HAŞMET 110 HAVALI ROMÖRK FRENİ PERFORMANS TESTİ

Ynt: HAŞMET 110 HAVALI ROMÖRK FRENİ PERFORMANS TESTİ

Kamyonlardaki imdattan takiliyo erkuntun tada var istersen el freni gibi dusun kolu agir hareket ettirince az hava gider erkunttada imdat normalde surekli giden havayi keser ve korukler siser yani fren basar eger imdati cekili unutursan o romork ta doluysa kolay kolay cekebilecek traktor yok cunku 4 tekere birden fren basar aslknda sistem bildigin dorse sistemi bi farki yok gibi erkunttaki ventil dorsenin ventiline gore degisik erkuntta ventilin sibobu cekilerek calisir cekicinin yada kamyonun ventilindeki siboba basilir ama sonucta ikiside ayni islevi yapar

[/QUOTE]
fyaglikara link=topic=79219.msg945167#msg945167 date=1418321788' Alıntı:
Ya taraftarlik yapmayin kardesim erkuntun ne oldugunu ben cok iyi biliyorum ayrica gulunecek hic bise yok hava ureten her tarktorde o remork ayni sekilde kullanilabilir birazcik mantiginizi kullansaniz zaten anlarsiniz. Erkunt dediginin urettigi traktor kadar tdd serisinin bu ulkede gecmisi var sen td110d satip erkunt aldiysan ya bu isi bilmiyosun yada essek mercedesten daha rahat geliyo sana ;) smdi gulebilirsin

Gardaşım sen td yi bana mı öğretiyorsun, ben ikisini beraber koştum, bir gün td 110 a bir gün haşmete biniyordum. Aynı ekipmanla Haşmet Td nin üzerinden atlar, ezer... rahatlık konfor ve yakıtta her konuda . Haşmetin üzerindeyken 26 lı ağır tip goble ile TD yi karşıdan izleyip perişanlığına üzülüyordum.
Aynı senin gibi td yi geveliyorduk bir zamanlar ağzımızda taaki haşmete binene kadar. Bilip bilmeden konuşma..! Ben kendi malımı konuşuyorum, Sen hayal dünyasında yaşıyorsun Tipik Eski kafasın aş kendini... New Holland ' a biniyorsan Avrupasına bineceksin. Kaldırıp burda bana td yi savunma hele Haşmete karşı hiç savunma, önce Lüks seriyi kullan, sonra konuş...!

ahmetdursun link=topic=79219.msg950061#msg950061 date=1419637906' Alıntı:
Gardaşım sen td yi bana mı öğretiyorsun, ben ikisini beraber koştum, bir gün td 110 a bir gün haşmete biniyordum. Aynı ekipmanla Haşmet Td nin üzerinden atlar, ezer... rahatlık konfor ve yakıtta her konuda . Haşmetin üzerindeyken 26 lı ağır tip goble ile TD yi karşıdan izleyip perişanlığına üzülüyordum.
Aynı senin gibi td yi geveliyorduk bir zamanlar ağzımızda taaki haşmete binene kadar. Bilip bilmeden konuşma..! Ben kendi malımı konuşuyorum, Sen hayal dünyasında yaşıyorsun Tipik Eski kafasın aş kendini... New Holland ' a biniyorsan Avrupasına bineceksin. Kaldırıp burda bana td yi savunma hele Haşmete karşı hiç savunma, önce Lüks seriyi kullan, sonra konuş...!

bilip bilmeden konusma demişsinya helal diyorum sana =) ben söylemeye çalıstıgım seyin hep arkasındayım tdd serisinin yeni modellerine hava çıkısı eklenebilir ve sözkonusu remorku rahatlıkla calıstırabilir. burada önemli olan ve asıl maliyeti olusturan traktörün hava üretebilmesidir. haşmet td110 konusuna gelince sende ikiside varmıs deneme imkanı bulmuşsun ama bence biraz uyan da o td110d nin pompasına bi baktır 24 lü gobleyi anızda benim 398im bagırta bagırta çekiyo 110 hp traktör cekmiyosa bu traktörün degil kullananın sucudur diye düşüüyorum ki öbür trafta 110 hp haşmet çekiyo =)

diğer bi konu erkunt dedigin traktör sincanda üretiliyo yılını tam hatırlamıyorum ama üretilmeye basadıgında bizim bölgede bayi olarak bizi düşnmüşlerdi aynı zamanda goodyear polatlı bölge bayisi oldugumuz için ama sincan yapımı traktörü satıp adımızı lekelemektense her gün arızasıyla ugrasmaktansa reddettik iyiki reddetmişiz amcam aldı bi erkunt traktör servisten gelmiyo üç gün iş yapsa 1 günü mutlaka yatarak geçiyo arıza nedeniyle.

