ademin

s.a arkadaslar 2 adet 10 aylik besi danam var ev danasi ademin ignesi vurmami taavsiye ettiler 15 gunde bir 4cc ne gibi.faydalari vardir kac aylikttan baslanmali adimine bilgi verirseniz sevinirim

Ynt: ademin

İçerisinde yoğun miktarda A-D-E vitamini (adıda burdan gelir) bulunan bir vitamin takviyesi. Hani şu sıralar insanlar için çok revaçta olan, eczane vitrinlerinde boy gösteren vitamin takviyelerinin hayvan versiyonu.

Enjeksiyon sırasında hata yapılmadığı sürece sakıncası yoktur. Özellikle dışarı salınmayan besi hayvanlarındaki vitamin eksikliğini gidermek için yaygın olarak uygulanır.

Özetle, fazla vitamin göz çıkarmaz.

sebazios link=topic=79212.msg937996#msg937996 date=1416524289' Alıntı:
İçerisinde yoğun miktarda A-D-E vitamini (adıda burdan gelir) bulunan bir vitamin takviyesi. Hani şu sıralar insanlar için çok revaçta olan, eczane vitrinlerinde boy gösteren vitamin takviyelerinin hayvan versiyonu.

Enjeksiyon sırasında hata yapılmadığı sürece sakıncası yoktur. Özellikle dışarı salınmayan besi hayvanlarındaki vitamin eksikliğini gidermek için yaygın olarak uygulanır.

Özetle, fazla vitamin göz çıkarmaz.
Yilmaz, belki yersiz olacak ama bu ademini benim kangal yavrularina az az vursam haftada bir filan, bi sakincasi olurmu sence? Sen koyunculukla ugrastin kopeklerin olmustur illaki denedinmi hic ademin kopeklere?

Tumosan66 link=topic=79212.msg938007#msg938007 date=1416542374' Alıntı:
Yilmaz, belki yersiz olacak ama bu ademini benim kangal yavrularina az az vursam haftada bir filan, bi sakincasi olurmu sence? Sen koyunculukla ugrastin kopeklerin olmustur illaki denedinmi hic ademin kopeklere?

Özkan köpeklerde kullanılmıyor bildiğim. Sadece besi hayvanlarında kullanılıyor Ademin.

Şahsen hiç denemedim. Çevre köylerden biri denemiş diye anlatmışlardı.
2 eniğe vurmuş. 1 ' i ölmüş, diğeri de zor toparlamış.

Hepsini geçtim, prospektüsünde de özellikle belirtilmiş 'kedi ve köpeklerde kullanılmamalıdır' diye.

Genç köpek olarak bende de 5 aylık 2 tane malaklı var. Çok meraklılar sürüye.
Vitamin olarak yalın içerisine süt ve yumurta katarız genelde. Yeterli geliyo.

Oyleyse baska yontemlere yonelmeli :) Benim amacim kopekler iri gosterisli olsun onun icin buyusunler cokca :))

Bu arada bendede 11 aylik bir cift malak li var. Erkegim abartisiz soyluyorum aslan yavrulari gibi ilk firsatta fotolarini atcam siteye, kıs geldi artik kahve aliskanligim yok kusla kopekle ugrasirim ben :))

Tumosan66 link=topic=79212.msg938033#msg938033 date=1416557800' Alıntı:
Oyleyse baska yontemlere yonelmeli :) Benim amacim kopekler iri gosterisli olsun onun icin buyusunler cokca :))

Bu arada bendede 11 aylik bir cift malak li var. Erkegim abartisiz soyluyorum aslan yavrulari gibi ilk firsatta fotolarini atcam siteye, kıs geldi artik kahve aliskanligim yok kusla kopekle ugrasirim ben :))

En iyisini yapıyorsun.

Kahvede milletin dedikodusunu dinlemektense, forum okuyup birseyler öğrenmek, hayvanla uğraşıp birseyler yetiştirmek cok daha yararlı.

Arada sosyalleşmek muhakkak gereki ama faydalı amaçlar icin yapılınca :)

Malaklı guzel bi cins. Kangal ile yakin akraba ama kangala gore daha hızlı ve çok büyüyor. Bizde çok büyük köpek 'hantallaştığı icin' pek makbul görülmez. O yüzden büyütme konusuna pek odaklanmiyoruz. Huyları suları çok guzel ama. Bir saniye sürüyü bırakmıyorlar. Sürekli tetikte, tayakkuz halindeler. İstenen de tam olarak bu.

Büyütme icin vitamin takviyeli hazır mamalar var. Maliyetliler ama normal beslemenin yaninda azar azar vermek dahi faydalı olur.

Evet haklisin hantallasirlar ama bizde koyun filan olmadigi icin kapida bekcilik yapiyolar. Guzel 1 yasinda sürü hastasi bi kangalim var yolun duserse bu taraflara ihtiyacin olursa verebilirim, bizim kapida hayvana yazik oluyo bagli kala kala aciyorum.. Bazen koyden bi arkadasinin surusune gidiyo birakiyorum senin dedigin gibi hic ayrilmiyo peslerinden dedi oda :) Kopek ihtiyacin olursa haber et :) Safkan bir kangal degil belki ama %80 orani var saglam safkanlikta..

Ne cok buyuk, nede kucuk ideal bir kangal olculerine sahip cokta hiperaktif :D Tam suru kopegi.. Buralardan birisine vermek istemiyorum oyuzden burdan duyulsun gercekten bakabilecek ihtiyaci olan olursa verebilirim...

Tumosan66 link=topic=79212.msg938081#msg938081 date=1416567345' Alıntı:
Evet haklisin hantallasirlar ama bizde koyun filan olmadigi icin kapida bekcilik yapiyolar. Guzel 1 yasinda sürü hastasi bi kangalim var yolun duserse bu taraflara ihtiyacin olursa verebilirim, bizim kapida hayvana yazik oluyo bagli kala kala aciyorum.. Bazen koyden bi arkadasinin surusune gidiyo birakiyorum senin dedigin gibi hic ayrilmiyo peslerinden dedi oda :) Kopek ihtiyacin olursa haber et :) Safkan bir kangal degil belki ama %80 orani var saglam safkanlikta..

Ne cok buyuk, nede kucuk ideal bir kangal olculerine sahip cokta hiperaktif :D Tam suru kopegi.. Buralardan birisine vermek istemiyorum oyuzden burdan duyulsun gercekten bakabilecek ihtiyaci olan olursa verebilirim...

Mükemmel olurdu ama nakliye nasıl olur? Şu an sürüde yetişkin tek erkek
köpeğim var. Ona eş lazım ama iyi köpek bulamadım. Kendi yetiştirdiklerim de daha genç.

Nakliye sana kalmis :D Kopek benim amcamin oglunda.. Olurda yolun duserse filan iste yabanciya gitmesin, sana da bi hediyemiz nasip olsun. Bilgili kulturlu insanlari cok severim :)