Çiftliklerin satış fiyatı yüzde 36 arttı

Çiftliklerin satış fiyatı yüzde 36 arttı
Çiftliklerin satış fiyatı ise yine aynı dönem verilerine göre yüzde 36 artış göstererek ortalama 600 bin liraya ulaştı

Ana Sayfa» Ekonomi» Ekonomi - Diğer
12.11.2014 10:32

İSTANBUL - Çiftliklerin satış fiyatı ekim ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 artışla ortalama 600 bin liraya yükseldi.

sahibinden.com ' dan yapılan açıklamada, büyük şehirlerin yoğun temposundan kaçıp, doğayla iç içe bir yaşam sürdürmek isteyenlerin çiftlikleri tercih ettiği belirtildi.

Şirketin 2014 Ekim ayı verilerine göre çiftlik sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 26 arttı. Çiftliklerin satış fiyatı ise yine aynı dönem verilerine göre yüzde 36 artış göstererek ortalama 600 bin liraya ulaştı.

Balıktan küçük-büyükbaş hayvancılığına, tavuk besiciliğinden zeytin ve meyve bahçelerine kadar yaklaşık bin 500 satılık çiftlik ilanının yer aldığı sahibinden.com ' da, en çok ilgi gören il ortalama 1 milyon 200 bin liralık satış fiyatı ile Sakarya oldu. Sakarya ' yı sırasıyla ortalama 850 bin lira ile İzmir ve 707 bin 500 lira ile Kırklareli takip etti.

Ynt: Çiftliklerin satış fiyatı yüzde 36 arttı

sahibinden.com çıktı mertlik bozuldu, tarlaların fiyatı 2 katına çıktı, dönümü 3000 lira etmeyecek yerleri 'burası tam yatırımlık' denilerek 10000 liraya satmaya çalışıyorlar. Tabi bu İstanbul ' a yakın yerler için geçerli. Sahibinden.com ' a bir bakın, dağın başını kaça satıyorlar :)

Burada suçlu kim şimdi ? Köylerden göç eden çiftcilermi yoksa onların kanını emen Devletmi ?yoksa bu piyasayı ker aracı olarak kulanmak isteyen çevrelermi?

Arkadaşlar bu basediğiniz durumdan ben baya bi basetmeye çalıştım çoğu yazımda .
Bunu şimdi kimse anlamak istemiyor yada işlerine gelmiyor.(Koynuyu biraz açim)

Adamların Parasal durumu iyi 3.000 TL yere 30.000 TL veriyor bunun neticesinde o satılan yerin eksenindeki yerlerin otamatikman değeri 3000 TL den 30.000 TL ye fırlıyor .Devlette bi zaman sonra bu Tarla görünümlü araziyi bi şekilde eksen kaydırıyor alsana verimli toprakların sonu bunun yanı sıra ya Yol vuruyor yada tiren yolu vuruyor yada doğal afet dolayısıyla bi düzenleme yapıyorlar alsana başka bi rank kapısı .

BU KONULARI ŞUAN DEVLET HİÇ UMURSAMIYOR İŞİNEDE GELİYOR AMA NE ZAMANA KADAR ORASINI ALLAH BİLİR.

lordsaar link=topic=79077.msg935846#msg935846 date=1416064829' Alıntı:
Burada suçlu kim şimdi ? Köylerden göç eden çiftcilermi yoksa onların kanını emen Devletmi ?yoksa bu piyasayı ker aracı olarak kulanmak isteyen çevrelermi?

Arkadaşlar bu basediğiniz durumdan ben baya bi basetmeye çalıştım çoğu yazımda .
Bunu şimdi kimse anlamak istemiyor yada işlerine gelmiyor.(Koynuyu biraz açim)

Adamların Parasal durumu iyi 3.000 TL yere 30.000 TL veriyor bunun neticesinde o satılan yerin eksenindeki yerlerin otamatikman değeri 3000 TL den 30.000 TL ye fırlıyor .Devlette bi zaman sonra bu Tarla görünümlü araziyi bi şekilde eksen kaydırıyor alsana verimli toprakların sonu bunun yanı sıra ya Yol vuruyor yada tiren yolu vuruyor yada doğal afet dolayısıyla bi düzenleme yapıyorlar alsana başka bi rank kapısı .