yerli seri traktörü zaten almam ama alıcak kadar düşersem bi gün emin ol bu haşmet olmaz.

Erkunt sahipleri kızmasın ama oyuncak diye bizim yegenlere belki alınır =))))

Arkadaslar traktoru sevmeye bilirsiniz. Ozelliklerinide begenmeye bilirsiniz ama bunu insanlari assagilayacak bicimde ifade etmeniz yakismiyor sizlere.
' Yerli seri traktoru zaten almam ama alicak kadar dusersem... '
Gibi bir cumle gercekten hos degil. Simdi yerli traktor kullananlar ne duruma dustu bu sozunuzle?

Dedigim gibi traktorun performansini, ozelliklerini vb.. begenmeyebilirsin ama herseyi ifade etmenin bi adabi vardir insanlara saygisizlik etmeden...

fyaglikara link=topic=79219.msg950098#msg950098 date=1419667479' Alıntı:
bilip bilmeden konusma demişsinya helal diyorum sana =) ben söylemeye çalıstıgım seyin hep arkasındayım tdd serisinin yeni modellerine hava çıkısı eklenebilir ve sözkonusu remorku rahatlıkla calıstırabilir. burada önemli olan ve asıl maliyeti olusturan traktörün hava üretebilmesidir. haşmet td110 konusuna gelince sende ikiside varmıs deneme imkanı bulmuşsun ama bence biraz uyan da o td110d nin pompasına bi baktır 24 lü gobleyi anızda benim 398im bagırta bagırta çekiyo 110 hp traktör cekmiyosa bu traktörün degil kullananın sucudur diye düşüüyorum ki öbür trafta 110 hp haşmet çekiyo =)

diğer bi konu erkunt dedigin traktör sincanda üretiliyo yılını tam hatırlamıyorum ama üretilmeye basadıgında bizim bölgede bayi olarak bizi düşnmüşlerdi aynı zamanda goodyear polatlı bölge bayisi oldugumuz için ama sincan yapımı traktörü satıp adımızı lekelemektense her gün arızasıyla ugrasmaktansa reddettik iyiki reddetmişiz amcam aldı bi erkunt traktör servisten gelmiyo üç gün iş yapsa 1 günü mutlaka yatarak geçiyo arıza nedeniyle.

yerli seri traktörü zaten almam ama alıcak kadar düşersem bi gün emin ol bu haşmet olmaz.

allah daha cok versin biz garibaniz dustuk anca aliyoruz yerliyi paramiz anca yetisiyo sen aga adamsin fendt e binersin

cevo link=topic=79219.msg950101#msg950101 date=1419669296' Alıntı:
allah daha cok versin biz garibaniz dustuk anca aliyoruz yerliyi paramiz anca yetisiyo sen aga adamsin fendt e binersin
Erkuntcular kizmasin dedim ;) yine kizmissiniz kardesim :( ben begenmiyo degilim ama yerli uretim bi yere kadar kardesim bizde ole aga felan degiliz cok sukur durumuz iyi ama paramizi yerliye vericek kadar zengin de degiiz :( 398 i anahtat degdirmeden 96 dan 2013 e kadar kullandik sonra bi komple bakim yaptik smdi bi 10 yil daha kullanilir yerli montaj ama herseyi ithal oldugu icin kaliteli malzeme :( keza landini legend 135 var oda ayni tamamen italyan perkins motorlu ne sanziman ne motor daha ariza vermedi 2005 den beri elimizde :( yerli alicak kadar dusmem dedigim olay bu gider ikinci el 2010 model mf6460 alirim erkunt almam arada 20 bin lira oynar buda beni erkuntcudan cok zengin yapmaz ama emin ol o traktor erkunt gbi 3 tane oldurur. Ayni sekilde sen o 20 bini de veremiyosan gider 5460 alirsin ayni verimi ondan da alirsin :( smdi allah icin soyle bu traktorlerle erkuntu kiaysayinca erkunt oyuncak mi degil mi :( yazdiklarim hep bu mantiktan dolayi kibirle uzak yakin ilgisi yok

