicerken saft patladi
patlayinca cekiye sıkıştı
traktor ariza verdi kapatti kuyruk milini ama kapanana kadar stulle paketine zarar vermis ustanin tahmini soyledigi rakam en az 6/7 bin lira masraf 500 liralik saftin yaptigi is bu