bordo bulamacı

slm arkadaşlar. meyva ağaçlarında toz bordo bulumucı attık hep, şu sıralar sıvı olan markalar duyuyorum, hatta dahada etkili deniliyo. bordo flow diye bir ürün var. konuya hakim arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Ynt: bordo bulamacı

Çekirdekten çiftçiyim. Az bişi meyva genel olarak zeytin. Hazır göztaşı bile kullanmak doğru değil aslında. Sizin o sıvı dedikleriniz bakır çozeltisi. Ama göztası bakırın ham hali. Ve içine attığınız kireç yüksek mikyarda kalsiyum barındırıyor. Yani kısacası eski usul devam

ben birazdaha araştırdım, sıvıhaldeki bakır cozeltisini daha tesirli olduğunu soyluyor firma sahipleri. toz olan bordobulamacını agaç tam olarak faydalanamadığı için bu tur illaçların çıktığını ve sıvı çözeltiler kontak tehsirli olduğundan dahada etkiliymiş. yani ağacın bakır ihtiyacını yeni çıkan ürünler çok daha iyi karşılıyormuş .

bordo bulamacı meyve agaclarında agacın yüzeyindeki mantar zararlı böcekleri etkisiz hale getirmek icin kullanılır bakır sülfat oldugu için zehirlidir agaca bakır ilavesi yapmaz kirec ise yapıştırma icin kullanılır
eski usul bordo bulamacı atmaya devam ediyoruz