Ekleme- çok fazla kardeşim demişim abi kusuruma bakma mobilden girmiştim yaşın büyükmüş görmedim o yüzden düzeltiyorum

fyaglikara link=topic=79219.msg950098#msg950098 date=1419667479' Alıntı:

Herşey 110 hp olunca bitiyor mu? Motor var şanzıman yok..! Mühendislik yok, düşünce yok. Hala kaba düzen..
Ver boyayı sür piyasaya, 25 yıllık şanzıman. adı Td 110 ama hala 91 model 80-66 şanzımanı. Biraz mantıklı olalım, şanzıman güçlü olsuun motor 10-15 hp düşük olsun aynı işi çıkarır örneğin mf nin 5400 serisi gibi bi 5420 eski 100 hp muadilinde iş yapıyor, niye şanzıman YİĞİT.

Pompa meselesine gelince sıfır traktörün mü pompasına baktırayım, gayet güzel çekiyor diyorduk 26 lıyı, taa ki haşmete binene kadar. Çekme var çekme var, td zıppır zıppır zıplıyor, Haşmet FENDT gibi esnemiyor bile. Keza çizelde yine aynı, zora gelmiyor baktın sert zemine geldi hemen kesiliyor.
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, TD 110 u satıp yeni Tr6. 120 aldık onu koşuyoruz, o bile zora haşmet kadar dayanmıyor, ZF şanzıman kullanan bilir kardeşim..!
BİZ HAŞMETLE ERKUNTU KIYASLAMAYIZ MERAK ETME , AKILLI ADAM İŞİ DEĞİL ÇÜNKÜ. HAŞMET YERLİ DEĞİL İTHAL TRAKTÖR MUADİLİDİR...

ahmetdursun link=topic=79219.msg950294#msg950294 date=1419710163' Alıntı:
Herşey 110 hp olunca bitiyor mu? Motor var şanzıman yok..! Mühendislik yok, düşünce yok. Hala kaba düzen..
Ver boyayı sür piyasaya, 25 yıllık şanzıman. adı Td 110 ama hala 91 model 80-66 şanzımanı. Biraz mantıklı olalım, şanzıman güçlü olsuun motor 10-15 hp düşük olsun aynı işi çıkarır örneğin mf nin 5400 serisi gibi bi 5420 eski 100 hp muadilinde iş yapıyor, niye şanzıman YİĞİT.

Pompa meselesine gelince sıfır traktörün mü pompasına baktırayım, gayet güzel çekiyor diyorduk 26 lıyı, taa ki haşmete binene kadar. Çekme var çekme var, td zıppır zıppır zıplıyor, Haşmet FENDT gibi esnemiyor bile. Keza çizelde yine aynı, zora gelmiyor baktın sert zemine geldi hemen kesiliyor.
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, TD 110 u satıp yeni Tr6. 120 aldık onu koşuyoruz, o bile zora haşmet kadar dayanmıyor, ZF şanzıman kullanan bilir kardeşim..!
BİZ HAŞMETLE ERKUNTU KIYASLAMAYIZ MERAK ETME , AKILLI ADAM İŞİ DEĞİL ÇÜNKÜ. HAŞMET YERLİ DEĞİL İTHAL TRAKTÖR MUADİLİDİR...
şanzıman konusunda bence td ler daha iyi tamam erkuntta seçenek çok ama rampa görünce vites üstüne vites düşüyor az olsun öz olsun bence birde erkuntun genelde şanzıman arızası oluyor diye biliyorum yanlışım varsa kusura bakmayın

birde ne td yi nede erkuntu bu kadar kötülemeyin türkiyede üretilipte dışarıda satılan kaç traktör var :)

55-46 link=topic=79219.msg950299#msg950299 date=1419711875' Alıntı:
şanzıman konusunda bence td ler daha iyi tamam erkuntta seçenek çok ama rampa görünce vites üstüne vites düşüyor az olsun öz olsun bence birde erkuntun genelde şanzıman arızası oluyor diye biliyorum yanlışım varsa kusura bakmayın

birde ne td yi nede erkuntu bu kadar kötülemeyin türkiyede üretilipte dışarıda satılan kaç traktör var :)
Kulaktan duyma laflarla genelleme yapmayın erkunt 90 100 ve 110 lugun bayıldıgını ne gördüm nede duydum eger 80 lik ve altı ise eyvallah...

