Arkadaşlar 3.105 hakında bilginize ihtiyacım var :)

Öncelikle hayırlı günleriniz olsun :) bildiğiniz gibi bizde 3.105 var ve bu traktörümüzün genelde 5 6 ayda bir fren kürüğü patlatıyor tamirci tanıdık eskiden uzel servisiydi şimdi erkuntta gecti genelde onda yaparız ama nedense bu kürükten ililalah cektik artık pek önemli bişey olmasada bu gün ki gibi işin ortasında patlaması yağ damlatmasından sıkıldık artık bu konu hakında bilgisini tavsiyesini esirgemeyen abilerim kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim :)

Ynt: Arkadaşlar 3.105 hakında bilginize ihtiyacım var :)

Korugu alirken kontrol et elinle yumusak olanindan,al etrafini komle elinle gez bazilarinin bi tarafi yumusak bi tarafi sert oluyo ondan hemen patliyo yumusak ve her tarafi esit olsun bidaha sıkınti cikarmaz

Mustafa 66 link=topic=79009.msg934877#msg934877 date=1415805372' Alıntı:
Korugu alirken kontrol et elinle yumusak olanindan,al etrafini komle elinle gez bazilarinin bi tarafi yumusak bi tarafi sert oluyo ondan hemen patliyo yumusak ve her tarafi esit olsun bidaha sıkınti cikarmaz
normalde parcasını ben almam onlar takar fiyat verir ama deeiğin gibi kontrol ederim olmuyo böyle hayır önemli bişey olsa ne bilim yapılmayacak bişey yada pahlı bişey gene hak verecem de sırf fren körüğündeki yağ kacağı yözünden onca yolu yapmak istemiyorum bıtkınlık geldi acıkcası.... Teşekkür ettim :)

Mustafa 66 link=topic=79009.msg934892#msg934892 date=1415808019' Alıntı:
Onemli degil kendinde takabilirsin zaten basit bisey tekeri yuksege cikar yag akmasin
yağ bitti zaten 250 gramlık bi haznesi var :)
nailyetek link=topic=79009.msg934946#msg934946 date=1415816988' Alıntı:
Aynen, körüğü değiştirmek çok basit, zaten parasıda ucuz 5 TL gibi bir rakam.
parası hakında bişe diyemem ama basitlik hakında diyebilirim o tekelin sökülüp mazotun boşaltılması yedek deponun sökülmesi bile dert ama galiba piratik bi yolu var ben bilmiyorum demek ki :) halbuki serviste tekeli depoyu süküp körüğü değiştiriyodu ama neyse ben değiştiremem ki şimdide calışıyo hava durumu yağış gösteriyor bi zararı olmaz galiba tamirciye sordum calışmaya devam et zararı olmaz dedi artık ne derece doğru bilemem :)

Sorun cikarmi calismaya devam edince bilmem ugrasmak istemiyosan sen bilirsin tabikide ama altina yatip bi bakarsan belki nasil takilca hakkinda bi bilgi sahibi olursun kolay yolunuda ogrenirsin belki :)