holştain süt ineği arıyorum yardım ?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım sivas kayseri memleketimdir

yeni projem için 5 aylık bir çalışma sonucu ve büyük işletmeleri gezdikten sonra bu projemi gerçekleştirmeyi karar aldım.

öncelikli olarak suan nakit olarak 35 bin liram mevcut

7 yada 8 adet inek almayı düşünüyorum satanlar var ise görüşmek isterim daha fazla da alım yapabilirm ama 35bin peşin geri kalanı 5 6 ay vade olursa 15adete kadar alım yapmayı planlıyorum mersinde de evim var orayı satmak istemiyorum şuanlık 35bin ile girmek istiyorum (batma rsikine karşı :S)hem akıl hem hayvan lazım bana

saygılar ..

Ynt: holştain süt ineği arıyorum yardım ?

Öncelikle hayırlı olsun ,
Süt inekleri için sağlam altyapı lazımdır.Yonca slaj vs temin ettinizmi ayrıca satış yeri falanda ayarladınızmı ? Alt yapınız nedirona göre daha net cevaplar verebiliriz

sivas merkezde kuruyorum işletmemi hesabıma göre yonca saman süt yemi anlaşması son olarakta 2 3 güne mısır sılajı anlaşmasına varmak üzereyim ahır kapalı 40 hayvan kapasiteli suan için kiralık ahır kullanacam 1 yıl içinde kendi arazim var kayseride orayı satıp sivas merkeze yakın bir yerden tarla alıp prefabrik ahır kurmayı planlıyorum kendi hesaplarıma göre 5 yıllık büyüme planı ve projesi çizdim tabiki süt ve et fiyatları bu şekilde giderse

2013 biçim sezonu başı için konuşacak olursak, tanıdığım bir çiftlik sahibi silajın tonunu 160 TL ' den, yoncanın tonunu da 550 TL ' den almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca kesif yemi de fabrikadan aldı, yine de iyi kazanıyor. Ancak şöyle bir şey var ki, 200 sağmalı var onun :) Bu sene 250 ' ye çıkacak. Kendiniz ekmeniz durumunda maliyetleriniz çok düşecektir, ben tanıdığa söyledim, kendi uğraşamayacağı için ve bölgesinde de çok fazla icarlık tarla olmadığı için yapamıyor. Ama imkanı olsa bir dakika durmaz icarı alır :)

niğde bor çukurkuyu kasabasına geliseniz eşden dosttan gebe düve temin edebilirsiniz en az 20yıllık geçmişiolan işletmeler mevcut ve süt verimi oldukça yuksek

poyraz51 link=topic=79001.msg1004706#msg1004706 date=1432894837' Alıntı:
niğde bor çukurkuyu kasabasına geliseniz eşden dosttan gebe düve temin edebilirsiniz en az 20yıllık geçmişiolan işletmeler mevcut ve süt verimi oldukça yuksek
bu aralar bulabilirmisiniz gelsem direk inek lazım ama buzagisiz da olabilir