KOPARANLI AHMET link=topic=79219.msg950301#msg950301 date=1419712147' Alıntı:
Kulaktan duyma laflarla genelleme yapmayın erkunt 90 100 ve 110 lugun bayıldıgını ne gördüm nede duydum eger 80 lik ve altı ise eyvallah...
80 lik 70 lik ve 55 liği kullandığım için söylemiştim cidden zf olan 80 ve 70 aşırı hanta kalıyordu ama 90 100 ve 110 u bilmediğim için ona iddia edemem tabi

55-46 link=topic=79219.msg950299#msg950299 date=1419711875' Alıntı:

Şanzımanda erkunt tdden üstün çünkü td hala 80-66 nın carraro şanzımanını kullanıyor ama erkunt alman zf şanzıman kullanıyor.Birde 90-100 -110 larında powershift ozelligi ile debriyajsız buçuk vitesi geçişi sağlıyor. 4 yıldır erkunt kullanıcısıyım hem carraro hemde zf şanzımanlı iki tane erkunt kullanıyoruz daha hiç şanzıman arızası yapmadı cevremde erkunt kullananlarında şanzıman arızası yaşadığını hiç duymadım.

55-46 link=topic=79219.msg950303#msg950303 date=1419712302' Alıntı:
80 lik 70 lik ve 55 liği kullandığım için söylemiştim cidden zf olan 80 ve 70 aşırı hanta kalıyordu ama 90 100 ve 110 u bilmediğim için ona iddia edemem tabi
Bende onu diyorum genellemeye vurunca anlaşmazlıklar çıkıyor.

aslan26 link=topic=79219.msg950305#msg950305 date=1419712519' Alıntı:
Şanzımanda erkunt tdden üstün çünkü td hala 80-66 nın carraro şanzımanını kullanıyor ama erkunt alman zf şanzıman kullanıyor.Birde 90-100 -110 larında powershift ozelligi ile debriyajsız buçuk vitesi geçişi sağlıyor. 4 yıldır erkunt kullanıcısıyım hem carraro hemde zf şanzımanlı iki tane erkunt kullanıyoruz daha hiç şanzıman arızası yapmadı cevremde erkunt kullananlarında şanzıman arızası yaşadığını hiç duymadım.
başmakçıda baya şanzıman ve baskı sıkıntısı yaşayan olmuştu son zamanda ama genelde 70-80 liklerdi
şanzımanını beğenmememin sebebi aşırı hantal gelmesi idi ama 90-100 ve 110 da bu durum yoksa tabiki üstün diyebiliriz yani 80 ve 70 kullanırken şanzıman sanki motora uygun değil hissi oluşmuştu bende bayıması nedeniyle yoksa teknoloji olarak tabi bariz fark var aralarında
he birde unutmadan cartlama olayı ne oldu bu 100 110 larda yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum
KOPARANLI AHMET link=topic=79219.msg950306#msg950306 date=1419712588' Alıntı:
Bende onu diyorum genellemeye vurunca anlaşmazlıklar çıkıyor.
anladım kusura bakmayın :)

