Ynt: İlk traktörüm Massey Ferguson 285

Ynt: Ynt: İlk traktörüm Massey Ferguson 285

Aygün ATALIK link=topic=78989.msg934907#msg934907 date=1415812402' Alıntı:
hayırlı olsun kaça geldi

Sağolasın 19 bine aldım.Kabini yok gerçi bunun ama taktıracam bi kabin kar kış gelmeden.Motor galeride şuan halen gerçi galerininde sahibi babamın amca oğlu oluyoda pek bi aramız yoktu sonra arkamdan biton laf ederler diye biz varken gidip başka yerden aldın vsvs derler diye onun yanına gittim ordan aldım.Motoru yarın yada cuma getirecem fotolarını eklerim

Bu motor balya yapabilirmi ? Bana yapar dedi ama yinede yapanlardan öğrenmek lazım

Teşekkürler :) Yarın öbürgün fotolarınıda koyarım konuya , daha direksiyona geçip sürmek nasip olmadı ama oda olacak.Buarada ön lasitikleri 0 halde , arka lastikleride yeni kaplatılmış.2. hidrolik yapacaklar yarın öğleden sonra.Sonrada bi kepçe ve römörk alacam kısmetse

Sağolun arkadaşlar umarım berektini görürüz , Ekipman gerekiyor şimdide birde yoncalık için tarla , Gerçi bu sene balya yaptırıyorduk Adana lılara onların gazıyla bi tırmık aldık :d Motorumuz yokken aldık.Bi tane ekipman var :p

Balya makinası Pağlı gele bilir ilk etabda onun yerine 3-5 yıllık düşün olayları hemen balya makinasına abanma ikincisi 285 balya makinasını çevirir diye biliyorum tabi seninkinin bağım sız şanzımanmı onu bilmiyorum 285 kulan abiler bilir önce bi yerleş derim iyice, sonra yavaş yavaş gelirleirnle al derim borca girmeni tavsiye etmem.

lordsaar link=topic=79014.msg935009#msg935009 date=1415821844' Alıntı:
Balya makinası Pağlı gele bilir ilk etabda onun yerine 3-5 yıllık düşün olayları hemen balya makinasına abanma ikincisi 285 balya makinasını çevirir diye biliyorum tabi seninkinin bağım sız şanzımanmı onu bilmiyorum 285 kulan abiler bilir önce bi yerleş derim iyice, sonra yavaş yavaş gelirleirnle al derim borca girmeni tavsiye etmem.

Ben son 4 ayda 36 tane buzağ sattım kendi buzağlarımı.Bunun birikimiyle elimden geldiğince altyapı yapmam lazım.Ben 6 aydır işin içindeyim üniversite mezunuyum + şuan ikinci üni olarakda işletme yazdım onada devam ediyorum.Benimişim bundan sonra bu olduğu için önce altyapıyı kurmam gerekiyor.Şuan günlük havyanların gideri 150 tl bana 60 baş hayvan var.Sütçülük değil sadece üretim yapıyorum.Gelirim buzağlar sadece deyim kısacası.Benim kendi yemimi en ucuza getirmem lazım.Oyüzden bu acelem biraz.Hiç 285 aklımda yokken gittim aldım bugün.

Hayırlı olsun.285 balya makinasını rahat çevirir.Sadece fazla ses ve sıcak olur okadar.Makinayıda hasbaysız alacaksanız sıfır alın derim ikinci el alacaksanızda mumkunse tanıdıktan bulursanız daha iyi olur.Çunku balya makinaları hassas makinalardır eger zamanında hor kullanilmissa bir daha duzen tutmaz surekli arıza ondan sonra.