1996 Model 285S

Merhaba arkadaşlar,bilidğiniz üzere 285 ' i verip TD100D almıştık. Acaba 285 nereye gitti diye düşünürken Sertaç Karabacak arkadaşımız sağolsun internette ilanı görmüş bana yollamış. Ben de traktör yabancıya gitmesin,belki alan olur diye buraya koyayım dedim.

Özelliklerine gelirsen,tabi ilanda herşeyi yazmamış uyanık yetkili bayimiz. Traktör 10.000 saati geçti arkadaşlar, 200 saat civarı bişeydi sanırım. 96 yılından beri bizde,98 yılına kadar tarlalarımızı 88 model ikinci bir 285 ile işlediler. 98 ' de 398 aldıktan sonra biraz rahatladı ve daha hafif işleri yapmaya başladı. İlaç gübre vs, daha sonra işler büyüyünce 110-90 ve Ares ' ten sonra kendisine hiçbir iş kalmadı. 7000 saatten itibaren hiç pulluk veya eşdeğer ağır bir alet takmadık. YAptığı tek iş gübre veya su taşımak, ekimden önce veya sonra dişsiz tırmık çekmek,ciguli çekmek,merdane çekmek ve ilaç gübre atmak oldu. Başka bir işe sokmadık. Yani son 4000 saatini boşta gezerek geçirdi. Motor hiç ellenmedi,sadece bir keresinde sekman attı,onu da hallettik hemen, tepe ışıklandırmaları sonradan eklenmiştir.

Niyetlenen arkadaşlar varsa özelden veya buradan sorularını sorabilir. Umarım yabancıya gitmez. Teşekkürler herkese :)

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-1996-model-mf-285-s-kab-traktor-187085145/detay