55-46 link=topic=79219.msg950308#msg950308 date=1419712984' Alıntı:
başmakçıda baya şanzıman ve baskı sıkıntısı yaşayan olmuştu son zamanda ama genelde 70-80 liklerdi
şanzımanını beğenmememin sebebi aşırı hantal gelmesi idi ama 90-100 ve 110 da bu durum yoksa tabiki üstün diyebiliriz yani 80 ve 70 kullanırken şanzıman sanki motora uygun değil hissi oluşmuştu bende bayıması nedeniyle yoksa teknoloji olarak tabi bariz fark var aralarında
he birde unutmadan cartlama olayı ne oldu bu 100 110 larda yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum anladım kusura bakmayın :)
Tabii ilk çıkan traktörün kusurları olur ama zamanla düzene girdi. Bayılma genelde lüks serilerde oluyordu e serilerinde olmuyor Çünkü lükslerde hızlı devirli zf e serisinde ağır devirli carraro şanzıman kullanıyor. Bizim bereket 60 e carraro şanzıman kolay kolay bayılma yapmıyor. Aynı zamanda kudret 100 lüks kullanıyoruz onunda bayılma problemi yok.Cartlama olayına gelince tam olarak neyden bahsettiniz onu anlamadım o konuyu biraz daha acarsanız belki bir mesajımız olabiir.

aslan26 link=topic=79219.msg950310#msg950310 date=1419713464' Alıntı:
Tabii ilk çıkan traktörün kusurları olur ama zamanla düzene girdi. Bayılma genelde lüks serilerde oluyordu e serilerinde olmuyor Çünkü lükslerde hızlı devirli zf e serisinde ağır devirli carraro şanzıman kullanıyor. Bizim bereket 60 e carraro şanzıman kolay kolay bayılma yapmıyor. Aynı zamanda kudret 100 lüks kullanıyoruz onunda bayılma problemi yok.Cartlama olayına gelince tam olarak neyden bahsettiniz onu anlamadım o konuyu biraz daha acarsanız belki bir mesajımız olabiir.
evet carraro larda problem yok 55 liğini kullanmıştım traktör rampa bayır demiyordu Allah var :) vites geçişlerinde senkromeçsiz gibi ses yapıyordu

yerli traktörü pek tavsiye etmedigimi herkes bilir ama burda nh nin 66 şanzuman diye bilinen şanzumanına laf söyletmem kimsede kusura bakmasın abi =) zf yi herkes över hatta rolantide bile pulluk çeker o şanzuman ama rolantide kimse sürüm yapmaz =) ayrıca erkuntun zf si çok fazla problem çıkardı abi yaglama sorunundan dolayı su an durum nedir tam bilmiyorum ama geçmişte herkes erkuntun zf sinden şikayetçiydi hatta bayilerde durumu kabul ediyordu. tdd serisinin 66 şanzumanına gelince yaşı küçük arkadaslar pek begenmiyo bunu ama yıllardır bu ülkede kullanılıyo bu şanzumanlar ve ben bu güne kadar 66 serisi şanzumanların arıza yaptıgına şahit olmadım. gelişmek iyidir ama sunu unutmayın bi şeyin en güncelini kullanmaktansa en stabil olanı kullanmak her zman daha mantıklıdır..

-Herşey 110 hp olunca bitiyor mu? Motor var şanzıman yok..! Mühendislik yok, düşünce yok. Hala kaba düzen..
Ver boyayı sür piyasaya, 25 yıllık şanzıman. adı Td 110 ama hala 91 model 80-66 şanzımanı.

+Cevap veriyorum benim masseeyim de 3x2x2= 12 vitesli hemde 95 hp çekiyo işte o gobleyi =) ayrıca oda 20 yaşında bi şanzuman. burda stabilitenin ne kadar önemli oldugunu anlaman lazım 20 yıl kullanılan ve hala ısrarla kullanılmaya, tercih edilmeye devam edilen bişey sana göre kötü olsa bile emin ol o şey iyidr.

-Biraz mantıklı olalım, şanzıman güçlü olsuun motor 10-15 hp düşük olsun aynı işi çıkarır örneğin mf nin 5400 serisi gibi bi 5420 eski 100 hp muadilinde iş yapıyor, niye şanzıman YİĞİT.

+Sen bu seriyi hiç işin içine katmıcaksın kardes erkuntu anlatırken masseyin 5400 serisini kullanırsan bu masseye hakaret olmaz mı =)

- Pompa meselesine gelince sıfır traktörün mü pompasına baktırayım, gayet güzel çekiyor diyorduk 26 lıyı, taa ki haşmete binene kadar. Çekme var çekme var, td zıppır zıppır zıplıyor, Haşmet FENDT gibi esnemiyor bile. Keza çizelde yine aynı, zora gelmiyor baktın sert zemine geldi hemen kesiliyor.