BU KONULARI ŞUAN DEVLET HİÇ UMURSAMIYOR İŞİNEDE GELİYOR AMA NE ZAMANA KADAR ORASINI ALLAH BİLİR.

Sedat senin yerinden dolayı böyle bu durumlar.İç anadolu köylerinde böyle bir durum yok misal sen orada 15 liraya balya alıyorsan burada 5 lira , gerçi buradakiler satıyor sizede o balyayı 15 lirayada.Sizin ora sanayileşiyo hep orada arazi kalmaz yaptırmazlar

Avşar Beyi link=topic=79077.msg936386#msg936386 date=1416174328' Alıntı:
Sedat senin yerinden dolayı böyle bu durumlar.İç anadolu köylerinde böyle bir durum yok misal sen orada 15 liraya balya alıyorsan burada 5 lira , gerçi buradakiler satıyor sizede o balyayı 15 lirayada.Sizin ora sanayileşiyo hep orada arazi kalmaz yaptırmazlar
Gürkan kardeş 2 Yıl once aldık saman balyasını 6 TL den 500 Balya ve sadece ozaman Nakliye parası 450 TL verdik bize gene geldi 7/8 TL ye düşün bizde balya 8 TL di.
Yavaş yavaş gelecem senin yanına varmı orada tek parça 100 Dekar arazi :D

lordsaar link=topic=79077.msg936390#msg936390 date=1416174625' Alıntı:
Gürkan kardeş 2 Yıl once aldık saman balyasını 6 TL den 500 Balya ve sadece ozaman Nakliye parası 450 TL verdik bize gene geldi 7/8 TL ye düşün bizde balya 8 TL di.
Yavaş yavaş gelecem senin yanına varmı orada tek parça 100 Dekar arazi :D

Ben burada bizim köy ciavarında saman balyası satı ayıplarım, zamanında birkaç sene önce sapı kaldıracak adam yokken biz girdik balya olayını çıkardık tarla sahibi bedavaya verirken para etti sapıda.adamın tarlasını temizliyorum mazot harcamıyor üstüne birde balya başı hesap kesiyor.Çok yanlış bene.Sen gel buralara meralardan faydalan.Ha mera olayıda ayrı konu.O işede el attım şikayet ettim adamın 4 dönüm tarlası şuan 10 dönüm

Isin özü parası olan herkes pastadan tad almaya calisyor. Şehirden bunalmis insanlar çok . Haliyle üçe bese bakmadan aliyorlar . Kaldı ki yatırım olarak gören ler de azimsanmicak kadar çok.
Piyasayi ciftcisi dışında herkes sisiriyor

Az önce sahibinden.com ' da bir iki ilanı aradım, hepsi emlakçı, adama parsel noyu söyleyin bakayım tapu kadastronun sitesinden dedim, vermiyor da. Ulan adamın ismi çıkmıyor ki, emlakçıyı aradan çıkartıp adamla konuşmaya gidecekmişim gibi davranıyor. Hayrabolu Hedeyli Merasına cephe 10 dönüm yer arıyorum, 3500-4000 TL ' ye kadar dönümü. Köye çok yakın olmasına gerek yok, kadastro toprak yolu olsun yeter. Buldum bir tane de çok büyük, 40 dekar kadar. Açıkçası şimdilik yere o kadar para vermeyi düşünmüyorum, yere çok para verene kadar arada 100 bin var onun yerine hayvan alırsın :)

Burayı okuyanların aklında bulunsun meraya en fazla 300 mt, toprak yolu olan, dönümü en fazla 4000 hadi 4500, 10-12 dönüm civarı, daha ucuz olursa yok demem :p (Farkındayım çok zorlama oldu :p) Hedeyli civarı arıyorum. Emlakçılar ile uğraşmak istemiyorum, güvenmiyorum onlara çünkü. Az önce, daha önceden konuştuğum emlakçı aradı arıyorum bulacağım falan dedi de, güven olmuyor.

İngiltere ,Fransa ,Amerika falan Afrikadan Tarla alıyormuş acaba diyorum malı mülkü satıp bende bi 1000-3000 Dekar arazi ala bilirmiyim oradan tek parça ;D *098*-