Anaç Koyun ve Keçi Destekleri (Son başvuru 28 Kasım)

Anaç Koyun ve Keçi Destekleri Belli Oldu
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014 yılı anaç koyun ve keçi destekleme ödemelerini belirledi.
Türkiye’de küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması, hayvancılık politikalarının etkinliğinin artırılması ve hayvan hastalıklarıyla mücadele için koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan ve damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliklerine üye olan ve hayvanları bilgi sistemine kayıtlı yetiştiricilere anaç hayvan başına yılda bir kez olmak üzere destekleme ödemesi yapılıyor.

Küçükbaş hayvancılıkta gerekli kayıt sisteminin güncel tutulmasını sağlamayı da amaçlayan 2014 yılı tarımsal desteklemeleri çerçevesinde anaç koyun ve keçi başına 20 TL destekleme ödemesi yapılacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 28 KASIM

2014 yılı anaç koyun-keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvuruda bulunması isteniyor.

Başvuru ile birlikte koyun-keçi kayıt sistemindeki işletme ve hayvan bilgilerini güncelleyecek yetiştiricilerin daha sonra güncellenmiş hayvanlarının kulak numaraları listesi bulunan dilekçe ile birlikte 28 Kasım 2014 tarihine kadar üyesi olduğu damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliğine vermesi gerekiyor.

Başvurudan sonra hayvanların ilçe müdürlüğünün yapacağı yerinde kontrol ve tespit tarihine kadar aynı işletmede bulunması zorunluluğu bulunuyor. Destekleme ödemesinden 1 Eylül 2013 tarihi ve öncesinde doğmuş olan anaç koyun ve keçiler yararlandırılacak.

Ynt: Anaç Koyun ve Keçi Destekleri (Son başvuru 28 Kasım)

lordsaar link=topic=79066.msg935606#msg935606 date=1415996862' Alıntı:
Alt kotası var sanırım bu teşviğin ,4 ay önce geldiler Devlet babadan Küpe vurdular en az 20 koyun olması gerekiyor teşvik için dediler onların yalancısıyım.

doğudur vardır öyle şeyleri ama 20 koyunun altı yapıyorsa bence hiç yapmasın zaten

Avşar Beyi link=topic=79066.msg935608#msg935608 date=1415997020' Alıntı:
doğudur vardır öyle şeyleri ama 20 koyunun altı yapıyorsa bence hiç yapmasın zaten
Gürkan kaardeş biz adımızı hayvancılıkdan almışız Koyun sesi olmassa hayatımızda çok büyük bi eksiklik oluyor benim ailem bomboş ahır variken içinde 1-2 koyun hep vardı . Şimdi bile bütün hayvanlarımı kaybetsem Koyunalrım kalır ,
Çünkü koyun bakmak gütmek başka bi hastalık (Balık tutmak gibi Ava gitmek gibi)

8 Koyun
3 Koç

lordsaar link=topic=79066.msg935615#msg935615 date=1415998156' Alıntı:
Gürkan kaardeş biz adımızı hayvancılıkdan almışız Koyun sesi olmassa hayatımızda çok büyük bi eksiklik oluyor benim ailem bomboş ahır variken içinde 1-2 koyun hep vardı . Şimdi bile bütün hayvanlarımı kaybetsem Koyunalrım kalır ,
Çünkü koyun bakmak gütmek başka bi hastalık (Balık tutmak gibi Ava gitmek gibi)

8 Koyun
3 Koç

yok ben onun için demedim , destekten faydalanmak adına isteyenler için.Bizim burada birisi var 30-40 falan koyunu var ona derim hep üye ol desteklerden faydalan vs diyede kim uğraşacak der onla.Oyüzden öyle diyorum

Ben destek alıyorum. En az 25 koyun olmalı. 20 tl desteğin 5 tl sini Birlik kesiyor. Eline 15 tl geçiyor. Verdikleri bi hizmette yok,bi yağmurluk verdiler onunda parasını aldılar amk.

adige976 link=topic=79066.msg935626#msg935626 date=1416000425' Alıntı:
Ben destek alıyorum. En az 25 koyun olmalı. 20 tl desteğin 5 tl sini Birlik kesiyor. Eline 15 tl geçiyor. Verdikleri bi hizmette yok,bi yağmurluk verdiler onunda parasını aldılar amk.

Bütün birlikler mi aynı olur ya :D Bizim diş hekimleri birliği de aynı, adamlar her sene para alıyor, para alıyor para alıyor :D Bir defter almak gerekti, matbaada bastırsam 10 TL falan, belki o kadar tutmaz :) adamlar 150 TL aldılar :) Yahu parasında değilim çalışsınlar daha fazla vereyim de yok arkadaş bizden başka herkesin derdine koşuyorlar :)