+ FENDT gibi yok artık ahmetdursun =( traktörün zıplaması lastik havası ve ağırlıgından kaynaklıdır sorunlar giderilirse daha iyi bi verim alınabilir. keza kesilmesi ve bayılması ise motorunun güç yoksunlugundandır diye biliyorum yanlısım varsa düzeltin =)

-Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, TD 110 u satıp yeni Tr6. 120 aldık onu koşuyoruz, o bile zora haşmet kadar dayanmıyor, ZF şanzıman kullanan bilir kardeşim..!

+ Sen bu haşmete fena kaptırmıssın toz kondurmuyosun ama benim daha fazla haşmet yüzünden seni üzmeye hiç niyetim yok madem öyle diyosun öyle olsun haşmet ithal traktördür hatta ArmaTrac diyelim daha da gönlün olsun =)

kardeşim 398 kral traktör lakin, bu traktörle goblede randıman alamazsın bunu açık konuşmak lazım, Eğri otur doğru konuş derler. Gobleye takacağın traktör bi kere ağır olacak 398 de nerede ağırlık?
TD 110 dan mı ağır? tam çap verdimi goble bi tarafa gidiyor, traktör bir yana.
haa şu da var goble var goble var. Ben şundan eminim 398 tam çapta 61 cm diskli ( aşağıda resimdeki) 24 lü ağır tip gobleyi hakkıyla çekemeeezz..! Çekerse kurulukta çeker düzde çeker, nemli toprakta hiç şansı yok eşinir durur...
ağırlığı yetmez şanzımanı yetmez 99 285 S kullanıyorum bahsettiğin şanzıımanı iyi biliyorum..
,diyelim yokuş yukarı seri 1 kaplumbağada boğuldu ne yapacan??? durup takviyeye mi çekecen. Zaten seri 1 tavşanla çekme ihtimali hiç yok. Kii goble de 7.5 8 km hız dan düştümü kanal bırakır kapatmaz. Dolayısıyla bu ekipmana ciğer lazım o da ZF şanzımanda var. Senin bahsettiğin hatalar Lüks serilerde yok 90,100,110 şu an sorunsuz alan almayana şiddetle tavsiye ediyori vaziyet bu...

ahmetdursun link=topic=79219.msg950335#msg950335 date=1419718095' Alıntı:
kardeşim 398 kral traktör lakin, bu traktörle goblede randıman alamazsın bunu açık konuşmak lazım, Eğri otur doğru konuş derler. Gobleye takacağın traktör bi kere ağır olacak 398 de nerede ağırlık?
TD 110 dan mı ağır? tam çap verdimi goble bi tarafa gidiyor, traktör bir yana.
haa şu da var goble var goble var. Ben şundan eminim 398 tam çapta 61 cm diskli ( aşağıda resimdeki) 24 lü ağır tip gobleyi hakkıyla çekemeeezz..! Çekerse kurulukta çeker düzde çeker, nemli toprakta hiç şansı yok eşinir durur...
ağırlığı yetmez şanzımanı yetmez 99 285 S kullanıyorum bahsettiğin şanzıımanı iyi biliyorum..
,diyelim yokuş yukarı seri 1 kaplumbağada boğuldu ne yapacan??? durup takviyeye mi çekecen. Zaten seri 1 tavşanla çekme ihtimali hiç yok. Kii goble de 7.5 8 km hız dan düştümü kanal bırakır kapatmaz. Dolayısıyla bu ekipmana ciğer lazım o da ZF şanzımanda var. Senin bahsettiğin hatalar Lüks serilerde yok 90,100,110 şu an sorunsuz alan almayana şiddetle tavsiye ediyori vaziyet bu...

dogru sölüyosun zaten bende anızda çekiyo dedim evet 8 km hızla da çekemiyo ama çekiyo sonucta zaten biz gobleyi sadece çiğ yeri sürümde kullanıyoruz tesfiye için merdaneli tırmık yada yine merdaneli kazayağı kullanıyoruz ayrıca 398 dedigin traktör seri 1 de 5 12' inc pullk çekiyo kardeşim =)